• Kodeks wychowanka świetlicy

KODEKS WYCHOWANKA ŚWIETLICY

1. Do świetlicy przychodzę zaraz po przybyciu do szkoły lub bezpośrednio po skończonych lekcjach.

2. Zmienione obuwie i ubranie wierzchnie pozostawiam w szatni.

3. Wchodząc do świetlicy zgłaszam wychowawcy swoje przybyciu oraz zostawiam plecak w wyznaczonym miejscu.

4. Nie wychodzę  ze świetlicy bez zgody wychowawcy i nie oddalam się od grupy podczas wspólnych wyjść.

5. Bawię się i pracuję w sposób bezpieczny dla siebie i innych.

6. Szanuje innych i podczas pracy i zabawy nikomu nie dokuczam.

7. Biorę aktywny udział w zajęciach.

8. Staram się cicho pracować i bawić.

9. Słucham uważnie próśb i poleceń nauczyciela- staram się je jak najlepiej wykonać.

10. Po skończonej zabawie i zajęciach zawsze porządkuję swoje otoczenie.

11. Szanuję sprzęty i przedmioty przynależne świetlicy, a także rzeczy swoje i innych uczniów.

12. Nie ruszam cudzych rzeczy bez zgody właściciela.

13. Dbam o higienę osobistą.

14. Myję ręce przed posiłkiem, po skorzystaniu z toalety, po powrocie z podwórka.

15. Spożywam posiłki i napoje przy stoliku.

16. Korzystam z telefonu komórkowego tylko do kontaktu z rodzicem  i za zgodą nauczyciela.