Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Strona główna
 • 27.11.2014

  Poczta Świętego Mikołaja

  W naszej szkole 5 grudnia będzie działać  POCZTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA.  Zrób prezent swojemu przyjacielowi. Pamiętaj o podaniu imienia, nazwiska i klasy, do której uczęszcza Twój/Twoja kolega/koleżanka. Upominki przynosimy do biblioteki w dniach 1-4 grudnia.  / klasa V a - gospodarze szkoły w grudniu/


   

               

   

 • 19.11.2014

  Zebrania z rodzicami

  Zebrania z rodzicami odbędą się 24 listopada 2014 r. (poniedziałek).

  Klasy I- III - godz. 17.00          klasy IV- VI - godz. 18.00


  Szkolna Adopcja Serca

  W dniach 20, 21 i 24 listopada w szkole odbędzie się akcja wspierająca dzieci z Kamerunu i Zambii. W tym czasie zbieramy pieniądze do puszek. 20 listopada można będzie kupić ciasto w cenie 2 zł. 24 listopada odbędzie się licytacja prac plastycznych wykonanych przez dzieci z Afryki. Zebrane środki zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rocznej nauki Timothiego i Makamili.   / klasa VI b - gospodarze szkoły w listopadzie/


  Wyniki Multitestu z przyrody

  W Konkursie Multitest z przyrody wzięło udział 2735 uczniów z klas IV-VI z całej Polski. Z przyjemnością informujemy, że Natalia Terebun z kl. VI b została laureatką tegorocznej edycji konkursu, a Michał Grucel z kl. IV c otrzymał wyróżnienie.  Serdecznie gratulujemy.


   

 • 18.11.2014

  Kiermasz książek

  Chcesz zrobić prezent sobie lub swoim najbliższym - KUP KSIĄŻKĘ!

  W dniach 15-16 grudnia w naszej szkole odbędzie się kiermasz książek dla dzieci i dorosłych. Jeśli masz w domu niepotrzebne i niezniszczone książki, przynieś je do biblioteki lub sali 31. Osoby, które przyniosą książki na kiermasz będą mogły kupić inne w atrakcyjnej cenie       (– 50% rabatu), pozostałe osoby nie dostaną zniżki. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu przeznaczymy na zakup nowości książkowych do naszej szkolnej biblioteki.

  klasa Va- gospodarz szkoły w grudniu


   

 • 14.11.2014

  Wdzięczność trudno jest ubrać w słowa…

  wtedy proste- „dziękujemy"- zawiera wszystko co chcemy wyrazić!.. 

   

   PODZIĘKOWANIE

  Dyrektor, wychowawczynie klas 3 i uczniowie. Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach składają serdeczne podziękowanie Sponsorom i Rodzicom za pomoc i wsparcie naszej działalności oświatowej związanej z ogólnopolską akcją „Śniadanie Daje Moc”.

  To dzięki Państwu, mogliśmy przeprowadzić tę wspaniałą imprezę - 7 listopada 2014 r., przygotowując zdrowe śniadanie dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

  NASZE DZIAŁANIA WSPARLI:

  • Gospodarstwo Sadownicze Alina Paluch i córka;

  • Piekarnia „PSS Społem”;

  • Piekarnia „Miś”;

  • Piekarnia „Sokół”;

  • Spółdzielnia mleczarska – Mlekovita;

  • Firma Polser Sp.z o.o.;

  • Sklep mięsny „Wierzejki”,

  • Sklep mięsny „Sokołów”;

  • Sklep spożywczy „Rondo”;

  • Sklep spożywczy - p.D. Berski;

  • Dyrektor Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Siemiatyczach

  p.Z. Chodakowski;

  • Rodzice uczniów klasy 3a: p.E. Grzyb, p.B. Łobaczewska,

  p.C. Lachowicz, p.J. Szejbut, p.E. Puch, p.S. Pytel,

  p.V. Leoniuk, p.J. Godun;

  • Rodzice uczniów klasy 3b: p.E.M. Karpowiczowie,

   p.J. Andryszek, p.K. Gacka, p.E.A. Górscy, p.E. Karpiuk,

  p.K. Samojluk, p.E. Szostak, p.D. Wierchow, p.A. Zalewska;

  • Rodzice uczniów klasy 3c: p.E. Sobolewska-Aleksiejuk,

  p.E. Sobolewska, p.B. Małyszczuk, p.A. Radzikowska,

  p.J. Hodun, p.M. Wielogórski, p.N. Gumieniak,

  p.J. Turosiński, p.A. Komoń, p.E. Pełszyk-Pietronowicz,

  p.M. Godebska, p.M. Sidorczuk, p.M. Górska,

  p.B. Michalczuk, p.I. Zaleska;

  • Wychowawczynie klas drugich: p.A. Ostapiuk, p.R. Pietruk, p.A. Putko;

  • Panie kucharki i pracownicy obsługi naszej szkoły.

    

  Serdecznie dziękujemy!

                Wychowawczynie klas trzecich:

  B. Dzienisiuk, E. Piotrowska, I. Puciłowska


   

 • 14.11.2014

       Śniadanie daje moc

  7 listopada nasza szkoła po raz czwarty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą "Śniadanie daje moc". Tym razem wspólne śniadanie zjedli uczniowie klas I- VI.


   

 • 12.11.2014

     Święto Niepodległości

   

  10 listopada uczniowie klasy III b i IV b, w związku z 96 rocznicą odzyskania niepodległości, zabrali uczniowską brać w podróż przez historię Polski. Na scenie pojawili się: ułan, legionista i kosynier Insurekcji Kościuszkowskiej, którzy przybliżyli uczniom sytuację Polaków pod zaborami i opowiadali o walce o niepodległość ojczyzny. Scenki i recytacja wierszy przeplatane były pieśniami legionowymi i patriotycznymi. Akademii przyświecało motto, pochodzące z wiersza Tadeusza Chudego Polska:

  Polska to twój dom.

  Wichry ze wszech stron

  przez tysiąc lat

  nie zmogły go.

  Taka lekcja historii spotkała się z zainteresowaniem widzów.    /Elżbieta Piotrowska, Katarzyna Nielipińska/.


        

   

   

   

 • 06.11.2014

  Dzień z kotylionem

  10 listopada (poniedziałek) zachęcamy uczniów naszej szkoły do wyrażenia patriotyzmu poprzez przypięcie kotylionów. Uczniowie, którzy w tym dniu będą mieć kotylion, nie będą pytani. Klasie, w której wszyscy uczniowie przypną kotyliony, w tym dniu nauczyciele nie zadadzą pracy domowej.


   

 • 28.10.2014

     Multitest

  Kolejny raz w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Przyrodniczy „Multitest”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV-VI. Niektórzy swoją wiedzę przyrodniczą sprawdzali już nie po raz pierwszy. Z niecierpliwością czekamy na wyniki. /Beata Marks/


  Dzień Spódnicy

  29 października (środa) w naszej szkole odbędzie się "Dzień Spódnicy". Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do przyjścia w spódnicy. Uczeń w takim stroju będzie zwolniony z odpowiedzi ustnej. Odbędzie się także konkurs z nagrodami na najciekawszą spódnicę. /organizatorzy kl. VI c/


  Akcja "Znicz"

  Zwracamy się z serdeczną prośbą  do uczniów klas IV- VI o przyniesienie po jednym zniczu do pokoju nauczycielskiego do dnia 31 października (piątek). Znicze zapalimy na grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły.   /organizatorzy kl.VI c/


   

 • 27.10.2014

  Opłata za obiady w listopadzie wynosi 57 zł i jest przyjmowana w dniach 28, 29, 30 i 31 października 2014 r.


     Na tropach przyrody i historii

  Od września bieżącego roku w naszej szkole działa koło „Na tropach przyrody i historii”. Należą do niego uczniowie kl. Va, Vb i VIb, a opiekunkami są p. Elżbieta Nowik, p. Beata Marks i p. Joanna Korzeniewska. Dnia  01.10 wyruszyli oni na pierwsze zajęcia terenowe ścieżką przyrodniczą – edukacyjną. Trasa wiodła wzdłuż ulic naszego miasta oraz siemiatyckich zalewów. Odkryliśmy miejsca dla niektórych do tej pory nieznane.


   

 • 17.10.2014

  Dziękujemy

  Szkolne Koło Caritas serdecznie dziękuje uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za udział w akcji charytatywnej na rzecz Ukrainy. Zebraliśmy około 150 kg różnych produktów spożywczych, wiele artykułów higienicznych, 3 komplety pościeli i koc.


   

 • 16.10.2014

    Dzień Edukacji Narodowej

  Obchody Dnia Edukacji Narodowej rozpoczęła o godz. 9.00 akademia przygotowana przez uczniów kl. IVc i Va pod kierunkiem p. Wiolety Markiewicz i p. Beaty Marks. Miała ona charakter koncertu życzeń i wprawiła zebranych pedagogów i uczniów klas II- VI w pogodny nastrój.    14 października był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu o godz.11.30 rozpoczęła się uroczystość ślubowania i pasowania 115 pierwszoklasistów na uczniów. Dzieci śpiewały piosenki i recytowały wiersze, a następnie  złożyły przysięgę na sztandar szkoły. Pan Dyrektor pasował każde dziecko z klasy pierwszej na ucznia poprzez dotknięcie jego ramienia ogromnym ołówkiem. Pierwszoklasiści otrzymali także pamiątkowe dyplomy.


   

 • 13.10.2014

    Serdeczne życzenia

  W Dniu Edukacji Narodowej pamiętamy też o emerytowanych nauczycielach. Z tej okazji 9 października w SOK–u uczniowie kl. IVc i Va złożyli im wierszem i piosenką życzenia. Goście nie ukrywali wzruszenia, a w geście wdzięczności obdarowali występujące dzieci słodyczami. /Wioleta Markiewicz i Beata Marks/


     "Najpiękniejsza Pani Jesień"- wyniki

  Ogłaszamy, że „Najpiękniejszą Panią Jesienią 2014” została Karolina Kochańska z klasy I c. /organizatorzy: klasa Vb/.


   

 • 10.10.2014

  14 października 2014

  Informujemy, że 14 października (wtorek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Uczniowie klas II- VI przychodzą do szkoły na godz. 9.00 i uczestniczą w uroczystym apelu.

  O godz. 11.30 rozpocznie się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów.

  W tym dniu uczniowie klas II-VI jedzą obiad o godz. 10.30, a uczniowie klas I- o godz. 12.30.

  Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 16.30


   

 • 07.10.2014

  I nauczyciele uczniami byli

  Mili uczniowie!

  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej  zapraszamy Was do udziału w konkursie. Przyjrzyjcie się uważnie zdjęciom. Tak wyglądały Wasze Panie przed laty. Czy potraficie je rozpoznać? Jeśli tak, to napiszcie ich imiona oraz nazwiska na kartce i przynieście do biblioteki do 20 października (poniedziałek).

  Życzymy dobrej zabawy. Na zwycięzców czekają nagrody i DYPLOMY SOKOLEGO OKA.

  zdjęcia konkursowe


   

 • 06.10.2014

  Pomóżmy Ukrainie

  W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami tragedii wojny na Ukrainie, w której zginęły już tysiące osób, a bardzo wielu straciło cały swój dorobek. Za Księdzem Biskupem Tadeuszem Pikusem i Caritas kierujemy serdeczny apel do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły o pomoc humanitarną dla cierpiącej Ukrainy.

  Prośba obejmuje: żywność trwałą (mąka, kasza, makaron, konserwy), środki chemiczne i higieny osobistej (mydło, proszek do prania, szampon), materiały opatrunkowe (bandaże, gaziki, plastry), nowe koce, pościel, ręczniki, materace.

  Dary prosimy przynosić do sali nr 1 (stara szkoła).  Akcję organizuje Szkolne Koło Caritas i klasa V b.


   

 • 30.09.2014

  Jesienny dzień

   

  We wtorek 7 października 2014 roku w naszej szkole odbędzie się "Jesienny dzień".

  obowiązują stroje w "barwach jesieni": brązy, żółcie i pomarańcze,

  ► ogłaszamy w tym dniu konkurs na najpiękniejszą "Panią Jesień". 

  Zachęcamy do przebierania się- najciekawsze przebrania zostaną nagrodzone. Wyniki konkursu ogłosimy na stronie internetowej szkoły. / organizatorzy: klasa Vb/


   

   

 • 29.09.2014

  Rada Rodziców

  25 września odbyło się zebranie Rady Rodziców. Ustalono, że w tym roku szkolnym składka na Radę Rodziców wynosi 30 zł za pierwsze dziecko i 15 zł za drugie. Kolejne dzieci są zwolnione ze składki.

  W zakładce: O szkole podajemy skład Rady Rodziców.


  Dyrektor szkoły informuje, że dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych są: 2.01.2015, 5.01.2015, 7.01.2015, 1.04.2015, 13.04.2015 i 5.06.2015. Więcej informacji o organizacji roku szkolnego 2014/2015 w zakładce: Kalendarz.


   

 • 26.09.2014

     Wybory do SU

  Wczoraj odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącym został Gabriel Miłkowski z kl. VI a. Więcej informacji w zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski.


   

 • 25.09.2014

    UKS „LIDER”

  14.09.2014r.  na Siemiatyckich Targach Organizacji Pozarządowych uczennice klas VI zaprezentowały Uczniowski Klub Sportowy „LIDER” działający przy naszej szkole. Podczas Targów można było obejrzeć stoiska wystawowe 22 stowarzyszeń. Prezentacja „Lidera” skierowana była do najmłodszych oraz ich rodzin. Dzieci mogły się wykazać w różnorakich rzutach do celu. Udało nam się namówić do gry w badmintona rodziców z ich pociechami. Dużą popularnością cieszyła się „szkoła tańca z pomponami”, którą prowadziła grupa tańca sportowego z naszej szkoły.   /Teresa Milewska, Beata Marks/


  Opłata za obiady w październiku wynosi 69 zł i jest przyjmowana w dniach 25, 26, 29 i 30 września 2014 r. Przypominamy, że po wyznaczonym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.   

 • 18.09.2014

  "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły"

  W zakładce: O szkole- Samorząd Uczniowski zamieściliśmy regulamin konkursu "Jesteśmy gospodarzami naszej szkoły" i terminy dyżurów poszczególnych klas. Konkurs rozpocznie 29 września  klasa Vb. Życzymy wszystkim wielu ciekawych pomysłów i zapału do pracy.


   

strona: