• Odkrywamy Drohiczyn!

• 5 października klasy IIc i IIIc były na wycieczce w Drohiczynie. Dzieci odwiedziły Muzeum Kajakarstwa  i Wystawę Starych Motocykli. W ,,PUSZCZYKU” poznawały  nadbużańską przyrodę. Następie  w mini centrum ,,SOWA"  (Strefa Odkrywania Wyobraźni i  Aktywności) odkrywały tajemnice nauki. W ,,ZAGUBKU” uczestniczyły w warsztatach rękodzieła ludowego – ozdabiały lniane torby. Odbyły też spacer nad Bugiem i podziwiały panoramę z Góry Zamkowej. Był to interesujący i udany wyjazd.

/Elżbieta Piotrowska i Aneta Putko/

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej

• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej 4.10.2023 r.  - Dziewczęta

SP1 Siemiatycze – I miejsce

Wyniki:

SP1 Siemiatycze – SP Drohiczyn 10:1

Skład SP1 dziewczęta młodsze: Posławska Kamila, Kłopotowska Hanna, Sawczuk Ola, Radomska Magda, Niewierowska Klara, Markiewicz Hania, Markiewicz Oliwia, Swajda Laura, Malinowska Ola, Cieslik Rozalia, Michałowska Nicol, Maja Smolińska

Skład SP1 dziewczęta starsze: Milewska Laura, Gandera Żaneta, Godun Lena, Hruświcka Maja, Sokołowska Aleksandra, Korzeniewska Oliwia, Konobrocka Paulina

Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej  5.10.2023 r. - Chłopcy

SP1 Siemiatycze – I miejsce

Wyniki:

SP1 – SP3 3:0

SP1 – Perlejewo 6:1

SP1 – Drohiczyn 4:0

Finał: SP1 – SP3 4:0

Skład SP1 chłopcy: Radosław Sadowski, Gabriel Roguski, Oskar Proszczuk, Mateusz Łobaczewski, Saveli Sakharuk, Hubert Radziszewski, Filip Moczulski, Łukasz Pogorzelski, Brajan Czarkowski, Maciej Tatarek, Sebastian Duchnowski, Gabriel Kłopotowski, Alan Kopówka, Gabriel Łojko, Xawier Jakimik, Bory Sadowski

Obie nasze drużyny awansowały do dalszych rozgrywek. Następny etap:

Dziewczęta – 17.10.2023 r.

Chłopcy – 18.10.2023 r.

/Rafał Burakowski/

• Zaproszenie na ślubowanie

• Uczniowie klas pierwszych przygotowują się do Ślubowania. Reprezentanci wszystkich trzech równoległych klas we wtorek 4 października, złożyli zaproszenie panu burmistrzowi na ręce jego zastępcy pana Henryka Czmuta.

• Dzień Anioła

• 3 września z okazji Dnia Anioła pojawiły się w naszej szkole sympatyczne Anioły. Częstowały każdą napotkaną duszyczkę słodkościami. Zachęcały do czynienia dobra każdego dnia. Wchodzący losowali piórko z cytatem- przesłaniem na dziś, np. "Uśmiechnij się na powitanie.", "Powiedz komuś coś miłego."...

• Opłata za posiłki

W PAŹDZIERNIKU OPŁATA WYNOSI :

ZA OBIADY – 110 zł  22 dni  ͯ  5 zł obiad

ZA ŚNIADANIA – 66 zł  22 dni  ͯ  3 zł śniadanie

RAZEM 176 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO 6 PAŹDZIERNIKA 2023 r !!!

WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY: BANK PEKAO

NR: 65 1240 5211 1111 0010 3201 2009

Przelew musi zawierać następujące dane: nazwę szkoły(SP1), imię i nazwisko ucznia, klasę, obiad czy śniadanie oraz nazwę miesiąca którego dotyczy wpłata.

• Witamy w gronie Świetliczaków

• 28 września odbyło się przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona Świetliczaków. Uczniowie poznali zasady obowiązujące w świetlicy. Na znak akceptacji odcisnęli  paluszki w środku kwiatka. Były też zabawy ruchowe i dużo radości.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego historia rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to na półkach amerykańskich księgarń pojawiła się książka Petera Reynoldsa „The Dot” ("Kropka").  Opowiada ona historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności. Moc drzemiącą w każdym z nas. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.