Nawigacja

 • 27.11.2015

  Wyniki konkursu ZDROWY DESER

  I miejsce – deser klasy VA

  II miejsce – deser klasy IVA

  III miejsce – deser klasy VC

  Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

  Zdjęcia wyróżnionych deserów będzie  można obejrzeć  w albumie klasy VIB.

   

  Wyniki konkursu NIEPOSPOLITA GŁOWA

  Fryzura elegancka :

  - I miejsce Marlena Małyszczuk z kl. IVC

  - dwa wyróżnienia : Małgorzata Stalewska z kl. VIA, Damian Godebski z kl. IVC

  Fryzura zabawna:

  - I miejsce Kacper Nowaczuk z kl. VB

  Eleganckie nakrycie głowy:

  - I miejsce Katarzyna Toczyńska z kl. VA

  Zabawne nakrycie głowy:

  - I miejsce Jędrzej Pietronowicz z kl. IVC

  - dwa wyróżnienia: Damian Grzyb z kl. VIC,  Michał Sadowski z kl. VB.

  Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.

  Zdjęcia niepospolitych głów będzie  można obejrzeć  w albumie klasy VIB.

 • 26.11.2015

  Dyżur klasy VI C - 09-20.11.2015

  ZDJĘCIA

  W tych dniach pełniliśmy funkcję gospodarza naszej szkoły:

    09.11  Dzień "Flagi Narodowej"-czniowie ubrali się w barwy narodowe i zostało zrobione wspólne grupowe zdjęcie jako „Żywa flaga narodowa”, która była głównym zdjęciem (pierwsza strona) w tygodniku „Głos” Siemiatycz;

    Obchody Święta Niepodległości - uczniowie klasy VI C wraz z innymi uczniami wzięli udział w sztafetowych biegach ulicznych 10.11.2015r z okazji "Święta Niepodległośc" i ulicą Pałacową - zdobyliśmy I miejsce Szkołę godnie reprezentowały: z klasy VI C Zuzanna Waszkiewicz, Gabriela Górska, Patrycja Mazur, Zuzanna Pytel, Paulina Łopacińska oraz Julia Kondraciuk V C i Samanta Klimiuk i Julia Sycewicz z V B. Chłopcy z kalsy VI C Filip Pietruczuk, Kacper Żero, Kuba Sycewicz, Bartłomiej Piątek, Hubert Karwowski, Rafał Szyszko oraz Bartek Różański z VI A(organizator MOSiR Siemiatycze) oraz w 11 godzinnym biegu z okazji  Święta Niepodległości „Bogu i Polsce” w dniu 11.11.2015r o godzinie 1:00 gdzie na stadionie MOSiR Siemiatycze wystartowała spora grupa uczniów wraz z rodzicami

   Gazetka szkolna z okazji "Święta Niepodległości";

  Gazetka informacyjna o uczniach w formie indywidulanych zdjęć oraz fototapeta ze zdjęciami całej klasy z imprez szkolnych, wycieczek itp.

  Zorganizowaliśmy szkolny radiowęzeł, który uatrakcyjniał przerwy szkolne (muzyka) i przekazywane były informację dotyczące wydarzeń w szkole. (radiowęzeł funkcjonował od 12.11. do 20.11.)

   13.11.  dla uczniów naszej szkoły zorganizowaliśmy wyjazd na mecz Reprezentacji Polski w piłce nożnej do Warszawy Polska : Islandia.  Mecz odbył się na Stadionie Narodowym i zakończył się zwycięstwem Polski 4:2! W dniu wyjazdu uczniowie klasy VI C  na przerwach przeprowadzili ankietę dotyczącą meczu, malowali chętnym uczniom twarze w barwy narodowe.

   W dniach 16.11. (eliminacje) 20.11. (finał) odbyły się w ramach naszego dyżuru mistrzostwa szkoły w PS3 „FIFA 14” dla klas I-III oraz IV-VI. Wyniki: kategoria I-III - 1 miesjce - Filip Godlewski, 2 miejsce - Maciej Czapko  i 3 miesjce - Paweł Kondraciuk. Kategoria IV-VI: 1 m. Michał Rudziecki, 2 m. Michał Sadowski i 3 m. Bruno Wasilewski. Zawodnicy dostali dyplomy, medale oraz drobne upominki!

   17.11. odbyło się spotkanie  dla uczniów klas IV-VI oraz wychowawców  z Panem Adamem Chrabinem gwiazdą muzyki hip-hopowej o pseudonimie artystycznym Te-tris.

    18.11. odbył się  konkurs na „Najlepszego, najsympatyczniejszego Nauczyciela w szkole” uczniowie głosowali na specjalnie przygotowanych karteczkach na „Swojego” naj…naj… Nauczyciela w naszej szkole. I miejsce zajeła Pani Wioleta Markiewicz ex aequo z Panią Edytą Pełszyk-Pietronowicz!!!  II miejsce przypadło Pani Anecie Putko ex equo Pawłowi Kowalczyckowi. III miesjce w konkursie zajął Pan Rafał Burakowski.

   19.11. zorganizowana została dyskotekę  „hip-hopowa”  dla klas IV-VI z bezpłatnym bufetem: ciasta, przekąski, soki itd.

   Od 12.11 do 20.11 była prowadzona akcja „Onkoludki” której celem było zbieranie produktów spożywczych, artykułów do higieny, zabawek, książek chorym Dzieciom ze Szpitala Onkologicznego w Białymstoku. Podczas trwania akcji zebraliśmy produkty na kwotę ok.1000zł (produkty przekażemy na początku grudnia głównemu organizatorowi w województwie) dziękujemy Pani Justynie Rózio-Rozbickiej za pomoc w akcji!

   Gazetka informacyjna o uczniach w formie indywidualnych zdjęć i opisie swoich hobby, zainteresowania (III piętro) oraz fototapeta ze zdjęciami całej klasy z imprez szkolnych, wycieczek itp. (parter)

   Jeżeli byliście usatysfakcjonowani Naszym dyżurem to prosimy oddać na Nas głos Uczniowie klasy VI C wraz  z Wychowawcą (Paweł Kowalczyk).

 • 25.11.2015

  Opłata za obiady w grudniu wynosi 48 zł i będzie przyjmowana w dniach 26- 30 listopada.

 • 24.11.2015

  Klasa VI b rozpoczęła dyżur

  AKCJA ŚWIĄTECZNY PREZENT

        Od 30 listopada do 4 grudnia 2015  w ramach naszego dyżuru zbieramy karmę dla zwierząt z siemiatyckiego schroniska.  Przyniesione dary prosimy wrzucać do pudełka, które będzie znajdowało się na parterze.  

  Z góry dziękujemy w imieniu obdarowanych czworonogów.

   

  KONKURS NIEPOSPOLITA GŁOWA

      Nasze głowy ciężko pracują, ale też chcą nas zdobić. Uczniów  klas IV - VI  zapraszamy do zaprezentowania eleganckich lub zabawnych fryzur lub nakryć głowy w dniu 26 listopada (czwartek). Nagrody przyznamy w czterech kategoriach: 1) najbardziej elegancka fryzura, 2) najzabawniejsza fryzura, 3) najbardziej eleganckie nakrycie głowy, 4) najzabawniejsze nakrycie głowy. Prezentacja fryzur i nakryć głowy na III piętrze : klasy VI o 8.55, klasy IV o 9.50, klasy V o 10.35. Laureatów ogłosimy na stronie internetowej szkoły.

  Zapraszamy do udziału !

   

  KONKURS ZDROWY DESER

  Ogłaszamy konkurs dla klas IV – VI. Każda klasa przygotowuje jeden deser na piątek 27 listopada 2015. Desery prosimy dostarczyć do sali 32 na pierwszą godzinę lekcyjną. Oceniany będzie smak i wygląd deseru. Uwaga: oceniający nie będą wiedzieć, kto jest autorem danego deseru.  Wyniki konkursu opublikujemy na stronie internetowej szkoły.

   

  WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

  Dziewczęta i chłopców ciekawych swojej przyszłości zapraszamy na andrzejkowe wróżby. Będziemy wróżyć w poniedziałek 30 listopada podczas przerw  na korytarzach : na I piętrze dla uczniów  klas I – III, na III piętrze – IV - VI.

  Zapraszamy!

  DZIEŃ KSIĘŻNICZKI

      Niespodzianka dla klas I – III! W czwartek 2 grudnia 2015 na przerwach odwiedzą was piękne księżniczki. Księżniczki będą miały dla was niespodziankę.

 • 23.11.2015

    Nagrody w konkursie "Siemiatycze różnorodne"

  Z przyjemnością informujemy, że w VIII edycji konkursu plastycznego "Siemiatycze różnorodne" w kategorii 6-10 lat Szymon Kapelko z kl. II d zajął II miejsce, a Nataniel Proszczuk z kl. III b otrzymał wyróżnienie. W kategorii do 14 lat wyróżniono pracę Kamili Czarkowskiej z kl. VI c. Serdecznie gratulujemy uczniom i ich instruktorkom. Wręczenie dyplomów i nagród odbyło się 19 listopada w sali Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.

 • 10.11.2015

  O dyżurze kl. V b

           Klasa V b w dniach 26.10 – 06.11 pełniła funkcję gospodarza naszej szkoły.

  W tym czasie zorganizowaliśmy przedstawienie w ramach Dnia Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów dla klas I – III i IV – VI (27.10 - wtorek). Zaprezentowaliśmy krótkie, żartobliwe scenki z życia szkolnego. Uczniowie naszej klasy zagrali na: skrzypcach, saksofonie, klarnecie, pianinie, gitarze. Program zakończył się występem boysbandu, który wykonał Jozina z Bazin, czym wywołał  aplauz, a niektórych rozśmieszył aż do łez.

  Cel został osiągnięty. Widzowie odpoczęli od problemów dnia codziennego.

   

  Wykonaliśmy gazetkę o zmarłych nauczycielach pracujących w SP1. Odwiedziliśmy grób pana Arcichowskiego oraz obelisk upamiętniający siemiatyczan poległych w czasie powstania styczniowego, II wojny światowej, oraz żołnierzy, którzy walczyli o tę ziemię.

  29.10 – we czwartek – zorganizowaliśmy Dzień wszystkich świętych. Odbył się konkurs na najlepszy strój świętego. Szkoda, że tak mało uczniów podjęło się zadania przebrania. Jednak ci, którzy wzięli udział w zabawie, prezentowali się świetnie. Wszyscy otrzymali drobne upominki.

  W środę 04.11.2015 przy pomocy rodziców zorganizowaliśmy Kiermasz zdrowej żywności, gdzie rodzice wraz z nami – uczniami – prowadzili sprzedaż sałatek owocowych, zdrowych przekąsek oraz ciast z owocami.

  Przez cały czas trwania dyżuru prowadzona była zbiórka książek do biblioteki oraz gier planszowych i innych gier oraz filmów na DVD do świetlicy szkolnej.

  Uczniów pożegnaliśmy Minionkami  stojącymi w hallu szkoły. Można było wykonać zdjęcie z Minionkami, a w sali 24 na przerwach wyświetlano film Jak ukraść księżyc?,  w którym występują te stworki.

  Wszystkie omówione tu działania możecie obejrzeć jako zdjęcia w zakładce oddziału V b.

  Głosujcie na naszą klasę!     / K. Nielipińska /

 • 05.11.2015

    „Duży czyta małemu”

  Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w naszej bibliotece rozpoczęła się akcja „Duży czyta małemu”. Do czytania zaproszono chętnych uczniów z kl. IV – VI, którzy czytali fragmenty książek, opowiadania i wiersze dzieciom z klas I – III. Rozpoczęta akcja cieszy się dużym zainteresowaniem i jest kontynuowana, tym bardziej, że wśród słuchaczy pojawili się również uczniowie klas starszych. Obecnie czytamy „Mikołajka”. Zapraszamy do słuchania i czytania książek.


    Marzenia się spełniają

  Nasza szkoła przystąpiła do programu „Książki naszych marzeń”. W celu lepszego poznania zainteresowań i potrzeb czytelniczych uczniów biblioteka zorganizowała „Szkolne wybory książek”. Wśród propozycji zakupów najczęściej wymieniano książki z serii „Zaopiekuj się mną”, „Koszmarny Karolek”, „Dziennik cwaniaczka” i o piłce nożnej. Informujemy, że dotarły już do nas dwie paczki z „wymarzonymi” książkami.

 • 28.10.2015

  Opłata za obiady w listopadzie wynosi 60 zł i jest przyjmowana w dniach 28- 30 października.

 • 27.10.2015

  Taki duży, taki mały

  Może świętym być.

  Taki ja, taki ty

  Możesz świętym być.

  W związku z Dniem Wszystkich Świętych w czwartek (29.10) organizujemy Dzień Świętego. Można przebrać się za świętego, np. za swojego patrona (nie za św. Mikołaja). Odbędzie się pokaz mody świętych.

  Przewidziane nagrody.     / klasa V b - gospodarz naszej szkoły w dniach 29.10 – 06.11/


  Coś dla ciała, coś dla ducha

  W związku z przypadającym na październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych organizujemy zbiórkę książek do szkolnej biblioteki. Prosimy wszystkich chętnych o przynoszenie do p. Katarzyny Nielipińskiej (sala nr 24) książek, których już nie potrzebujecie, z których wyrośliście. Mogą to być lektury szkolne. Książki nie mogą być zniszczone.

  Zbiórka będzie prowadzona od 28.10 do 06.11.2015 r.

  Osoby, które podzielą się książką z biblioteką, otrzymają upominki – talon na ciasto, przekąskę bądź sałatkę owocową.


  Podziel się zabawką ze świetlicą szkolną

   

  Rozpoczynamy zbiórkę gier planszowych oraz filmów na DVD, bajek do świetlicy szkolnej.

  Akcja trwa od 28.10 do 06.11.2015 r. Prosimy wszystkich chętnych o przynoszenie do p. Katarzyny Nielipińskiej (sala nr 24) wszystkich niepotrzebnych, niezniszczonych i kompletnych gier oraz bajek lub filmów na DVD o tematyce dziecięcej (tylko oryginalnych płyt!).

  Osoby, które podzielą się zabawką ze świetlicą, otrzymają upominki.

  Uwaga! Nie zbieramy puzzli!


  Konkurs na zdrowy obiad do stołówki szkolnej

  Jako że od 1 września 2015 roku zmieniono zasady żywienia w stołówkach i sklepikach szkolnych, ogłaszamy konkurs na zdrowe menu obiadowe. Jadłospis ma składać się z zupy i drugiego dania, z uwzględnieniem dużej ilości warzyw lub owoców świeżych lub gotowanych, małej ilości soli, ma być pozbawiony cukru (który może znajdować się jedynie w niewielkich ilościach w przetworach) i najlepiej, aby danie było gotowane lub pieczone (a nie smażone); drób, wieprzowina lub ryba.
        Zwycięskie menu w miarę możliwości zostanie zaserwowane jako obiad na stołówce szkolnej.

 • 13.10.2015

    Szkolna Adopcja Serca

  Szkolne Koło Caritas bardzo dziękuje wszystkim ofiarodawcom za Dar serca podczas zbiórki w Szkolnej Adopcji Serca. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które upiekły ciasta na kiermasz. Zebraliśmy 1654,50 zł oraz 75 pudełek puzzli, po 5 pudełek bierek i domino oraz około 400 ołówków i kredek. Pieniądze przekazaliśmy na dalszą naukę Timothiego i Makamili. Zebrane rzeczy dzięki ofiarności Akcji Katolickiej zostaną wysłane do Oratorium w Kamerunie. / T. Kłopotowska, J. Korzeniewska/


   

  Rozpoznaj nauczyciela swego po książkach jego

  Drodzy uczniowie!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Przyjrzyjcie się uważnie zdjęciom. Czy potraficie zgadnąć, kto z nauczycieli je czyta? Jeśli tak, to napiszcie ich imiona oraz nazwiska na kartce i przynieście do biblioteki do końca października.

  Życzymy dobrej zabawy. Na zwycięzców czekają nagrody.

  zdjęcie konkursowe

 • 19.10.2015

  Informuję, że Multitest z przyrody odbędzie się 20 października (wtorek) o godz. 8.50 w sali nr 31. /Beata Marks/


  Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2015/2016 zostali p.Rafał Burakowski i p. Edyta Pełszyk- Pietronowicz.

 • 15.10.2015

  Informujemy, że Multitest z języka angielskiego odbędzie się 16 października (piątek) na 6 lekcji (godz. 12. 45 - 13.45) w sali nr 4


       Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła o godz. 9.00 akademia przygotowana przez uczniów kl. Vc i VIa pod kierunkiem p. Wiolety Markiewicz i p. Beaty Marks. W żartobliwy sposób „eksperci do spraw oświaty” zaprezentowali najnowsze trendy mody nauczycielskiej czym  wprawili  zebranych pedagogów i uczniów klas II- VI w pogodny nastrój.   

  14 października był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu o godz.11.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania 96 pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a następnie  złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

 • 30.09.2015

    Wybory

  Wczoraj odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Piotr Płotka z kl. VIa, zastępcą Patrycja Mlonka z kl. VI c, a sekretarzem Filip Pietruczuk z kl. VI c.

  W zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski zamieszczono regulamin konkursu "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły" oraz terminy dyżurów.


  Szkolna Adopcja Serca

  To akcja, w której pomagamy Timothemu z Zambii i Makamili z Kamerunu. Od 1 października będą zbierane pieniądze, a w dniach 5- 7 października można będzie kupić ciasto w cenie 2 zł. Dzięki Waszej pomocy dzieci uczą się w szkole, dostają wyżywienie i ubranie.

  Jeśli masz w domu niepotrzebne ołówki z gumką, puzzle, bierki i domino (nie muszą być nowe), przynieś je do szkoły. Siostra misjonarka obdaruje nimi dzieci z Kamerunu w dniu ich święta.

 • 27.09.2015

  Nowe dzwonki

  Od 28 września (poniedziałek) obowiązują nowe dzwonki. Zmiana związana jest z wydłużeniem o 5 minut pierwszej długiej przerwy.

  Godzina lekcyjna

  Dzwonek na lekcję

  Dzwonek na przerwę

  1.

  8.00

  8.45

  2.

  8.55

  9.40

  3.

  9.50

  10.35

  4.

  10.45

  11.30

  5.

  11.55

  12.40

  6.

  12.55

  13.40

  7.

  13.50

  14.35

  8.

  14.45

  15.30


  Opłata za obiady w październiku wynosi 66 zł i jest przyjmowana w dniach 28- 30 września.


  W zakładce: Osiągnięcia zamieszczono nazwiska najlepszych uczniów w roku szkolnym 2014- 2015 oraz  ich zdjęcia.

 • 24.09.2015

     Dzień bez Samochodu

  22 września po raz pierwszy w Siemiatyczach obchodzony był „Dzień bez Samochodu”. Nasza szkoła włączyła się czynnie w tę akcję. Już od rana uczniowie kl. VI a z wychowawczynią rozdawali „mandaty” kierowcom. Niektórzy z nich właśnie od dzieci dowiedzieli się o takim dniu. Dorośli z uśmiechem przyjmowali mandaty i obiecali pamiętać o tym święcie za rok.
  O godzinie 15.30 przed szkołą zebrała się grupa chętnych rowerzystów, która przyjechała najpierw pod Urząd Miasta, a następnie pod Szkołę Muzyczną. Tam odbył się piknik „miłośników dwóch kółek”. Uczestnicy spotkania mogli skorzystać z licznych atrakcji. W konkursie rowerowym I miejsce zajął Bartek Tomkiel z kl. VIa, a II – Filip Samojluk z kl. IVb. Nagrodę w konkursie plastycznym otrzymała Ola Wasilewska z kl. IVb.

 • 21.09.2015

  Ubezpieczenie NNW

  W roku szkolnym 2015/2016 Rada Rodziców wybrała jako ubezpieczyciela firmę PZU. Składka roczna wynosi 38 zł. Warunki ubezpieczenia są zamieszczone na stronie internetowej szkoły w zakładce: O szkole - Ubezpieczenie. Chętne do ubezpieczenia osoby uiszczają opłatę u wychowawcy klasy.


  W albumach fotograficznych kl. VI a i VI b zamieszczono zdjęcia z akcji "Sprzątanie Świata". Zdjęcia ze spotkania z policjantami w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" można zobaczyć w albumach kl. Ia, Ib i IIc.

 • 17.09.2015

  Wywiadówki

  21 września (poniedziałek) odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas:

  klasy I- III   godz. 17.00

  klasy IV- VI  godz. 18.oo


  Dyrektor szkoły informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2015/2016 są: 7 i 8 stycznia, 5 kwietnia oraz 2, 25 i 27 maja.


  W zakładce: Dyżury nauczycieli podano terminy wywiadówek i spotkań z rodzicami.

  W zakładce: O szkole - Regulaminy zamieszczon0 regulamin świetlicy wraz z załącznikami.

 •   Jaga, Jaga Jagiellonia

  7 września odbyło się w szkole spotkanie uczniów klas I- VI z piłkarzem Jagiellonii Białystok Piotrem Grzelczakiem i managerem klubu Emilem Kamińskim. Inicjatorami spotkania byli: wychowawczyni, uczniowie klasy Va i ich rodzice. Po krótkim powitaniu dzieci zadawały gościowi pytania dotyczące jego kariery w Jadze. Następnie przeprowadzono "mini- mecz" pomiędzy Miłoszem Szmurło z kl. Va a panem Piotrkiem. Piłkarz odpowiadał na pytania związane ze szkołą, a chłopiec- z drużyną. Po tym starciu uczniowie popisywali się wiedzą na temat klubu, odpowiadając na pytania gościa. Nagrodami były plakaty drużyny. W końcu przyszedł czas na rozdawanie autografów. Chętnych było bardzo wielu. / Teresa Milik/

 • 02.09.2015

  Opłata za obiady we wrześniu wynosi 54 zł i jest przyjmowana w dniach 1- 7 września. Obiady będą wydawane od 7 września (poniedziałek).

 • 25.08.2015

  Ważne

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/ 2016 odbędzie się 1 września (wtorek) o godz. 9.30


  W nowym roku szkolnym będą 4 klasy pierwsze. Wychowawczynią kl.I a została p. Bożena Dzienisiuk, kl.I b- p. Iwona Puciłowska, kl.I c- p. Elżbieta Piotrowska i kl. I d- p. Joanna Chodakowska.

                                    Uczniowie kl. I a

                        Uczniowie kl. I b    

  Uczniowie kl. I c   

      Uczniowie kl. I d


  Karty zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej można otrzymać w sekretariacie szkoły lub pobrać tutaj  Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy. Po wypełnieniu dostarczyć do szkoły w terminie:  ostatni  tydzień sierpnia - pierwszy tydzień września.


  Szafki dla uczniów będą do wykupienia od 1 września. Roczny koszt użytkowania wynosi 40 zł. Więcej informacji  w sekretariacie szkoły.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć