Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Strona główna
 • 17.12.2014

  Uwaga rodzice !!!

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach informuje, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. / poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów, których rodzice wyrazili taką potrzebę.

  Zajęcia będą odbywać się według następującego harmonogramu:

  - 22, 23, 29, 30 grudnia w godzinach od 7.00 do 15.00

  - 24, 31 grudnia w godzinach od 7.00 do 13.00

  W dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych tj. 2, 5, 7 stycznia 2015 r. szkoła zapewnia opiekę od godziny 7.00 do 16.30.

  W wyżej wymienionym okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów.


   

 • 10.12.2014

  Uwaga !

  Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach informuje, że w okresie przerwy świątecznej od 22 grudnia 2014 r. do 31 grudnia 2014 r. /poza dniami ustawowo wolnymi od zajęć/ szkoła zorganizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dla uczniów zgodnie z rozpoznanymi potrzebami. Zajęcia będą odbywać się w godzinach od 7.00 do 15.00.

  Rodzice uczniów, którzy chcieliby zgłosić swoje dzieci na zajęcia proszeni są o przekazanie informacji pisemnej wychowawcy klasy do dnia 15 grudnia 2014  

  W w/w okresie nie ma możliwości korzystania z obiadów.


   

 • 01.12.2014

  Kurs pierwszej pomocy dla uczniów

  Idzie zima, czekają na nas zabawy na śniegu, wyjazdy na narty. Musimy więc zadbać o nasze bezpieczeństwo.  Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów klas IV-VI na krótki kurs udzielania pierwszej pomocy. Odbędzie się on 10 grudnia o godz. 16.00 w naszej szkole. Będziesz mógł/ mogła sprawdzić się w roli ratownika medycznego. Chętni do wzięcia udziału w kursie zgłaszają się do uczniów kl. Va  lub p. Beaty Marks.


            

 • 27.11.2014

  Poczta Świętego Mikołaja

  W naszej szkole 5 grudnia będzie działać  POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.  Zrób prezent swojemu przyjacielowi. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska i klasy, do której uczęszcza Twój/Twoja kolega/koleżanka. Upominki przynosimy do biblioteki w dniach 1-4 grudnia.  / klasa V a - gospodarze szkoły w grudniu/


   

               

   

 • 18.11.2014

  Kiermasz książek

  Chcesz zrobić prezent sobie lub swoim najbliższym - KUP KSIĄŻKĘ!

  W dniach 15-16 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz książek dla dzieci i dorosłych. Jeśli masz w domu niepotrzebne i niezniszczone książki, przynieś je do biblioteki lub sali 31. Osoby, które przyniosą książki na kiermasz będą mogły kupić inne w atrakcyjnej cenie       (– 50% rabatu), pozostałe osoby nie dostaną zniżki. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na zakup nowości książkowych do naszej szkolnej biblioteki.

  klasa Va- gospodarz szkoły w grudniu


   

 • 14.11.2014

  Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

  wtedy proste- „dziękujemy"- zawiera wszystko co chcemy wyrazić!.. 

   

   PODZIĘKOWANIE

  Dyrektor, wychowawczynie klas 3 i uczniowie. Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach składają serdeczne podziękowanie Sponsorom i Rodzicom za pomoc i wsparcie naszej działalności oświatowej związanej z ogólnopolską akcją „Śniadanie Daje Moc”.

  To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę - 7 listopada 2014 r., przygotowując zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  NASZE DZIAŁANIA WSPARLI:

  • Gospodarstwo Sadownicze Alina Paluch i córka;

  • Piekarnia „PSS Społem”;

  • Piekarnia „Miś”;

  • Piekarnia „Sokół”;

  • Spółdzielnia mleczarska – Mlekovita;

  • Firma Polser Sp.z o.o.;

  • Sklep mięsny „Wierzejki”,

  • Sklep mięsny „Sokołów”;

  • Sklep spożywczy „Rondo”;

  • Sklep spożywczy - p.D. Berski;

  • Dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Siemiatyczach

  p.Z. Chodakowski;

  • Rodzice uczniów klasy 3a: p.E. Grzyb, p.B. Łobaczewska,

  p.C. Lachowicz, p.J. Szejbut, p.E. Puch, p.S. Pytel,

  p.V. Leoniuk, p.J. Godun;

  • Rodzice uczniów klasy 3b: p.E.M. Karpowiczowie,

   p.J. Andryszek, p.K. Gacka, p.E.A. Górscy, p.E. Karpiuk,

  p.K. Samojluk, p.E. Szostak, p.D. Wierchow, p.A. Zalewska;

  • Rodzice uczniów klasy 3c: p.E. Sobolewska-Aleksiejuk,

  p.E. Sobolewska, p.B. Małyszczuk, p.A. Radzikowska,

  p.J. Hodun, p.M. Wielogórski, p.N. Gumieniak,

  p.J. Turosiński, p.A. Komoń, p.E. Pełszyk-Pietronowicz,

  p.M. Godebska, p.M. Sidorczuk, p.M. Górska,

  p.B. Michalczuk, p.I. Zaleska;

  • Wychowawczynie klas drugich: p.A. Ostapiuk, p.R. Pietruk, p.A. Putko;

  • Panie kucharki i pracownicy obsługi naszej szkoły.

    

  Serdecznie dziękujemy!

                Wychowawczynie klas trzecich:

  B. Dzienisiuk, E. Piotrowska, I. Puciłowska


   

 • 14.11.2014

       Śniadanie daje moc

  7 listopada nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Śniadanie daje moc". Tym razem wspólne śniadanie zjedli uczniowie klas I- VI.


   

 • 12.11.2014

     Święto Niepodległości

   

  10 listopada uczniowie klasy III b i IV b, w związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości, zabrali uczniowską brać w podróż przez historię Polski. Na scenie pojawili się: ułan, legionista i kosynier Insurekcji Kościuszkowskiej, którzy przybliżyli uczniom sytuację Polaków pod zaborami i opowiadali o walce o niepodległość ojczyzny. Scenki i recytacja wierszy przeplatane były pieśniami legionowymi i patriotycznymi. Akademii przyświecało motto, pochodzące z wiersza Tadeusza Chudego Polska:

  Polska to twój dom.

  Wichry ze wszech stron

  przez tysiąc lat

  nie zmogły go.

  Taka lekcja historii spotkała się z zainteresowaniem widzów.    /Elżbieta Piotrowska, Katarzyna Nielipińska/.


        

   

   

   

 • 06.11.2014

  Dzień z kotylionem

  10 listopada (poniedziałek) zachęcamy uczniów naszej szkoły do wyrażenia patriotyzmu poprzez przypięcie kotylionów. Uczniowie, którzy w tym dniu będą mieć kotylion, nie będą pytani. Klasie, w której wszyscy uczniowie przypną kotyliony, w tym dniu nauczyciele nie zadadzą pracy domowej.


   

 • 28.10.2014

     Multitest

  Kolejny raz w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Multitest”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV-VI. Niektórzy swoją wiedzę przyrodniczą sprawdzali już nie po raz pierwszy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. /Beata Marks/


  Dzień Spódnicy

  29 października (środa) w naszej szkole odbędzie się "Dzień Spódnicy". Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do przyjścia w spódnicy. Uczeń w takim stroju będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Odbędzie się także konkurs z nagrodami na najciekawszą spódnicę. /organizatorzy kl. VI c/


  Akcja "Znicz"

  Zwracamy się z serdeczną prośbą  do uczniów klas IV- VI o przyniesienie po jednym zniczu do pokoju nauczycielskiego do dnia 31 października (piątek). Znicze zapalimy na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.   /organizatorzy kl.VI c/


   

 • 27.10.2014

  Opłata za obiady w listopadzie wynosi 57 zł i jest przyjmowana w dniach 28, 29, 30 i 31 października 2014 r.


     Na tropach przyrody i historii

  Od września bieżącego roku w naszej szkole działa koło „Na tropach przyrody i historii”. Należą do niego uczniowie kl. Va, Vb i VIb, a opiekunkami są p. Elżbieta Nowik, p. Beata Marks i p. Joanna Korzeniewska. Dnia  01.10 wyruszyli oni na pierwsze zajęcia terenowe ścieżką przyrodniczą – edukacyjną. Trasa wiodła wzdłuż ulic naszego miasta oraz siemiatyckich zalewów. Odkryliśmy miejsca dla niektórych do tej pory nieznane.


   

 • 17.10.2014

  Dziękujemy

  Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy. Zebraliśmy około 150 kg różnych produktów spożywczych, wiele artykułów higienicznych, 3 komplety pościeli i koc.


   

 • 16.10.2014

    Dzień Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła o godz. 9.00 akademia przygotowana przez uczniów kl. IVc i Va pod kierunkiem p. Wiolety Markiewicz i p. Beaty Marks. Miała ona charakter koncertu życzeń i wprawiła zebranych pedagogów i uczniów klas II- VI w pogodny nastrój.    14 października był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu o godz.11.30 rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania 115 pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a następnie  złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy.


   

 • 13.10.2014

    Serdeczne życzenia

  W Dniu Edukacji Narodowej pamiętamy też o emerytowanych nauczycielach. Z tej okazji 9 października w SOK–u uczniowie kl. IVc i Va złożyli im wierszem i piosenką życzenia. Goście nie ukrywali wzruszenia, a w geście wdzięczności obdarowali występujące dzieci słodyczami. /Wioleta Markiewicz i Beata Marks/


     "Najpiękniejsza Pani Jesień"- wyniki

  Ogłaszamy, że „Najpiękniejszą Panią Jesienią 2014” została Karolina Kochańska z klasy I c. /organizatorzy: klasa Vb/.


   

 • 10.10.2014

  14 października 2014

  Informujemy, że 14 października (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie klas II- VI przychodzą do szkoły na godz. 9.00 i uczestniczą w uroczystym apelu.

  O godz. 11.30 rozpocznie się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

  W tym dniu uczniowie klas II-VI jedzą obiad o godz. 10.30, a uczniowie klas I- o godz. 12.30.

  Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 16.30


   

 • 07.10.2014

  I nauczyciele uczniami byli

  Mili uczniowie!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  zapraszamy Was do udziału w konkursie. Przyjrzyjcie się uważnie zdjęciom. Tak wyglądały Wasze Panie przed laty. Czy potraficie je rozpoznać? Jeśli tak, to napiszcie ich imiona oraz nazwiska na kartce i przynieście do biblioteki do 20 października (poniedziałek).

  Życzymy dobrej zabawy. Na zwycięzców czekają nagrody i DYPLOMY SOKOLEGO OKA.

  zdjęcia konkursowe


   

 • 06.10.2014

  Pomóżmy Ukrainie

  W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami tragedii wojny na Ukrainie, w której zginęły już tysiące osób, a bardzo wielu straciło cały swój dorobek. Za Księdzem Biskupem Tadeuszem Pikusem i Caritas kierujemy serdeczny apel do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o pomoc humanitarną dla cierpiącej Ukrainy.

  Prośba obejmuje: żywność trwałą (mąka, kasza, makaron, konserwy), środki chemiczne i higieny osobistej (mydło, proszek do prania, szampon), materiały opatrunkowe (bandaże, gaziki, plastry), nowe koce, pościel, ręczniki, materace.

  Dary prosimy przynosić do sali nr 1 (stara szkoła).  Akcję organizuje Szkolne Koło Caritas i klasa V b.


   

 • 30.09.2014

  Jesienny dzień

   

  We wtorek 7 października 2014 roku w naszej szkole odbędzie się "Jesienny dzień".

  obowiązują stroje w "barwach jesieni": brązy, żółcie i pomarańcze,

  ► ogłaszamy w tym dniu konkurs na najpiękniejszą "Panią Jesień". 

  Zachęcamy do przebierania się- najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu ogłosimy na stronie internetowej szkoły. / organizatorzy: klasa Vb/


   

   

 • 29.09.2014

  Rada Rodziców

  25 września odbyło się zebranie Rady Rodziców. Ustalono, że w tym roku szkolnym składka na Radę Rodziców wynosi 30 zł za pierwsze dziecko i 15 zł za drugie. Kolejne dzieci są zwolnione ze składki.

  W zakładce: O szkole podajemy skład Rady Rodziców.


  Dyrektor szkoły informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych są: 2.01.2015, 5.01.2015, 7.01.2015, 1.04.2015, 13.04.2015 i 5.06.2015. Więcej informacji o organizacji roku szkolnego 2014/2015 w zakładce: Kalendarz.


   

 • 26.09.2014

     Wybory do SU

  Wczoraj odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Gabriel Miłkowski z kl. VI a. Więcej informacji w zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski.


   

strona: