• Hej Kolęda

• 18 stycznia 2024 r. w Siemiatyckim Ośrodku Kultury odbył się XXV PRZEGLĄD KOLĘDNICZY "Hej Kolęda". Wziął w nim udział zespół "Wesoła Piąteczka". Przedstawił kolędę "Gore gwiazda", pastorałkę "Od serca od ducha" i "Dziś w stajence". Dziewczęta wzbudziły sympatię u widzów i otrzymały gromkie brawa.

/Raisa Pietruk/

• Pamiętamy o Powstańcach Styczniowych

• 17 stycznia uczniowie klasy II a po raz kolejny spotkali się z przewodnikiem turystycznym - p.  Melanią Grygoruk. Tym razem  opowiedziała ona o przebiegu jednej z największych bitw w Powstaniu Styczniowym – bitwie o Siemiatycze. Na miejscowym cmentarzu dzieci obejrzały pomnik poświęcony Powstańcom z 1863 roku oraz zabytkowy mur.

Następnie w klasie odbył się konkurs ze znajomości przekazanej wiedzy. Uczniowie okazali się dobrymi słuchaczami, o czym świadczy  także przedstawiona przez nich  inscenizacja przebiegu  bitwy.

Wycieczkę  i warsztaty obserwował Kot Marcin – maskotka p. Melanii Grygoruk.       / Ala Ostapiuk/

• Uwaga, oferta na ferie zimowe

• W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi, już dziś Burmistrz Miasta Siemiatycze, z myślą o mieszkańcach, proponuje bezpłatne przejazdy na lodowisko w Siedlcach. Inicjatywa ma na celu umożliwienie aktywnego spędzenia czasu oraz promocję zdrowego stylu życia.

Wyjazdy, których organizacją zajmie się Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach (MOSiR), zostały zaplanowane na 27 stycznia (sobota) oraz 1 lutego (czwartek) 2024 r. Osoby zainteresowane udziałem w wyjeździe zobowiązane są do opłacenia biletu wstępu na lodowisko oraz ewentualnego wypożyczenia sprzętu, co będzie możliwe w kasie obiektu.

Opiekę nad uczestnikami, zwłaszcza dziećmi, sprawować będą rodzice lub dorośli opiekunowie.

Młodzież od lat 12 będzie mogła uczestniczyć w wyjeździe za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.

Wzór:

Zgoda_rodziców_i_klauzula_RODO__lodowiskodokument należy przekazać koordynatorowi grupy w dniu wyjazdu.

Zgodnie z regulaminem lodowiska, dzieci do lat 12 oraz grupy zorganizowane dzieci i młodzieży mogą przebywać na lodowisku jedynie pod opieką osób pełnoletnich wyposażonych w obuwie łyżwiarskie. Bezpieczeństwo uczestników będzie priorytetem, dlatego zaleca się korzystanie z kasku ochronnego i rękawiczek podczas jazdy.

Zapisy na wyjazd przyjmowane są przez MOSiR Siemiatycze pod numerem telefonu 85 656 10 44
            w godzinach od 8:00 do 15:00, od poniedziałku do piątku

W przypadku wyjazdu 27 stycznia, zapisy będą przyjmowane do 24 stycznia, a dla wyjazdu 1 lutego - do 30 stycznia.

Decyzja o odwołaniu wyjazdu może zależeć od liczby zainteresowanych uczestników.

Wyznaczony pracownik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Siemiatyczach będzie pełnił funkcję koordynatora wyjazdu.

Program:

9:45 - zbiórka na parkingu przy hali widowiskowo-sportowej/pływalni Wodne Tarasy, ul. Świętojańska 25A

10:00 - wyjazd z Siemiatycz

12:00-13:00 – wejście i pobyt na lodowisku

ok. 13:15 - wyjazd z Siedlec i powrót do Siemiatycz na parking przy hali widowiskowo-sportowej/Pływalni WODNE TARASY

Więcej informacji, w tym cennik i regulamin korzystania z lodowiska w Siedlcach, są dostępne na stronie internetowej Agencji Rozwoju Miasta Siedlce w zakładce "lodowisko" - CENNIK lodowiska w Siedlcach

• Uwaga Rodzice, Dentobus w naszej szkole

Każde dziecko, którego rodzice wyrażą zgodę, ma wykonany przegląd oraz świadczenia profilaktyczne tj. usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat. Istnieje również możliwość leczenia ząbków. Rodzic otrzymuję informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia. Wszystkie świadczenia są bezpłatne w ramach koszyka świadczeń NFZ.  Świadczenia udzielane będą przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej EURODENT Agnieszka Cimochowska w DENTOBUSIE powierzonym Podmiotowi leczniczemu przez Wojewodę Podlaskiego, na rzecz dzieci.

Karty dzieci, których rodzice wyrazili zgodę są aktualne i Pani doktor będzie miała ze sobą w dniu przyjazdu.

Terminy przyjazdu: 12, 13, 15 i 19 lutego 2024 r. godz. 8.00

Karta_stomatologiczna_dentobus_porozumienie

• Wyjazd: 13 stycznia 2024 r. (sobota)

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 8:45

Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą kanapki i picie.

Zajęcia_PUD.pdf

Opiekunem jest : p. Agnieszka Zieleniewska

• XI Szkolny Koncert Kolęd

• Leć kolędo… XI Szkolny Koncert Kolęd za nami. Było pięknie. Wielkie brawa dla wszystkich wykonawców! Dziękujemy, że byliście z nami.

• Uwaga, skrócone zajęcia

10 stycznia 2024 r. (środa) w związku z odbywającym się XI Szkolnym Koncertem Kolęd zajęcia będą przebiegały wg harmonogramu:

1. 8.00-8.45

2. 8.55-9.40

3. 9.50-10.35

4. 10.45-11.30

I przerwa obiadowa

5. 11.50-12.35

II przerwa obiadowa

6. 12.55-13.30

7. 13.35-14.10

8. 14.15-14.50

Serdecznie Wszystkich zapraszamy na koncert!

• Opłata za posiłki w styczniu

• W STYCZNIU OPŁATA WYNOSI :

ZA OBIADY – 65 zł  (13 dni  ͯ  5 zł obiad)

ZA ŚNIADANIA – 39 zł  (13 dni  ͯ  3 zł śniadanie)

RAZEM 104 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO 6 STYCZNIA 2024 r. !!!

WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY: BANK PEKAO

NR: 65 1240 5211 1111 0010 3201 2009

Przelew musi zawierać następujące dane: nazwę szkoły(SP1), imię i nazwisko ucznia, klasę, obiad czy śniadanie oraz nazwę miesiąca którego dotyczy wpłata.