Nawigacja

 • 16.04.2015

   

  Torreadorzy do piór!

  Szanowni Państwo!

  Jak co roku zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych do udziału w konkursie ortograficznym pod nazwą Corrida Ortograficzna. Konkurs ten ma swoją tradycję i odbywać się będzie już po raz szesnasty. Miłośnicy języka ojczystego, a szczególnie polskiej ortografii kolejny raz będą „ortograficznie łamać sobie głowę” o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii.
  Dyktando odbędzie się 7 maja 2015 r. (czwartek) o godz. 11.45 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach.

   Chętnych do wzięcia udziału w konkursie zgłaszamy elektronicznie. Zgłoszenia wypełniamy w  zamieszczonym formularzu i przesyłamy na adres szkoły sp1_siemiatycze@life.pl (najpóźniej do 30 kwietnia). /organizatorki konkursu- Zofia Mańko i Anna Głuchowska/

  Karta zgłoszenia - pobierz   corrida_2015.xlsx


        Gry w gimnazjum

  15 kwietnia członkowie koła "Na tropach przyrody i historii" odwiedzili Gimnazjum nr 1, gdzie czekały na nich gry dydaktyczne przygotowane i przeprowadzone przez starszych kolegów. Zwycięzcy poszczególnych partii otrzymali słodycze. Dzięki uczestnictwu w grach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.  

 • 15.04.2015

  Do albumu fotograficznego siostry Niny dodano zdjęcia z adoracji dzieci w ciemnicy.


    Sukces Mateusza

  Z przyjemnością informujemy, że w rozegranym dzisiaj Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych Mateusz Olszewski z kl. IV a uzyskał tytuł najlepszego zawodnika indywidualnego. Serdecznie gratulujemy!


    Dzisiaj uczniowie kl. III b wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Piotrowską i siostrą Niną odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały bajkę "Bóg kocha mnie'' i złożyły życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

 • 09.04.2015

   

  Przypominamy, że 13 kwietnia (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Świetlica zapewnia opiekę w godz. 7.00 - 16.30

 • 08.04.2015

  Lista dzieci z obwodu przyjętych do klas pierwszych w I etapie rekrutacji na rok szkolny 2015/ 2016


  Quiz ekologiczny

  Zapraszamy uczniów kl. IV- VI do udziału w "Quizie ekologicznym", który można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w bibliotece szkolnej. Odpowiedzi prosimy przynosić do 22 kwietnia do p. Beaty Marks lub p. Elżbiety Nowik. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody!

  Quiz ekologiczny 2015


   1 kwietnia 2015 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W części pierwszej rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki, a w drugiej - z języka angielskiego. Większość uczniów była zadowolona z testu, który określiła jako łatwy.


  Prima Aprilis

  W dniu 31 marca 2015 roku w naszej szkole pani pielęgniarka w towarzystwie pracownika Departamentu Higieny i Chorób Zakaźnych sprawdzała  uczniom klas IV – VI czystość nóg w ramach akcji Higiena nóg to podstawa. Początkowo akcja wprawiła w zakłopotanie niektórych uczniów. Wyniki kontroli wypadły pozytywnie. Primaaprilisowy żart wywołał wiele uśmiechów na twarzach zarówno dzieci, jak i nauczycieli, a jak powszechnie wiadomo, że śmiech to zdrowie. Dziękujemy za zaangażowanie i poczucie humoru rodzicom uczniów klasy IV b. / Katarzyna Nielipińska/


  Konkurs

  Wykonaj ekologiczną ozdobę wielkanocną (stroik, pisankę, palmę lub koszyczek). Możesz również wykonać kartkę świąteczną i ułożyć piękne życzenia z okazji świąt Wielkanocnych. Podpisane prace należy przynieść do 21 kwietnia do pani Katarzyny Nielipińskiej (sala nr 24). / klasa IV b/


      31 marca odbyło się spotkanie świąteczne, w trakcie którego obejrzeliśmy przedstawienie wielkopostne przygotowane przez uczniów kl. VI a pod kierunkiem siostry Niny i pani Ewy Podgórzak.


    To i owo o Meksyku

  30 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem p. Tomaszem Stypułkowskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VI. Gość ciekawie opowiadał o historii, kulturze i  tradycjach Meksyku. Uzupełnieniem opowieści była prezentacja zawierająca zdjęcia z tego egzotycznego kraju. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także pamiątki z podróży. Spotkanie było niezwykle zajmujące i być może zainspiruje niektórych do odkrywania odległych zakątków świata.

 • 27.03.2015

  W "Quizie wiedzy o wychowawcy" zorganizowanym przez klasę IV c zwyciężyła kl. Va. Serdecznie gratulujemy.


  Informacje o comiesięcznych opłatach za obiady podawane są w zakładce Opłaty.


  Znamy już wyniki konkursu matematycznego "Pangea". Na 76 startujących 2 uczniów naszej szkoły dostało się do etapu finałowego w kategorii klas V. Są to: Piotr Płotka i Oskar Krempin z kl. Va. Finał odbędzie się 17 kwietnia 2015 roku w Warszawie.  /Teresa Milik/


    24 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Laureatem Konkursu Języka Angielskiego został Przemysław Kazberuk z kl. VI c. Finalistkami Konkursu Języka Polskiego są Julia Nielipińska z kl. VI c i Natalia Terebun z kl. VI c.


     W dniach 23-23 marca, w czasie rekolekcji wielkopostnych,  w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Henrykiem Merchel – osobą niewidomą, autorem piosenek i wierszy, masażystą i terapeutą działającym w hospicjach domowych. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Przedmioty -Religia katolicka.

 • 26.03.2015

  Ważne !

  1 kwietnia 2015 r. (środa)  i 13 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 16.30


  W okresie przerwy świątecznej od 2 do 7 kwietnia 2015 r. świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 15.00


     Spotkanie z P. Anną Maruszeczko


    "Bóg kocha mnie, takiego jakim jestem"

  Przedstawienie pod takim tytułem zaprezentowali 26 lutego uczniowie kl. III b uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. W marcu młodzi aktorzy wystąpili przed uczniami Szkoły Specjalnej. Trzecioklasiści pracowali pod kierunkiem s. Niny i p. Elżbiety Piotrowskiej.


   

 • 17.03.2015

    

  19 marca 2015 roku odbył się konkurs "Kangur Matematyczny" . Od wielu lat cieszy się on w naszej szkole wielką popularnością. Wzięło w nim udział 77 uczniów, którzy startowali w 3 kategoriach: Żaczek ( 18 ucz. z klas II), Maluch (32 ucz. z klas III- IV) i Beniamin (27 ucz. z kl. V- VI). Wyniki konkursu poznamy w maju 2015 r. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Teresa Milik- szkolny koordynator konkursu, Beata Marks, Aneta Putko i Anna Głuchowska.


  W dniach rekolekcji (23, 24 i 25 marca) świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00 - 16.30. W tych dniach nie będzie również obiadów.

  Program rekolekcji wielkopostnych w kościele

  Program rekolekcji wielkopostnych w cerkwi


   

 • 11.03.2015

     Wybory

  Ogłaszamy konkurs na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w szkole. Zagłosuj oddając tylko jeden głos. Wybory trwają do 12 marca 2015 roku (czwartek) do godz. 14.30.  / organizator - kl. IV c/


   

 • 09.03.2015

   

  Drogie Panie i Koleżanki !

  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, spełnienia najskrytszych marzeń oraz aby każdy dzień był wyjątkowy życzy klasa IV c


   

 • 06.03.2015

    Dzień Otwarty


   

 • 05.03.2015

  W Albumie fotograficznym utworzono galerię Najlepsi uczniowie w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.


   

 • 02.03.2015

  Sukcesy naszych uczniów

  Z przyjemnością informujemy, że Przemysław Kazberuk z kl. VI c został laureatem Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego. Finalistkami Konkursu Przedmiotowego Języka Polskiego zostały Julia Nielipińska z kl. VI c i Natalia Terebun z kl. VI b. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunkom.


  Dzień Kobiet

  W piątek (6 marca) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Kobiet. Prosimy wszystkich chłopaków o włożenie krawatów. Zapraszamy również na słodki kiermasz, który odbędzie się na parterze szkoły.   / Organizatorzy - kl. VI a/


   

 • 27.02.2015

  Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 informuje

  Od 23 marca 2015 r. rozpoczyna się rekrutacja do Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach. Termin składania wniosków upływa w dniu 17 kwietnia 2015 r. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wnioski są do pobrania na stronie https://gim1siem.edupage.org/ w zakładce Rekrutacja 2015/2016.

  Terminy rekrutacji

  1. Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016 prowadzony jest w terminach:

  • składanie dokumentów   od 23 marca do 17 kwietnia 2015 r. do godz. 15.00
  • składanie świadectw       26 czerwca oraz od 30 czerwca 2015 r. do godz. 15.00
  • ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych   3 lipca 2015 r. do godz. 15.00
  • ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych   8 lipca 2015 r. o godz. 15.00

    Pangea

  3 marca 2015 r. o godz. 9.00 rozpocznie się I etap Konkursu Matematycznego Pangea. Weźmie w nim udział 67 uczniów z klas IV- VI. Życzymy powodzenia.


    

 • 25.02.2015

    Ekowalentynki

  W trosce o środowisko naturalne ponad 100 miejscowości w Polsce wzięło udział w tegorocznych EkoWalentynkach. W Siemiatyczach w akcję włączyli się wolontariusze Caritas.

  13 lutego, dzień przed świętem zakochanych, w naszej szkole rozdawali oni lizaki w kształcie serca w zamian za zużyte baterie. Akcja przerosła oczekiwania organizatorów. Zebrano 45, 8 kg baterii. Pani Teresa Kłopotowska, opiekunka Szkolnego Koła Caritas, dziękuje wszystkim za zaangażowanie w EkoWalentynki. 

  Więcej informacji: http://www.podlasie24.pl/siemiatycze/region/ponad-115-kg-zuzytych-baterii-zebrano-podczas-ekowalentynek-w-siemiatyczach-163ee.html i http://www.caritas.pl/siemiatycze-ekowalentynki-zebrani-ponad-115-kg-zuzytych-baterii/


       Turniej Jengi

  W czwartek 26 lutego 2015 roku odbędzie się turniej Jengi: klasy V- VI - II piętro na pierwszej długiej przerwie, klasy I- IV - II piętro na drugiej długiej przerwie.          


   

 • 24.02.2015

   

  Opłata za obiady w marcu wynosi 57 zł i będzie przyjmowana w dniach 25- 27 lutego 2015 roku.


   

 • 19.02.2015

  Dzień Dresa

  20 lutego 2015 roku za zgodą dyrektora szkoły odbędzie się Dzień Dresa. Wszyscy uczniowie, którzy tego dnia założą dres będą zwolnieni z odpowiedzi ustnej na ocenę. Na pierwszej dużej przerwie będą robione klasowe zdjęcia "dresiarzy". Zaprasza klasa VI a- gospodarze szkoły w lutym- marcu.


  Turniej Jengi

  W najbliższym czasie odbędzie się Szkolny Turniej Jengi. Wszyscy uczniowie chętni do wzięcia udziału proszeni są o zgłaszanie się do Izy Melaniuk z kl. VI a lub p. Edyty Pełszyk- Pietronowicz. Na najlepszych czekają nagrody.


   

 • 18.02.2015

    Wizyta Jego Ekscelencji Ks. Biskupa T. Pikusa

  16 lutego 2014 r., w ramach wizytacji kanonicznej parafii pw. WNMP, gościł w naszej szkole Jego Ekscelencja Pasterz Diecezji Drohiczyńskiej Ksiądz Biskup Tadeusz Pikus. Przybył do nas w towarzystwie proboszcza tutejszej parafii- Ks. Dziekana Stanisława Ulaczyka i sekretarza- Ks. Tomasza Szmurło.

  Ksiądz Biskup został gorąco przyjęty przez całą społeczność szkolną. Goście byli pod wrażeniem części artystycznej przygotowanej przez katechetki, wychowawczynię klasy III b - p. Elżbietę Piotrowską i p. Edytę Pełszyk- Pietronowicz.

  Ksiądz Biskup wygłosił krótką pogadankę o wzajemnej miłości, samoakceptacji i czynieniu dobra. Goście wpisali się do kroniki szkoły, po czym odbyło się spotkanie z pracownikami szkoły. Jego Ekscelencja stwierdził, że zazdrości nam pracy z uczniami, choć zdaje sobie sprawę z tego, że jest ona bardzo trudna i ogromnie odpowiedzialna. / Teresa Kłopotowska/

  Zapraszamy do obejrzenia filmiku http://youtu.be/qu12XXMY1hI


   

 • 17.02.2015

     "Szlakiem Powstania Styczniowego"

  14 lutego 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie uczestników koła "Na tropach przyrody i historii". Tym razem wędrowaliśmy "Szlakiem Powstania Styczniowego". W ten sposób uczciliśmy pamięć powstańców walczących o wolność w 1863 r. Wszyscy uczestnicy rajdu pieszego otrzymali od jego organizatora (MOSIR) pamiątkowe znaczki. / B. Marks, E. Nowik, J. Korzeniewska/

  Szczegóły   http://www.mosir-siemiatycze.info/relacje.php


   

 • 17.02.2015

     Walentynki na słodko

  13 w piątek odbyła się  akcja "Walentynki na słodko" , którą zorganizowała klasa 5c z rodzicami. Podczas "Walentynek na słodko" zebrano 615 zł, pieniądze zostaną przeznaczone na potrzeby klasy do końca roku szkolnego. Akcja zakończyła szkolny dyżur klasy 5c , której wychowcą jest Pan Paweł Kowalczyk.

  Zdjęcia – Anna Kondraciuk, „Kurier Podlaski Głos Siemiatycz”


    


    "Straszna klasa"

  16 lutego 2015 roku odbyły się zebrania z wychowawcami klas I- VI.  Rodzicom uczniów klas IV-VI wyróżniających się pod względem nauki i zachowania dyrektor szkoły wręczył listy gratulacyjne. Dzieci z klas II zaprezentowały przedstawienie pt."Straszna klasa".


  Nagrodzeni w "Kolorowej Fabryce Św. Mikołaja"

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie organizowanym przez SOK- "Kolorowa Fabryka Świętego Mikołaja". Tematem pracy była pocztówka bożonarodzeniowa. 23 stycznia wręczono nagrody. Z przyjemnością informujemy, że byliśmy najlepsi.

  W kategorii klas I- III zwyciężyła Michalina Płonowska z kl. II a (opiekun- p. Ala Ostapiuk), II miejsce zajął Jędrzej Pietronowicz z kl. III c (opiekun- p. Iwona Puciłowska), trzecie Maja Róża Godun z kl. II c (opiekun- p. Aneta Putko).

  W kategorii klas IV- VI I miejsce zdobyła Julia Kondraciuk z kl. IV c, II- Małgorzata Koc z kl. VI b, III- Klaudia Szawkało z kl. VI c (opiekun- p. Edyta Pełszyk- Pietronowicz).

  Więcej informacji   http://sok.net.pl/sok/pages/arch/2015/01/index.php


   

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć