Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Strona główna
 • 20.01.2015

  KONKURS SKO (SZKOLNE KASY OSZCZĘDNOŚCI)

  Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez SKO naszej szkoły.

  W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni uczniowie kl. I – VI.

  Wykonajcie pracę plastyczną dowolną techniką na temat związany z oszczędzaniem pieniędzy. Konkurs trwa do 13 lutego. Czekają nagrody niespodzianki.

  Prace przynosimy do opiekunek SKO (p. Bożena Dzienisiuk i p. Beata Marks)


   

 • 16.01.2015

     Koncert Kolęd

  12 stycznia 2015 roku odbył się w naszej szkole  II Koncert Kolęd. Wzięło w nim udział 26 wykonawców z klas I- VI. Kolędy z akompaniamentem lub a’cappella zaprezentowali soliści, duety oraz zespoły wokalne. Instrumentaliści wykazali się wysokim poziomem umiejętności gry na gitarze, fletach, klarnecie, skrzypcach, pianinie, trąbce, saksofonie, instrumentach perkusyjnych.
  Koncert zakończył się śpiewem kolędy „Dzisiaj w Betlejem” przez uczestników oraz licznie przybyłą publiczność.

  Organizatorzy dziękują występującym, rodzicom oraz wychowawcom za zaangażowanie w przygotowanie koncertu.

  Do zobaczenia za rok!   /Edyta Pełszyk- Pietronowicz/


   

 •  Nagrody i wyróżnienia

  9 stycznia odbył się apel, w trakcie którego zostały wręczone dyplomy, nagrody i wyróżniania uczniom biorącym udział w konkursach organizowanych przez szkołę i inne instytucje.


   

 • 09.01.2015

    Klasa Va gospodarzami szkoły

  W ramach konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski naszej szkoły, 19 grudnia skończyła swój dyżur klasa V a. Podczas trzech tygodni uczniowie tej klasy z pomocą wychowawcy i rodziców zorganizowali pocztę świętego Mikołaja, kurs udzielania pierwszej pomocy oraz kiermasz książek.  Fotorelacja z przebiegu tych akcji w zakładce oddziały (kl. Va), w albumie „Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły” /Beata Marks/


   

 • 17.12.2014

  Uwaga rodzice !!!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach informuje, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. / poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów, których rodzice wyrazili taką potrzebę.

  Zajęcia będą odbywać się według następującego harmonogramu:

  - 22, 23, 29, 30 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00

  - 24, 31 grudnia w godzinach od 7.00 do 13.00

  W dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych tj. 2, 5, 7 stycznia 2015 r. szkoła zapewnia opiekę od godziny 7.00 do 16.30.

  W wyżej wymienionym okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów.


   

 • 10.12.2014

  Uwaga !

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach informuje, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. /poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów zgodnie z rozpoznanymi potrzebami. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Rodzice uczniów, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci na zajęcia proszeni są o przekazanie informacji pisemnej wychowawcy klasy do dnia 15 grudnia 2014  

  W w/w okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów.


   

 • 01.12.2014

  Kurs pierwszej pomocy dla uczniów

  Idzie zima, czekają na nas zabawy na śniegu, wyjazdy na narty. Musimy więc zadbać o nasze bezpieczeństwo.  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VI na krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Odbędzie się on 10 grudnia o godz. 16.00 w naszej szkole. Będziesz mógł/ mogła sprawdzić się w roli ratownika medycznego. Chętni do wzięcia udziału w kursie zgłaszają się do uczniów kl. Va  lub p. Beaty Marks.


            

 • 27.11.2014

  Poczta Świętego Mikołaja

  W naszej szkole 5 grudnia będzie działać  POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.  Zrób prezent swojemu przyjacielowi. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska i klasy, do której uczęszcza Twój/Twoja kolega/koleżanka. Upominki przynosimy do biblioteki w dniach 1-4 grudnia.  / klasa V a - gospodarze szkoły w grudniu/


   

               

   

 • 18.11.2014

  Kiermasz książek

  Chcesz zrobić prezent sobie lub swoim najbliższym - KUP KSIĄŻKĘ!

  W dniach 15-16 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz książek dla dzieci i dorosłych. Jeśli masz w domu niepotrzebne i niezniszczone książki, przynieś je do biblioteki lub sali 31. Osoby, które przyniosą książki na kiermasz będą mogły kupić inne w atrakcyjnej cenie       (– 50% rabatu), pozostałe osoby nie dostaną zniżki. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na zakup nowości książkowych do naszej szkolnej biblioteki.

  klasa Va- gospodarz szkoły w grudniu


   

 • 14.11.2014

  Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

  wtedy proste- „dziękujemy"- zawiera wszystko co chcemy wyrazić!.. 

   

   PODZIĘKOWANIE

  Dyrektor, wychowawczynie klas 3 i uczniowie. Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach składają serdeczne podziękowanie Sponsorom i Rodzicom za pomoc i wsparcie naszej działalności oświatowej związanej z ogólnopolską akcją „Śniadanie Daje Moc”.

  To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę - 7 listopada 2014 r., przygotowując zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  NASZE DZIAŁANIA WSPARLI:

  • Gospodarstwo Sadownicze Alina Paluch i córka;

  • Piekarnia „PSS Społem”;

  • Piekarnia „Miś”;

  • Piekarnia „Sokół”;

  • Spółdzielnia mleczarska – Mlekovita;

  • Firma Polser Sp.z o.o.;

  • Sklep mięsny „Wierzejki”,

  • Sklep mięsny „Sokołów”;

  • Sklep spożywczy „Rondo”;

  • Sklep spożywczy - p.D. Berski;

  • Dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Siemiatyczach

  p.Z. Chodakowski;

  • Rodzice uczniów klasy 3a: p.E. Grzyb, p.B. Łobaczewska,

  p.C. Lachowicz, p.J. Szejbut, p.E. Puch, p.S. Pytel,

  p.V. Leoniuk, p.J. Godun;

  • Rodzice uczniów klasy 3b: p.E.M. Karpowiczowie,

   p.J. Andryszek, p.K. Gacka, p.E.A. Górscy, p.E. Karpiuk,

  p.K. Samojluk, p.E. Szostak, p.D. Wierchow, p.A. Zalewska;

  • Rodzice uczniów klasy 3c: p.E. Sobolewska-Aleksiejuk,

  p.E. Sobolewska, p.B. Małyszczuk, p.A. Radzikowska,

  p.J. Hodun, p.M. Wielogórski, p.N. Gumieniak,

  p.J. Turosiński, p.A. Komoń, p.E. Pełszyk-Pietronowicz,

  p.M. Godebska, p.M. Sidorczuk, p.M. Górska,

  p.B. Michalczuk, p.I. Zaleska;

  • Wychowawczynie klas drugich: p.A. Ostapiuk, p.R. Pietruk, p.A. Putko;

  • Panie kucharki i pracownicy obsługi naszej szkoły.

    

  Serdecznie dziękujemy!

                Wychowawczynie klas trzecich:

  B. Dzienisiuk, E. Piotrowska, I. Puciłowska


   

 • 14.11.2014

       Śniadanie daje moc

  7 listopada nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Śniadanie daje moc". Tym razem wspólne śniadanie zjedli uczniowie klas I- VI.


   

 • 12.11.2014

     Święto Niepodległości

   

  10 listopada uczniowie klasy III b i IV b, w związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości, zabrali uczniowską brać w podróż przez historię Polski. Na scenie pojawili się: ułan, legionista i kosynier Insurekcji Kościuszkowskiej, którzy przybliżyli uczniom sytuację Polaków pod zaborami i opowiadali o walce o niepodległość ojczyzny. Scenki i recytacja wierszy przeplatane były pieśniami legionowymi i patriotycznymi. Akademii przyświecało motto, pochodzące z wiersza Tadeusza Chudego Polska:

  Polska to twój dom.

  Wichry ze wszech stron

  przez tysiąc lat

  nie zmogły go.

  Taka lekcja historii spotkała się z zainteresowaniem widzów.    /Elżbieta Piotrowska, Katarzyna Nielipińska/.


        

   

   

   

 • 06.11.2014

  Dzień z kotylionem

  10 listopada (poniedziałek) zachęcamy uczniów naszej szkoły do wyrażenia patriotyzmu poprzez przypięcie kotylionów. Uczniowie, którzy w tym dniu będą mieć kotylion, nie będą pytani. Klasie, w której wszyscy uczniowie przypną kotyliony, w tym dniu nauczyciele nie zadadzą pracy domowej.


   

 • 28.10.2014

     Multitest

  Kolejny raz w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Multitest”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV-VI. Niektórzy swoją wiedzę przyrodniczą sprawdzali już nie po raz pierwszy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. /Beata Marks/


  Dzień Spódnicy

  29 października (środa) w naszej szkole odbędzie się "Dzień Spódnicy". Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do przyjścia w spódnicy. Uczeń w takim stroju będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Odbędzie się także konkurs z nagrodami na najciekawszą spódnicę. /organizatorzy kl. VI c/


  Akcja "Znicz"

  Zwracamy się z serdeczną prośbą  do uczniów klas IV- VI o przyniesienie po jednym zniczu do pokoju nauczycielskiego do dnia 31 października (piątek). Znicze zapalimy na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.   /organizatorzy kl.VI c/


   

 • 27.10.2014

  Opłata za obiady w listopadzie wynosi 57 zł i jest przyjmowana w dniach 28, 29, 30 i 31 października 2014 r.


     Na tropach przyrody i historii

  Od września bieżącego roku w naszej szkole działa koło „Na tropach przyrody i historii”. Należą do niego uczniowie kl. Va, Vb i VIb, a opiekunkami są p. Elżbieta Nowik, p. Beata Marks i p. Joanna Korzeniewska. Dnia  01.10 wyruszyli oni na pierwsze zajęcia terenowe ścieżką przyrodniczą – edukacyjną. Trasa wiodła wzdłuż ulic naszego miasta oraz siemiatyckich zalewów. Odkryliśmy miejsca dla niektórych do tej pory nieznane.


   

 • 17.10.2014

  Dziękujemy

  Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy. Zebraliśmy około 150 kg różnych produktów spożywczych, wiele artykułów higienicznych, 3 komplety pościeli i koc.


   

 • 16.10.2014

    Dzień Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła o godz. 9.00 akademia przygotowana przez uczniów kl. IVc i Va pod kierunkiem p. Wiolety Markiewicz i p. Beaty Marks. Miała ona charakter koncertu życzeń i wprawiła zebranych pedagogów i uczniów klas II- VI w pogodny nastrój.    14 października był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu o godz.11.30 rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania 115 pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a następnie  złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy.


   

 • 13.10.2014

    Serdeczne życzenia

  W Dniu Edukacji Narodowej pamiętamy też o emerytowanych nauczycielach. Z tej okazji 9 października w SOK–u uczniowie kl. IVc i Va złożyli im wierszem i piosenką życzenia. Goście nie ukrywali wzruszenia, a w geście wdzięczności obdarowali występujące dzieci słodyczami. /Wioleta Markiewicz i Beata Marks/


     "Najpiękniejsza Pani Jesień"- wyniki

  Ogłaszamy, że „Najpiękniejszą Panią Jesienią 2014” została Karolina Kochańska z klasy I c. /organizatorzy: klasa Vb/.


   

 • 10.10.2014

  14 października 2014

  Informujemy, że 14 października (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie klas II- VI przychodzą do szkoły na godz. 9.00 i uczestniczą w uroczystym apelu.

  O godz. 11.30 rozpocznie się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

  W tym dniu uczniowie klas II-VI jedzą obiad o godz. 10.30, a uczniowie klas I- o godz. 12.30.

  Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 16.30


   

 • 07.10.2014

  I nauczyciele uczniami byli

  Mili uczniowie!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  zapraszamy Was do udziału w konkursie. Przyjrzyjcie się uważnie zdjęciom. Tak wyglądały Wasze Panie przed laty. Czy potraficie je rozpoznać? Jeśli tak, to napiszcie ich imiona oraz nazwiska na kartce i przynieście do biblioteki do 20 października (poniedziałek).

  Życzymy dobrej zabawy. Na zwycięzców czekają nagrody i DYPLOMY SOKOLEGO OKA.

  zdjęcia konkursowe


   

strona: