Nawigacja

 • 30.09.2015

    Wybory

  Wczoraj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Piotr Płotka z kl. VIa, zastępcą Patrycja Mlonka z kl. VI c, a sekretarzem Filip Pietruczuk z kl. VI c.

  W zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski zamieszczono regulamin konkursu "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły" oraz terminy dyżurów.


  Szkolna Adopcja Serca

  To akcja, w której pomagamy Timothemu z Zambii i Makamili z Kamerunu. Od 1 października będą zbierane pieniądze, a w dniach 5- 7 października można będzie kupić ciasto w cenie 2 zł. Dzięki Waszej pomocy dzieci uczą się w szkole, dostają wyżywienie i ubranie.

  Jeśli masz w domu niepotrzebne ołówki z gumką, puzzle, bierki i domino (nie muszą być nowe), przynieś je do szkoły. Siostra misjonarka obdaruje nimi dzieci z Kamerunu w dniu ich święta.

 • 27.09.2015

  Nowe dzwonki

  Od 28 września (poniedziałek) obowiązują nowe dzwonki. Zmiana związana jest z wydłużeniem o 5 minut pierwszej długiej przerwy.

  Godzina lekcyjna

  Dzwonek na lekcję

  Dzwonek na przerwę

  1.

  8.00

  8.45

  2.

  8.55

  9.40

  3.

  9.50

  10.35

  4.

  10.45

  11.30

  5.

  11.55

  12.40

  6.

  12.55

  13.40

  7.

  13.50

  14.35

  8.

  14.45

  15.30


  Opłata za obiady w październiku wynosi 66 zł i jest przyjmowana w dniach 28- 30 września.


  W zakładce: Osiągnięcia zamieszczono nazwiska najlepszych uczniów w roku szkolnym 2014- 2015 oraz  ich zdjęcia.

 • 24.09.2015

     Dzień bez Samochodu

  22 września po raz pierwszy w Siemiatyczach obchodzony był „Dzień bez Samochodu”. Nasza szkoła włączyła się czynnie w tę akcję. Już od rana uczniowie kl. VI a z wychowawczynią rozdawali „mandaty” kierowcom. Niektórzy z nich właśnie od dzieci dowiedzieli się o takim dniu. Dorośli z uśmiechem przyjmowali mandaty i obiecali pamiętać o tym święcie za rok.
  O godzinie 15.30 przed szkołą zebrała się grupa chętnych rowerzystów, która przyjechała najpierw pod Urząd Miasta, a następnie pod Szkołę Muzyczną. Tam odbył się piknik „miłośników dwóch kółek”. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z licznych atrakcji. W konkursie rowerowym I miejsce zajął Bartek Tomkiel z kl. VIa, a II – Filip Samojluk z kl. IVb. Nagrodę w konkursie plastycznym otrzymała Ola Wasilewska z kl. IVb.

 • 21.09.2015

  Ubezpieczenie NNW

  W roku szkolnym 2015/2016 Rada Rodziców wybrała jako ubezpieczyciela firmę PZU. Składka roczna wynosi 38 zł. Warunki ubezpieczenia są zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce: O szkole - Ubezpieczenie. Chętne do ubezpieczenia osoby uiszczają opłatę u wychowawcy klasy.


  W albumach fotograficznych kl. VI a i VI b zamieszczono zdjęcia z akcji "Sprzątanie Świata". Zdjęcia ze spotkania z policjantami w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" można zobaczyć w albumach kl. Ia, Ib i IIc.

 • 17.09.2015

  Wywiadówki

  21 września (poniedziałek) odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas:

  klasy I- III   godz. 17.00

  klasy IV- VI  godz. 18.oo


  Dyrektor szkoły informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016 są: 7 i 8 stycznia, 5 kwietnia oraz 2, 25 i 27 maja.


  W zakładce: Dyżury nauczycieli podano terminy wywiadówek i spotkań z rodzicami.

  W zakładce: O szkole - Regulaminy zamieszczon0 regulamin świetlicy wraz z załącznikami.

 •   Jaga, Jaga Jagiellonia

  7 września odbyło się w szkole spotkanie uczniów klas I- VI z piłkarzem Jagiellonii Białystok Piotrem Grzelczakiem i managerem klubu Emilem Kamińskim. Inicjatorami spotkania byli: wychowawczyni, uczniowie klasy Va i ich rodzice. Po krótkim powitaniu dzieci zadawały gościowi pytania dotyczące jego kariery w Jadze. Następnie przeprowadzono "mini- mecz" pomiędzy Miłoszem Szmurło z kl. Va a panem Piotrkiem. Piłkarz odpowiadał na pytania związane ze szkołą, a chłopiec- z drużyną. Po tym starciu uczniowie popisywali się wiedzą na temat klubu, odpowiadając na pytania gościa. Nagrodami były plakaty drużyny. W końcu przyszedł czas na rozdawanie autografów. Chętnych było bardzo wielu. / Teresa Milik/

 • 02.09.2015

  Opłata za obiady we wrześniu wynosi 54 zł i jest przyjmowana w dniach 1- 7 września. Obiady będą wydawane od 7 września (poniedziałek).

 • 25.08.2015

  Ważne

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/ 2016 odbędzie się 1 września (wtorek) o godz. 9.30


  W nowym roku szkolnym będą 4 klasy pierwsze. Wychowawczynią kl.I a została p. Bożena Dzienisiuk, kl.I b- p. Iwona Puciłowska, kl.I c- p. Elżbieta Piotrowska i kl. I d- p. Joanna Chodakowska.

                                    Uczniowie kl. I a

                        Uczniowie kl. I b    

  Uczniowie kl. I c   

      Uczniowie kl. I d


  Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać tutaj  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy. Po wypełnieniu dostarczyć do szkoły w terminie:  ostatni  tydzień sierpnia - pierwszy tydzień września.


  Szafki dla uczniów będą do wykupienia od 1 września. Roczny koszt użytkowania wynosi 40 zł. Więcej informacji  w sekretariacie szkoły.

 • 18.06.2015

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/ 15 dla uczniów klas I- V odbędzie się 26 czerwca o godz. 9.15, a dla uczniów klas VI o godz. 11.30.


  Kiermasz używanych podręczników odbędzie się 25 czerwca o godz. 11.30 na parterze szkoły.


  Festyn Rodzinny

  W środę 17 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców wraz z pracownikami szkoły. Na uczniów czekało wiele atrakcji m.in.: loteria fantowa, stoiska ze smakołykami, malowanie twarzy. W trakcie festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach opartych na motywach książki z cyklu „Opowieści z Narnii”- pt.„Książę Kaspian” zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski  oraz w zabawach ruchowych na boisku. Podczas festynu zebrano ponad 10 tysięcy złotych, które zostaną przeznaczone na nagłośnienie sali gimnastycznej.

  Dyrektor Szkoły  serdecznie dziękuje za zaangażowanie rodzicom, sponsorom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się  darczyńcom, dzięki którym festyn mógł się odbyć i przynieść wymierne zyski:

  Instytucjom i firmom: Burmistrzowi Miasta Siemiatycze, MOSiR-owi Siemiatycze, POLSER Sp. z o.o., Społem PSS w Siemiatyczach, Rondo s.j. , Oerlemans Foods Polska Sp. z o.o., Żerpol – Henryk Boguszewski, SMAK TRADYCJI – Anna Nowicka, Rzeźnictwo i Wędliniarstwo – Andrzej Mortel, Masarnia Tradycyjna - Agnieszka Pietraszuk, PHU Rotel – Roberet Świderski, MPO Białystok, Hurtowni Papieru, Artykułów Biurowych i Szkolnych –„BAWI S.A.”, PHU TOPAZ – Zbigniew Paczóski,  Zakład Produkcji Odzieży „ELMIX” – Elżbieta Sawczuk, Bar „U Szymka”, Salon fryzjerski – Salon Kosmetyczny URODA – Marta Mudel, Salon fryzjerski – Elżbieta Grucel, Salon Urody – ANGEL, Usługi kosmetyczne i sprzedaż kosmetyków – Jolanta Nowakowska, Stylizacja paznokci –Agata Rybacka, Solarium MALIBU- Justyna Kadłubowska, Salon fryzjerski – Barbara Sobecka, Salon fryzjerski PASJA – Barbara Żabiuk, Salon fryzjerski –Bożena Michalczuk, Salon fryzjerski – Katarzyna Pura, Salon fryzjerski TRENDY- Kornelia Antoszczuk, Pizzeria KAROLINA – Józef Kosiński, Siłownia „KUŹNIA”, Jaskinia Solna – Łukasz Rybałtowski, Księgarniom –„Dom Książki” oraz „Pod kasztanem”, hotelowi –„Kresowiak”, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. w Siemiatyczach, Bankowi PKO BP w Siemiatyczach, Bankowi Spółdzielczemu w Siemiatyczach, Sklepowi papierniczemu –„Duduś”, Sklepowi papierniczemu –„Kubuś”, Sklepowi papierniczemu –„U Gosi”,  sklepowi „ARHELAN”, „ATOS”, „Szmizjerka” – Katarzyna Nayda, „Kryształ” – Marek Pawłowski, „ZŁOTEK”, „5-10-15 ZABAWKI”, „KUBUŚ” – Ewa Mioduszewska – Pawłowska, „FENIKS”, Sklep kosmetyczny –„BLUE” – Beata Kamińska, Miejskiemu Klubowi Sportowemu „CRESOVIA”, Kwiaciarniom „SU-DAN”, Lody tradycyjne – Nina Posławska, Zakład cukierniczy Jolanta i Roman Posławscy,  Automyjnia –LOGIC….., Pośrednictwo ubezpieczeniowe -  Małgorzata Charyton, PZU S.A. Białystok – Maciej Miłkowski, T-Mobile Białystok, Nadleśnictwo Nurzec – Artur Gacki, SIDCOM – Dariusz Michaluk, AKJOM – Mariusz Sycewicz, PHU Izabela Kobus Kozakiewicz, Okna Dachowe ROTO,  STATOIL – Lucjan Marciszonek, Apteka Lesner – Bogusława Kobus, DÖNER KEBAB Siemiatycze, Salon Plus Siemiatycze, TECHNODIS – Janusz i Halina Wysocka, ANDY Akademia Sztuk Walki i Fitnessu – Andrzej Nowaczuk

  Państwu: Annie i Tomaszowi Sekielskim, Ewie i Januszowi Podgórzakom, Paulinie i Michałowi Baranowskim, Jolancie i Romanowi Posławskim, Beacie i Łukaszowi Arcimowiczom, Renacie i Sylwestrowi Łempickim,

  Paniom: Dorocie Wierchow, Barbarze Łobaczewskiej, Agnieszce Komoń, Dianie Grochowskiej, Wiktorii Moczulskiej, Annie Kwiek, Edycie Pełszyk – Pietronowicz, Iwonie Jurczuk, Elżbiecie Gierasimiuk, Elwirze Sadowskiej, Agnieszce Wawrentowicz, Justynie Rózio – Rozbickiej, Justynie Boguszewskiej, Barbarze Dawidziuk, Elżbiecie Nowik, Justynie Aronowicz, Renacie Kochańskiej, Annie Turosińskiej, Barbarze Wasilewskiej, Teresie Szmurło, Janinie Karp

  Panom: Kamilowi Balejko, Adamowi Wierożębskiemu, Andrzejowi Karwowskiemu, Sylwestrowi Kalinowskiemu, Andrzejowi Krajewskiemu  Dariuszowi Żebrowskiemu.

   

 • 15.06.2015

  W środę 17 czerwca ze względu na festyn rodzinny, który odbędzie się na placu szkolnym w godzinach 14.00 - 18.00 zajęcia lekcyjne będą przebiegały według harmonogramu:

  1.    8.00 - 8.45

  2.   8.50 - 9.35

  3.   9.40 - 10.25

  4.   10.30 - 11.15

  5.   11.20 - 12.05

  6.   12.10 - 12.40

  7.   12.45 - 13.15


    Zdjęcie z księżną Anną

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z księżną Anną z Sapiehów Jabłonowską wykonanych w czasie Dni Siemiatycz.

 • 11.06.2015

  Wyniki "Kangura Matematycznego"

  Znamy już wyniki konkursu "Kangur Matematyczny". Najlepiej wypadli uczniowie klas II z kategorii "Żaczek", zdobywajac 4 wyróżnienia. Do tej grupy należą: Monika Aleksiejuk z kl. II a, Ada Prochowicz, Kornelia Mazur i Bartosz Czarkowski z kl. II b.     W kategorii "Maluch" najlepsze miejsce z wynikiem bardzo dobrym zajął Marcel Wielogórski z kl. III c. W tej samej kategorii wyróżnienie zdobył Norbert Niedbało z kl. IV b.        W kategorii "Beniamin" wyróżnienia zdobyli Oskar Krempin z kl. V a i Emil Poniatowski z kl. VI b.     /Teresa Milik- szkolny koordynator konkursu/

 • 10.06.2015

  UWAGA RODZICE!

  Wszystkie podręczniki dla klas I, II oraz IV uczniowie otrzymają w szkole za darmo.

  Wyjątkiem są podręczniki do RELIGII, które należy zakupić samodzielnie.

  Zestaw podręczników 2015/16

 • 09.06.2015

   

  Finał Igrzysk Województwa Podlaskiego w lekkiej atletyce 03.06.2015r Białystok.
  Nasza szkoła w klasyfikacji drużynowej dziewcząt zajęła II miejsce w województwie!!!
  Sukcesy indywidualne zawodniczek:
  Izabela Osipiak złota medalistka - mistrzyni województwa w biegu na 200m (28,57s). srebrny medal (wicemistrzyni) w biegu na 60m  (8,7 s) oraz srebrny medal w sztafecie 4x60m (Osipiak, Waszkiewicz, Karolina Konachowicz, Kamila Komoń)  (34,26s). Zuzia Waszkiewicz została brązową medalistką w biegu na 200m (29,25s). IV miesjce w biegu na 80ppł zajęła Izabela Melaniuk (15,6 s ) Julia Żebrowska X miejsce na 80ppł wynik (16,25s).
  Gratulujemy zawodniczkom  i trenerom i nauczycielom:-) 

   

 • 02.06.2015

     Rajd rowerowy

  Tym razem w ramach koła „Na tropach przyrody i historii” wybraliśmy się na rajd rowerowy. Na trasie swej wędrówki spotkaliśmy Pana Janusza Podgórzaka, który opowiedział nam o wydarzeniach II wojny światowej na naszych terenach. Pokazał nam jeden z bunkrów z linii umocnień ZSRR. Przejeżdżaliśmy przez tereny nad rzeką Bug, które wpisane są do programu Natura 2000. W trakcie długiej wyprawy piekliśmy na ognisku kiełbaski. Po przejechaniu 20 km trasą Siemiatycze - Słochy Annopolskie – Ogrodniki – Klekotowo - Siemiatycze zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.  Serdecznie dziękujemy Państwu Ewie i Januszowi Podgórzakom za pomoc w przygotowaniu ogniska oraz za lekcję historii, Panu Mirosławowi Ciołko, Panu Arturowi Czebotariow za wspieranie nas na trasie.   /Joanna Korzeniewska, Beata Marks, Elżbieta Nowik/      

 • 01.06.2015

  Uwaga rodzice przyszłych klas I !!!

  W związku z możliwością odroczeń dzieci do klasy pierwszej, listy z podziałem na klasy wywieszone będą pod koniec sierpnia 2015 roku. Lista kandydatów przyjętych do naszej szkoły znajduje się w zakładce Rekrutacja.

 • 31.05.2015

  UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTA SZKOŁY 03.06.2015r.

  Początek godzina 8.30.

  1. Wprowadzenie sztandaru szkoły.
  2. Zaśpiewanie hymnu szkoły.
  3. Powitanie wszystkich zgromadzonych przez Pana Dyrektora.
  4. Wyprowadzenie sztandaru szkoły.
  5. Część artystyczna w wykonaniu uczniów klas III i VI.
  6. Ogłoszenie wyników konkursów: poetyckiego  i plastycznego.
  7. Przerwa 15 minut.
  8. Przegląd utworów muzycznych w wykonaniu uczniów klas IV-VI.
  9. Konkurs – Rzut papierowym samolocikiem na odległość.

  Zakończenie uroczystości - około godziny 11.00

  Obiad po zakończonej uroczystości

  Świetlica pracuje do godz. 16.30

  OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY

 • 26.05.2015

  Opłata za obiady w czerwcu wynosi 24 zł i przyjmowana będzie w dniach 26- 29 maja.

  Z powodu remontu obiady wydawane będą tylko do 12 czerwca.


  Uwaga rodzice !!!

  W związku z obchodzonym 1 czerwca Dniem Dziecka lekcje tego dnia trwają po 30 minut. Harmonogram dnia będzie wyglądał następująco:

      1)  8.00 - 8.30

      2) 8.35 - 9.05

     3)  9.10 - 9.40

     4)  9.45 - 10.15

     5)  10.20 - 10.50

     6)  10.55 - 11.25

     7)  11.30 - 12.00

  Obiady będą wydawane od godziny 10.15  

 • 22.05.2015

  Dnia 21.05.2015r. zmarł Pan Henryk Świerżewski

  Wychowawca wielu pokoleń młodzieży. W latach 1976 - 1999 był nauczycielem plastyki w  naszej szkole. Wspaniały organizator obozów wędrownych, wycieczek i rajdów pieszych. Swoją wiedzą, opowieściami i obrazami przybliżał historię i piękno Siemiatycz oraz naszego kraju.
  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pogodny, życzliwy i koleżeński.

   

  fotograficzne wspomnienie

 • 18.05.2015

  "Mam talent"

  14 maja 2015 roku po raz kolejny mogliśmy oglądać pokaz talentów w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali się w 3 kategoriach: śpiew, pokaz karate i gra na instrumencie. Przyznano po kilka równorzędnych miejsc z powodu wyrównanego poziomu uczestników. I miejsce zajęły: Wiktoria Borysiuk z kl. I b,  Julia Krzywicka z kl. I b i Klaudia Godun z kl. III a (śpiew). II miejsce zajęli: Laura Goliszek z kl. II c i Kacper Nowaczuk z kl. IV b (karate) oraz Aleksandra Łempicka i Gabriela Masłowska z kl. VI a (śpiew). III  miejsce zajęli: Filip Putko i Ignacy Wasilewski z kl. I d (śpiew), Maja Godun z kl. II c (śpiew) oraz Oskar Krempin i Piotr Płotka z kl. V a. Na uwagę zasługuje fakt, że to najmłodsi stanowili największą grupę wśród uczestników. Daje to nadzieję na coraz wyższy poziom konkursu w kolejnych latach. Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy zaryzykowali i wygrali, budują poczucie własnej wartości, a o to przecież chodzi. Wyróżniono: Wiktorię Sadowską i Małgorzatę Stalewską z kl. V a (śpiew), Patrycję Karwowską z kl. V a (śpiew), Wiktorię Pyszko z kl. I e (śpiew), Huberta Piotrowskiego z kl. I b (śpiew) oraz Julię Dolińską z kl. I c (gra na skrzypcach). Konkurs poprowadzili  Izabela Melaniuk kl. VIa i Filip Pietruczuk  kl. V c. Organizatorami byli Teresa Milewska i Justyna Rózio - Rozbicka, opiekunowie samorządu szkolnego.         

 • 17.05.2015

     Sukcesy w "Stypendiadzie"

  Grupa uczniów z klasy IIIa i klasy IIIc wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Klas Trzecich "STYPENDIADA". Zgłoszeniem i przygotowaniem dzieci zajęły się wychowawczynie: Bożena Dzienisiuk i Iwona Puciłowska.
  Uczestnicy zmagali się w konkursie czytelniczym, ortograficznym, matematycznym i plastycznym. Arkusze konkursowe dla zgłoszonych szkół z całej Polski przygotowała Firma Edukacyjna "Orzeł" ze Skierniewic, której głównym celem jest umożliwienie rozwoju oraz promowanie zdolnych uczniów ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów poprzez ich uczestnictwo w ogólnopolskich konkursach, w których nagrodami są między innymi stypendia naukowe.
  Osiągnięcia naszych uczniów są bardzo wysokie.
  KLAUDIA GODUN - LAUREATKA W KONKURSIE PLASTYCZNYM (48pkt./50pkt)
  KRZYSZTOF GRZYB - FINALISTA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ( 47pkt./50pkt.)

  Gratulujemy osiągnięć!   Szczegóły na stronie
  http://www.stypendiada.pl/?id=laureaci


    "Eurowizja 2015" 

  14 maja odbył się konkurs "Eurowizji 2015", w którym zaprezentowały się klasy IV- VI. Wszystkie klasy włożyły dużo trudu w przygotowanie swojego występu. Usłyszeliśmy przeboje znanych i lubianych europejskich wykonawców.  Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. W wyniku burzliwych obrad I miejsce zdobyła klasa IV c, II miejsce- VI b i III miejsce- VI a. Imprezę zorganizowały i przeprowadziły p. Beata Marks i p. Wioleta Markiewicz.


            Nagrody i dyplomy          

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć