Nawigacja

 • 29.04.2016

  Uwaga

   Poniedziałek 2 maja jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

  Szkoła zapewnia opiekę świetlicową w godz. 7.00 - 16.30 


  Wyniki testu ekologicznego

  W teście ekologicznym przeprowadzonym z okazji Dnia Ziemi wzięło udział 75 uczniów z kl. III - VI. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach wiekowych zostali:

  - klasa III: Paweł Jaszczołt i Zuzanna Furmaniak z kl. III a oraz Ada Prochowicz z kl. III c

  - klasa IV: Olivia Kuryga i Klaudia Godun z kl. IVa, Julia Dawidziuk i Hanna Gacka z kl. IV b oraz Rozalia Pućko i Bartosz Turosiński z kl. IV c

  - klasa V: Weronika Gierasimiuk i Katarzyna Arcimowicz z kl. Vb

  - klasa VI: Małgorzata Stalewska z kl. VI a i Kamila Czarkowska z kl. VI c       /Beata Marks, Elżbieta Nowik/

 • 27.04.2016

  Spotkanie z panią Marzeną Rogalską

  18 kwietnia zorganizowaliśmy w naszej szkole spotkanie klas IV-VI z panią  Marzeną Rogalską, dziennikarką radiową i telewizyjną. Ostatnio jest ona znana przede wszystkim z programu PYTANIE NA ŚNIADANIE oraz PRZYGARNIJ MNIE, ale wcześniej prowadziła między innymi I edycję KOCHAM CIĘ POLSKO, MIASTO KOBIET, DZIECIAKI GÓRĄ. Pani Marzenka jest również aktorką. Wystąpiła między innymi w filmie  Magda M., Job, czyli ostatnia szara komórka ,Testosteron. Swojego głosu udzieliła w filmach: Harry Potter i Zakon Feniksa, Smyki, Przygody Sary Jane, Edek Debeściak Psy i koty: Odwet Kitty. Mało kto wie, że pani Marzena bywa również piosenkarką. Wystąpiła gościnnie na płycie zespołu Raz, Dwa, Trzy, a także w przeszłości występowała na festiwalach Fama oraz w musicalu Metro.   / KLASA IV B I WYCHOWAWCZYNI JUSTYNA SZULC/

   

 • 26.04.2016

   

  Opłata za obiady w maju wynosi 48 zł i będzie przyjmowana w dniach 27, 28 i 29 kwietnia.

 • Uwaga !

  28 kwietnia (czwartek) odbędzie się kiermasz zorganizowany przez klasę IV b. Będzie możliwość zakupienia słodkości.

 • 22.04.2016

  Wywiadówki

  25 kwietnia 2016 roku wywiadówki ogólne klas I- III rozpoczną się o godz. 17.00, a klas IV- VI o godz. 18.00

 • 20.04.2016

  Zapraszamy na Corridę Ortograficzną

  Pani Zofia Mańko i pani Anna Głuchowska zapraszają do udziału w Powiatowej Corridzie Ortograficznej. Uczestnicy siedemnasty raz będą „ortograficznie łamać sobie głowę”o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii.

  Zaproszenie na Corridę

  Karta zgłoszenia

 • 17.04.2016

  Chłopcy z SP1 Siemiatycze w kategorii U-8 oraz U-10 zajęli 3 miejsce w województwie podlaskim w Ogólnopolskim Turnieju „ Z Podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Finały wojewódzkie odbyły się w Sokółce w dniach 14-15.04.2016r.

  WIĘCEJ

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju


   

 • 15.04.2016

     "O źródłach energii odnawialnej" w naszej szkole

  14 kwietnia w kl. II a, II b i II d odbyło się spotkanie na temat - "Źródła energii odnawialnej". Poprowadził je p. Bogdan Laskowski- nauczyciel Zespołu Szkół Rolniczych w Czartajewie oraz uczniowie z klasy o profilu - technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Goście przygotowali bardzo ciekawy pokaz oraz prelekcję. Uczniowie mogli na własne oczy przekonać się jak działają wiatraki oraz panele fotowoltaniczne. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem.      / Anna Kwiek/

 • 12.04.2016

     Gra czytelnicza - Bractwo PAX

  W kwietniu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV-VI do udziału w zabawie- grze promującej nową szwedzką serię książek z gatunku urban fantasy dla młodzieży „Bractwo PAX”. Bohaterami są dwaj bracia, którzy mają za zadanie obronić prastarą, magiczną bibliotekę przed siłami zła.

  Gra polegała na tym, że trzyosobowe zespoły po przeczytaniu fragmentu książki „Pal przekleństwa” musiały na podstawie wskazówek ukrytych w bibliotece wykonywać po kolei zadania: odszukać metrowy PAX oraz symbol pióra, podać hasło, rozwiązać zagadkę z foliogramu. Ostatnie zadanie polegało na odnalezieniu balonu z niespodzianką i wymyśleniu własnego zaklęcia, które pozwoli pokonać bibliotecznego potwora. Wykorzystując spryt, inteligencję i umiejętność współdziałania w grupie zespoły sprawnie poradziły sobie z wyznaczonymi zadaniami.

  Rekwizyty potrzebne do przeprowadzenia gry: plakat, balony, folie z zagadkami, wykreślanki, książki i nagrody otrzymaliśmy od Wydawnictwa Media Rodzina.

  Nasi uczniowie bawili się świetnie. Zachęcamy do czytania książek z serii PAX.   / B. Marks, A. Sawczuk/


    Spotkanie metodyczne w bibliotece

  8 kwietnia w naszej szkole odbyło się spotkanie metodyczne nauczycieli bibliotekarzy Siemiatycz i powiatu siemiatyckiego na temat „Prezentacji Podlaskiej Platformy Edukacyjnej i programu WBTExpress”.

  Panie Olga Topolewska i Magdalena Kraszewska z CEN w Białymstoku zapoznały zebranych ze zmianami w prawie oświatowym i bibliotecznym, sposobami promocji czytelnictwa i Narodowym Programem Rozwoju Czytelnictwa. W dalszej części spotkania pani Magdalena Kraszewska przeprowadziła zajęcia otwarte „Kamishibai jako alternatywna forma czytania dzieciom” dla uczniów  kl. I c. Zgromadzeni z dużym zainteresowaniem wysłuchali i obejrzeli na kartonowych planszach baśń H. Ch. Andersena "Pięć ziarenek grochu" i zabawny wierszyk o Walentynce.

  Organizatorki spotkania przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą działalności  biblioteki.  /B. Marks, A. Sawczuk/


  Szkolne BAJE,BAJKI,BAJECZKI…

   W środę 6.04.2016 r. odbył się etap szkolny XXIX Małego Konkursu Recytatorskiego BAJE,BAJKI,BAJECZKI. Uczniowie startowali w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI. Do konkursu łącznie przystąpiło 41 osób.

  Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 14 kwietnia 2016r. o godz. 10.00 w sali SOK ul. Zaszkolna 1, jury zakwalifikowało 10 uczniów.

  Klasy I- III: Adrianna Tylus z kl. II b, Gabriel Sawczuk z kl. II c, Olimpia Nielipińska i Wiktoria Pyszko z kl. II e oraz Kamila Zajkowska z kl. III a.

  Klasy IV- VI: Jakub Konachowicz, Rozalia Pućko i Wiktoria Radzikowska z kl. IV c oraz Katarzyna Arcimowicz i Kacper Nowaczuk z kl. V b.

  Gratulujemy osobom zakwalifikowanym do dalszego etapu konkursu oraz zachęcamy wszystkich uczniów do recytacji za rok!!!  /M. Powierża/

   

 • 11.04.2016

   

  Od poniedziałku 11 kwietnia klasa IV b jest gospodarzem szkoły. Zobaczcie co zamierzają zrobić w pierwszym tygodniu dyżuru   plany  kl. IV b

 • 05.04.2016

  Spotkanie rodziców, którzy są zainteresowani wyjazdem swoich pociech na Kolonie 2016 Puławy w dniach 01-05.08.2016, odbędzie się w piątek 08.04.2016 o godz. 18 w SP 1, ul. Ogrodowa 2


   

 • 05.04.2016

  Test ekologiczny

  Z okazji Dnia Ziemi w dniu  22 kwietnia 2016r. o godz. 8.00 odbędzie się test ekologiczny dla uczniów kl. III – VI. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele przyrody i wychowawcy kl. III do 20 kwietnia. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów.    / Beata Marks,  Elżbieta Nowik/


  Do Albumu fotograficznego dodano zdjęcia z powitania wiosny przez dzieci ze świetlicy.

 • 04.04.2016

  Uwaga !

  5 kwietnia 2016 roku uczniowie klas VI piszą sprawdzian. W tym dniu uczniowie klas I- V nie mają zajęć edukacyjno- wychowawczych. Świetlica zapewnia opiekę dzieciom w godz. 7.00- 16.30. Obiadu nie będzie.

 • 25.03.2016

  Najserdeczniejsze życzenia, aby radość Świąt Wielkanocnych

  łączyła się z nadzieją i pogodnym nastrojem wiosennym

  życzy całej społeczności szkolnej

  Dyrekcja


    

     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze spotkania świątecznego.

 • 22.03.2016

     Kiermasz wielkanocny

  W ostatnim tygodniu w naszej szkole odbywał się kiermasz wielkanocny. Zorganizowaliśmy także stoisko podczas kiermaszu organizowanego przez SOK.
  Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację kiermaszu - autorom prac, nabywcom, uczniom pracującym na stoisku. Uzyskaną kwotę- 2 150 zł przekazaliśmy na cel charytatywny. Organizatorki kiermaszu: Teresa Kłopotowska, Edyta Pełszyk - Pietronowicz.       /Edyta Pełszyk- Pietronowicz/


     Palma

  W Niedzielę Palmową poświęciliśmy palmę. W jej wykonanie zaangażowali się uczniowie naszej szkoły. Nasze dzieło mierzy 3 metry 30 centymetrów! Otrzymaliśmy dyplom wyróżnienia oraz słodki upominek.
  Dziękujemy Państwu Dorocie i Adamowi Szeweluk za przekazanie bazy do wykonania palmy.    / Edyta Pełszyk- Pietronowicz/


      Niezwykły kolega

  W konkursie „Niezwykły kolega” nagrody główne otrzymały: Oliwia Masłowska i  Magdalena Puszko (kl. III c) oraz Łucja Toczko i Zuzanna Okuniewska (kl. V c). Dziewczyny otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe.

  Wyróżnienia przyznano: Natalii Siemieniuk i Monice Aleksiejuk z kl. III a; Hannie Gackiej i Gracjanie Siemieniuk z kl. IV b oraz Annie Zarembie i Klaudii Kryńskiej z kl. Ic. Dziewczynki nagrodzono dyplomami.          /Beata Marks/

 • 21.03.2016

  Uwaga !

  W okresie przerwy świątecznej od 24 do 29 marca 2016 r. świetlica zapewnia opiekę uczniom. 24 marca (Wielki Czwartek) i 29 marca ( wtorek) w godz. 7.00- 16.30, a  25 marca (Wielki Piątek) w godz. 7.00- 15.oo.


     12 marca 2016 roku studenci Siemiatyckiego Uniwersytetu Dziecięcego poznawali trzeci wymiar.  


  Opłata za obiady w kwietniu wynosi 63 zł i będzie przyjmowana w dniach 30- 31 marca oraz 1 kwietnia.

 • 11.03.2016

      "Zuch"

      9 marca po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs ogólnopolski „Zuch” języka angielskiego. Wzięły w    nim udział uczennice klasy trzeciej: Kinga Mickiewicz i Michalina Płonowska z III A oraz Laura Goliszek i Pola  Korol z III C. Na wyniki dziewczynki muszą poczekać aż do maja. Mamy nadzieję, że w następnym roku szkolnym udział w konkursie weźmie więcej osób.      / Justyna Rózio-Rozbicka , Katarzyna Sadowska /


  Program rekolekcji wielkopostnych w kościele

  Program rekolekcji wielkopostnych w cerkwi


  11 marca można było spędzić długą przerwę w strefie ciszy. „Stara szkoła”- było to miejsce,  w którym uczniowie mogli w urozmaicony sposób się odprężyć i zrelaksować.

  Tego dnia „starą szkołę” odwiedziła liczna grupa uczniów. Największą popularnością cieszyły się szachy, gry planszowe, malowanie na dużych arkuszach papieru oraz piłkarzyki.

 • 09.03.2016

            We wtorek, 8 marca w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy IVa. Czwartoklasiści przedstawili w formie wiadomości
   i różnych programów telewizyjnych szereg
  zabawnych informacji  o kobietach. W drugiej części spotkania odbył się krótki Koncert Życzeń, podczas którego młodzi artyści zaprezentowali utwory muzyczne o kobietach. Na zakończenie uczniowie wręczyli wszystkim Paniom i dziewczętom drobne upominki. Przez cały dzień w naszej szkole panował miły klimat i uśmiech nie schodził z twarzy żadnej kobiecie!        / Anna Głuchowska/


  Kiermasz Ciast

  Dnia 8 marca 2016  w naszej szkole odbył się Kiermasz Ciast. Pyszne słodkości można było zakupić na każdej z przerw. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cele charytatywne. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli aktywny udział, włączyli się w przygotowania i prowadzenie kiermaszu.        / Anna Głuchowska/


  Strefa ciszy

  11 marca, w piątek będzie można spędzić długą przerwę w strefie ciszy. „Stara szkoła” - będzie to miejsce,  w którym uczniowie będę mogli grać w szachy, poczytać, odpocząć od hałasu, przejrzeć czasopisma dla dzieci i młodzieży, zjeść drugie śniadanie, posłuchać muzyki relaksacyjnej, grać w gry planszowe,  w piłkarzyki, rysować, kolorować.

  Warunkiem przebywania w strefie ciszy jest respektowanie ustalonych zasad.

  W tej części szkoły powinny znajdować się dzieci, które męczy zgiełk i hałas na korytarzu szkolnym.

  Zajęcia te mają służyć odprężeniu i relaksowi.     /Anna Głuchowska/

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć