Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Strona główna
 • 30.09.2014

  Jesienny dzień

   

  We wtorek 7 października 2014 roku w naszej szkole odbędzie się "Jesienny dzień".

  obowiązują stroje w "barwach jesieni": brązy, żółcie i pomarańcze,

  ► ogłaszamy w tym dniu konkurs na najpiękniejszą "Panią Jesień". 

  Zachęcamy do przebierania się- najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu ogłosimy na stronie internetowej szkoły. / organizatorzy: klasa Vb/


   

   

 • 29.09.2014

  Rada Rodziców

  25 września odbyło się zebranie Rady Rodziców. Ustalono, że w tym roku szkolnym składka na Radę Rodziców wynosi 30 zł za pierwsze dziecko i 15 zł za drugie. Kolejne dzieci są zwolnione ze składki.

  W zakładce: O szkole podajemy skład Rady Rodziców.


  Dyrektor szkoły informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych są: 2.01.2015, 5.01.2015, 7.01.2015, 1.04.2015, 13.04.2015 i 5.06.2015. Więcej informacji o organizacji roku szkolnego 2014/2015 w zakładce: Kalendarz.


   

 • 26.09.2014

     Wybory do SU

  Wczoraj odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Gabriel Miłkowski z kl. VI a. Więcej informacji w zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski.


   

 • 25.09.2014

    UKS „LIDER”

  14.09.2014r.  na Siemiatyckich Targach Organizacji Pozarządowych uczennice klas VI zaprezentowały Uczniowski Klub Sportowy „LIDER” działający przy naszej szkole. Podczas Targów można było obejrzeć stoiska wystawowe 22 stowarzyszeń. Prezentacja „Lidera” skierowana była do najmłodszych oraz ich rodzin. Dzieci mogły się wykazać w różnorakich rzutach do celu. Udało nam się namówić do gry w badmintona rodziców z ich pociechami. Dużą popularnością cieszyła się „szkoła tańca z pomponami”, którą prowadziła grupa tańca sportowego z naszej szkoły.   /Teresa Milewska, Beata Marks/


  Opłata za obiady w październiku wynosi 69 zł i jest przyjmowana w dniach 25, 26, 29 i 30 września 2014 r. Przypominamy, że po wyznaczonym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.   

 • 18.09.2014

  "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły"

  W zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski zamieściliśmy regulamin konkursu "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły" i terminy dyżurów poszczególnych klas. Konkurs rozpocznie 29 września  klasa Vb. Życzymy wszystkim wielu ciekawych pomysłów i zapału do pracy.


   

 • 11.09.2014

  Ocenianie kształtujące

  W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole wprowadzamy w klasach pierwszych i czwartych zasady nauczania zwane OCENIANIEM KSZTAŁTUJĄCYM. Więcej informacji w zakładce: O szkole- Ocenianie kształtujące.


   

 • 08.09.2014

  Informujemy, że z pracowni komputerowej tzw. Centrum Społeczeństwa Informacyjnego utworzonego w ramach projektu pt."Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Miasto Siemiatycze" w Szkole Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 16.00. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem pracowni komputerowej w SP1.


  Ze środków finansowych przekazanych przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła zebranych z 1% podatku zakupiliśmy sprzęt multimedialny (laptop i projektor) na kwotę 3000 zł. Dziękujemy za Państwa hojność.


  Informujemy, że ubezpieczycielem dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków na rok szkolny 2014/2015 jest PZU. Składkę w wysokości 37 zł od ucznia należy wpłacać do wychowawcy klasy w terminie do 15 września 2014 r.


   

 • 02.09.2014

  Zebrania z rodzicami odbędą się 18 września 2014 r. (czwartek)

  kl. I- III - godz. 17.00        kl. IV- VI - godz. 18.00

  Spotkania ogólne dla rodziców uczniów klas I odbędą się o godz. 17.00 , a dla rodziców uczniów klas IV o godz. 18.00.


   

 • 01.09.2014

  Uwaga rodzice !

  Opłata za obiady we wrześniu wynosi 51 zł i jest przyjmowana w świetlicy w dniach 1-5.09.2014 r. Po wyznaczonym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.

  Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się ze zmianami w  Regulaminie stołówki szkolnej.


   

 • 19.08.2014

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 93O    

 • 22.07.2014

  Podręczniki do klasy I

  Uprzejmie informujemy, że podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego oraz materiały ćwiczeniowe potrzebne do nauczania w/w przedmiotów uczniowie otrzymają w szkole za darmo we wrześniu .

  Jedynym podręcznikiem który rodzice powinni zakupić jest podręcznik do religii.

  W przypadku religii prawosławnej będzie on sprowadzany przez nauczyciela, natomiast podręcznik do religii katolickiej dostępny jest w księgarniach:

  autorzy Ks. K.Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, tytuł: "Żyjemy w Bożym świecie"


   

 • 26.06.2014

  Dofinansowanie do podręczników

  W roku szkolnym 2014/2015 będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna".

  Dokumenty: zaświadczenie lub decyzja o przyznaniu świadczeń rodzinnych + rachunek za podręczniki. W przypadku niepełnosprawności potrzebne jest orzeczenie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

  Wniosek: do pobrania w sekretariacie szkoły lub Wzór dla kl II-III i VI z kryterium dochodowego.

        Wzór dla kl II-III i VI poza kryterium dochodowym.

  Kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie.

  Bliższe informacje w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej MEN  http://www.men.gov.pl/index.php/1118-wyprawka-szkolna-w-2014-r


   

 • 25.06.2014

  LEPIMY KULE BOKASHI

  Dnia 25.06.2014r. uczniowie kl. IVa i IVc oraz p. Beata Marks, p. Justyna Rózio – Rozbicka, p. Paweł Kowalczyk i p. Dariusz Żebrowski brali udział w Pikniku Ekologicznym nad zalewem. Była to akcja lepienia Kul Bokashi, które zostaną użyte do oczyszczenia siemiatyckiego zalewu. 8 sierpnia w Międzynarodowym Dniu Kul Bokashi będą wrzucone do zalewu. Podczas pikniku odbyły się również zawody ekologiczno – sportowe. Po ciężkiej pracy jedliśmy kiełbaski z grilla. Była to wspaniała lekcja ekologii.

  Zdjęcia z imprezy w zakładce oddziały kl. IVa


   

 • 17.06.2014

  Podręczniki 

  Podajemy zestaw podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015. Przypominamy, że 26 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 rozpocznie się kiermasz podręczników używanych. 

  Zestaw podręczników obowiązujących w SP 1


   

 • 09.06.2014

  Uwaga rodzice !

  W związku z niepełną obsadą nauczycielską na stanowiskach wychowawców klas I w roku szkolnym 2014/2015 przydział wychowawców do poszczególnych klas będzie podany w sierpniu.


    Święto Szkoły


   

 • 05.06.2014

  Rodzinny Festyn

  W piątek 30 maja w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców wraz z pracownikami szkoły. Na uczniów czekało wiele atrakcji m.in.: loteria fantowa, stoiska ze smakołykami, malowanie twarzy. W trakcie festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach opartych na motywach książki z cyklu „Opowieści z Narnii”- pt.„Lew, czarownica i stara szafa” zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski  oraz w zabawach ruchowych na boisku. 

  Podczas festynu w różnego rodzaju zbiórkach rodzice zebrali 9000 złotych, które przeznaczą na dalsze doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

  Dyrektor szkoły  serdecznie dziękuje za zaangażowanie rodzicom, sponsorom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się  darczyńcom, dzięki którym festyn mógł się odbyć i przynieść wymierne zyski:

  - firmom i instytucjom: Burmistrzowi Miasta Siemiatycze, MOSiR-owi Siemiatycze, POLSER Sp. z o.o., Społem PSS w Siemiatyczach, Rondo s.j. , ELSTAW, Żerpol – Henryk Boguszewski,  Oerlemans Foods Polska Sp. z o.o., PPHU Uzimex – Zbigniew Załęski, Wędliny – Nowiccy, PHU Rotel – Roberet Świderski, MPO Białystok, ALEXINSTAL – Piotr Oleksiejuk, Hurtowni Papieru, Artykułów Biurowych i Szkolnych –„BAWI S.A.”, DESIRE – Krzysztof Kosmowski, PHU TOPAZ – Zbigniew Paczóski, PPHU BEST – Grzegorz Markowski, Zakład Produkcji Odzieży „ELMIX” – Elżbieta Sawczuk, Bar „U Szymka”, Salon fryzjerski – Bernadeta Łempicka, Salon fryzjerski – STYL – Ewa Sołomacha, Studio Paznokci i Wizażu – Martyna Gajko, Salon Kosmetyczny URODA – Marta Mudel, Salon fryzjerski – Elżbieta Grucel, Gabinet Kosmetyczny – Justyna Osmólska, Studio kosmetyczne –FLESH, Lody tradycyjne – Nina Posławska, Stylizacja paznokci „Butterfly” – Marta Czykiel, Zakład fryzjerski –Łucja Zaremba, Wojciech Zaremba, Automyjnia –LOGIC, Usługi kosmetyczne i sprzedaż kosmetyków – Jolanta Nowakowska, Stylizacja paznokci –Agata Rybacka, Solarium MALIBU- Justyna Kadłubowska, Stajnia i pensjonat Żurobice – Aleksandra Toczko, Salon fryzjerski – Agnieszka Radzikowska, Pizzeria KAROLINA – Józef Kosiński, Siłownia „KUŹNIA”,  Sklep „LEVIS” – Anna i Robert Radomscy, Jaskinia Solna – Łukasz Rybałtowski, Ośrodek Szkolenia Motorowego –DUET, Salon fryzjerski –Bożena Michalczuk, Księgarniom –„Dom książki” oraz „Pod kasztanem”, hotelowi –„Kresowiak”, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. w Siemiatyczach, Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach, Bankowi PKO BP w Siemiatyczach, Sklepowi papierniczemu –„Duduś”, Sklepowi jubilerskiemu – Irena Toczko, sklepowi „ARHELAN”, „ATOS”, „U Gosi”, „Szmizjerka”, „Kryształ” – P. Pawłowski, Sklep kosmetyczny –„BEATA” – J. Sawczyński, Miejskiemu Klubowi Sportowemu „CRESOVIA”, Kwiaciarniom „SUDAN”, „U Agi”, „KAKTUS”,

  - Państwu: Beacie i Arkadiuszowi Płotkom, Katarzynie i Leszkowi Łazowskim, Annie i Tomaszowi Sekielskim, Ewie i Januszowi Podgórzakom, Urszuli i Dariuszowi Berskim, Paulinie i Michałowi Baranowskim, Jolancie i Romanowi Posławskim,

  - Paniom: Dorocie Wierchow, Barbarze Łobaczewskiej, Agnieszce Komoń, Dianie Grochowskiej, Dorocie Orzepowskiej, Renacie Łempickiej, Wiktorii Moczulskiej, Annie Kwiek, Edycie Pełszyk – Pietronowicz, Joannie Chodakowskiej, Katarzynie Nielipińskiej, Iwonie Puciłowskiej

  oraz Panom Pawłowi Jakutowiczowi i Dariuszowi Żebrowskiemu.


 • 03.06.2014

  Zakończono rekrutację

  Komisja Rekrutacyjna zakończyła już prace nad naborem dzieci do klas I na rok szkolny 2014/2015 i dokonała przydziału do poszczególnych klas I.                        

                                                             Lista kandytatów  przyjętych do SP 1 

                                                Klasa I A           Klasa I B           Klasa I C         Klasa I D           Klasa I E


   

 • 18.05.2014

    Mam Talent

  12 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Przed zgromadzoną publicznością i członkami jury zaprezentowali się:tancerze, piosenkarze, flecistka, akordeonista i karatecy. Konkurencja była duża. Po burzliwych naradach jury nagrodziło: Natalię Wyrozębską z kl. III c za śpiew, Oskara Krempina z kl. IV a za grę na akordeonie i Laurę Goliszek z kl I c za pokaz karate. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Teresy Milewskiej i Justyny Rózio- Rozbickiej, a poprowawadzili- Kasia Michnowska i Krystian Łopaciuk. Serdecznie gratulujemy wszystkim utalentowanym wykonawcom. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe do majowego kalendarza szkolnych imprez.


  Wyróżnieni w "Kangurze Matematycznym"

  W kategorii Żaczek (kl. II) - Marcel Wielogórski i Gracjana Siemieniuk.

  W kategorii Maluch (kl. IV) - Piotr Szepietowski i Oskar Krempin.

  W kategorii Beniamin (kl. V) - Gustaw Wielogórski.


   


   

 • 14.05.2014

    Podróż po krajach Unii Europejskiej

  12 maja odbyła się nasza pierwsza szkolna uroczystość poświęcona obchodom Dnia Europy. Widzowie zobaczyli bohaterów narodowych, piosenkarzy, tancerki, sportowców oraz wiele innych znanych i lubianych postaci oraz dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących wybranych krajów Unii Europejskiej. Prezentacje przygotowali uczniowie klas IV, V i VI. 

  Imprezę przygotowały Wioleta Markiewicz i Beata Marks.


  Wyróżnienia dla Kacpra i Kamili

  Z przyjemnością informujemy, że w powiatowych eliminacjach do XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki" wyróżnienia otrzymali: Kacper Nowaczuk z kl. III b i Kamila Małyszczuk z kl. VI b. Serdecznie gratulujemy.


   

 • 06.05.2014

    Spotkanie z Sybirakami

  29 kwietnia uczniowie klas szóstych na żywej lekcji historii spotkali się z członkami Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach. Na zaproszenie p. dyrektor Zofii Mańko do szkoły przybyli panowie: Henryk Ekielski i Leszek Różański. Goście opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z deportacją na nieludzką ziemię w czasie II wojny światowej. Były to ciekawe, ale i przerażające historie tułaczki. Spotkanie zakończyło wysłuchanie "Marsza Sybiraków".


    Sportowy sukces

  28 kwietnia uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w XIV Biegach im. Anny Jabłonowskiej. Szczegóły http://www.mosir-siemiatycze.info/wyniki-bieg-jablonowskiej-2014.php


    XV Corrida Ortograficzna

  O zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zmagało się dzisiaj w naszej szkole 36 uczniów z klas II- III i 122 z klas IV- VI z 8 szkół powiatu siemiatyckiego (Nurca Stacji, Milejczyc, Grodziska, Perlejewa, Czartajewa, Tołwina, SP 3 i SP 1 Siemiatycze) . Zwycięzców poznamy w połowie czerwca.


      

strona: