Nawigacja

 • 22.05.2015

  Dnia 21.05.2015r. zmarł Pan Henryk Świerżewski

  Wychowawca wielu pokoleń młodzieży. W latach 1976 - 1999 był nauczycielem plastyki w  naszej szkole. Wspaniały organizator obozów wędrownych, wycieczek i rajdów pieszych. Swoją wiedzą, opowieściami i obrazami przybliżał historię i piękno Siemiatycz oraz naszego kraju.
  Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako człowiek pogodny, życzliwy i koleżeński.

   

  fotograficzne wspomnienie

 • 18.05.2015

  "Mam talent"

  14 maja 2015 roku po raz kolejny mogliśmy oglądać pokaz talentów w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Uczniowie zaprezentowali się w 3 kategoriach: śpiew, pokaz karate i gra na instrumencie. Przyznano po kilka równorzędnych miejsc z powodu wyrównanego poziomu uczestników. I miejsce zajęły: Wiktoria Borysiuk z kl. I b,  Julia Krzywicka z kl. I b i Klaudia Godun z kl. III a (śpiew). II miejsce zajęli: Laura Goliszek z kl. II c i Kacper Nowaczuk z kl. IV b (karate) oraz Aleksandra Łempicka i Gabriela Masłowska z kl. VI a (śpiew). III  miejsce zajęli: Filip Putko i Ignacy Wasilewski z kl. I d (śpiew), Maja Godun z kl. II c (śpiew) oraz Oskar Krempin i Piotr Płotka z kl. V a. Na uwagę zasługuje fakt, że to najmłodsi stanowili największą grupę wśród uczestników. Daje to nadzieję na coraz wyższy poziom konkursu w kolejnych latach. Gratulujemy wszystkim odważnym, którzy zaryzykowali i wygrali, budują poczucie własnej wartości, a o to przecież chodzi. Wyróżniono: Wiktorię Sadowską i Małgorzatę Stalewską z kl. V a (śpiew), Patrycję Karwowską z kl. V a (śpiew), Wiktorię Pyszko z kl. I e (śpiew), Huberta Piotrowskiego z kl. I b (śpiew) oraz Julię Dolińską z kl. I c (gra na skrzypcach). Konkurs poprowadzili  Izabela Melaniuk kl. VIa i Filip Pietruczuk  kl. V c. Organizatorami byli Teresa Milewska i Justyna Rózio - Rozbicka, opiekunowie samorządu szkolnego.         

 • 17.05.2015

     Sukcesy w "Stypendiadzie"

  Grupa uczniów z klasy IIIa i klasy IIIc wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie dla Uczniów Klas Trzecich "STYPENDIADA". Zgłoszeniem i przygotowaniem dzieci zajęły się wychowawczynie: Bożena Dzienisiuk i Iwona Puciłowska.
  Uczestnicy zmagali się w konkursie czytelniczym, ortograficznym, matematycznym i plastycznym. Arkusze konkursowe dla zgłoszonych szkół z całej Polski przygotowała Firma Edukacyjna "Orzeł" ze Skierniewic, której głównym celem jest umożliwienie rozwoju oraz promowanie zdolnych uczniów ze szkół podstawowych oraz z gimnazjów poprzez ich uczestnictwo w ogólnopolskich konkursach, w których nagrodami są między innymi stypendia naukowe.
  Osiągnięcia naszych uczniów są bardzo wysokie.
  KLAUDIA GODUN - LAUREATKA W KONKURSIE PLASTYCZNYM (48pkt./50pkt)
  KRZYSZTOF GRZYB - FINALISTA KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO ( 47pkt./50pkt.)

  Gratulujemy osiągnięć!   Szczegóły na stronie
  http://www.stypendiada.pl/?id=laureaci


    "Eurowizja 2015" 

  14 maja odbył się konkurs "Eurowizji 2015", w którym zaprezentowały się klasy IV- VI. Wszystkie klasy włożyły dużo trudu w przygotowanie swojego występu. Usłyszeliśmy przeboje znanych i lubianych europejskich wykonawców.  Jury miało problem z wyłonieniem zwycięzcy. W wyniku burzliwych obrad I miejsce zdobyła klasa IV c, II miejsce- VI b i III miejsce- VI a. Imprezę zorganizowały i przeprowadziły p. Beata Marks i p. Wioleta Markiewicz.


            Nagrody i dyplomy          

 •                       Święto Konstytucji 3 Maja

  30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Akcja przedstawienia toczyła się w bibliotece szkolnej, a bohaterami były książki rozmawiające o okolicznościach uchwalenia konstytucji w sposób ciekawy i z elementami humoru. Uczniowie kl. III a i  III b uświadomili zebranym, jak bliskie jest słowo „Ojczyzna” współcześnie. Zwrócili także uwagę na to, że nie wolno nam zapomnieć o przeszłości, bo przecież „naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości”. Akademia została przygotowana przez p. Bożenę Dzienisiuk i p. Iwonę Puciłowską.

 • 27.04.2015

  Opłata za obiady w maju wynosi 60 zł i jest przyjmowana w dniach 27- 30 kwietnia 2015 r.

 • 20.04.2015

    Finał "Pangei"

   17 kwietnia Oskar Krempin i Piotr Płotka z kl. V a wzięli udział w finałach Konkursu Matematycznego "Pangea", który odbył sie w Warszawie. Aby zostać finalistą, należało znaleźć się w grupie 150 najlepszych osób w danej kategorii. / Teresa Milik/ 

 • 16.04.2015

   

  Torreadorzy do piór!

  Szanowni Państwo!

  Jak co roku zapraszamy uczniów ze szkół podstawowych do udziału w konkursie ortograficznym pod nazwą Corrida Ortograficzna. Konkurs ten ma swoją tradycję i odbywać się będzie już po raz szesnasty. Miłośnicy języka ojczystego, a szczególnie polskiej ortografii kolejny raz będą „ortograficznie łamać sobie głowę” o zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii.
  Dyktando odbędzie się 11 maja 2015 r. (poniedziałek) o godz. 11.45 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach.

   Chętnych do wzięcia udziału w konkursie zgłaszamy elektronicznie. Zgłoszenia wypełniamy w  zamieszczonym formularzu i przesyłamy na adres szkoły sp1_siemiatycze@life.pl (najpóźniej do 30 kwietnia). /organizatorki konkursu- Zofia Mańko i Anna Głuchowska/

  Karta zgłoszenia - pobierz   corrida_2015.xlsx


        Gry w gimnazjum

  15 kwietnia członkowie koła "Na tropach przyrody i historii" odwiedzili Gimnazjum nr 1, gdzie czekały na nich gry dydaktyczne przygotowane i przeprowadzone przez starszych kolegów. Zwycięzcy poszczególnych partii otrzymali słodycze. Dzięki uczestnictwu w grach uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych.  

 • 15.04.2015

  Do albumu fotograficznego siostry Niny dodano zdjęcia z adoracji dzieci w ciemnicy.


    Sukces Mateusza

  Z przyjemnością informujemy, że w rozegranym dzisiaj Powiatowym Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w kategorii szkół podstawowych Mateusz Olszewski z kl. IV a uzyskał tytuł najlepszego zawodnika indywidualnego. Serdecznie gratulujemy!


    Dzisiaj uczniowie kl. III b wraz z wychowawczynią p. Elżbietą Piotrowską i siostrą Niną odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Siemiatyczach. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały bajkę "Bóg kocha mnie'' i złożyły życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.

 • 09.04.2015

   

  Przypominamy, że 13 kwietnia (poniedziałek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Świetlica zapewnia opiekę w godz. 7.00 - 16.30

 • 08.04.2015

  Lista dzieci z obwodu przyjętych do klas pierwszych w I etapie rekrutacji na rok szkolny 2015/ 2016


  Quiz ekologiczny

  Zapraszamy uczniów kl. IV- VI do udziału w "Quizie ekologicznym", który można pobrać ze strony internetowej lub otrzymać w bibliotece szkolnej. Odpowiedzi prosimy przynosić do 22 kwietnia do p. Beaty Marks lub p. Elżbiety Nowik. Wśród autorów prawidłowych odpowiedzi rozlosujemy nagrody!

  Quiz ekologiczny 2015


   1 kwietnia 2015 r. uczniowie klas szóstych przystąpili do sprawdzianu przygotowanego przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W części pierwszej rozwiązywali zadania z języka polskiego i matematyki, a w drugiej - z języka angielskiego. Większość uczniów była zadowolona z testu, który określiła jako łatwy.


  Prima Aprilis

  W dniu 31 marca 2015 roku w naszej szkole pani pielęgniarka w towarzystwie pracownika Departamentu Higieny i Chorób Zakaźnych sprawdzała  uczniom klas IV – VI czystość nóg w ramach akcji Higiena nóg to podstawa. Początkowo akcja wprawiła w zakłopotanie niektórych uczniów. Wyniki kontroli wypadły pozytywnie. Primaaprilisowy żart wywołał wiele uśmiechów na twarzach zarówno dzieci, jak i nauczycieli, a jak powszechnie wiadomo, że śmiech to zdrowie. Dziękujemy za zaangażowanie i poczucie humoru rodzicom uczniów klasy IV b. / Katarzyna Nielipińska/


  Konkurs

  Wykonaj ekologiczną ozdobę wielkanocną (stroik, pisankę, palmę lub koszyczek). Możesz również wykonać kartkę świąteczną i ułożyć piękne życzenia z okazji świąt Wielkanocnych. Podpisane prace należy przynieść do 21 kwietnia do pani Katarzyny Nielipińskiej (sala nr 24). / klasa IV b/


      31 marca odbyło się spotkanie świąteczne, w trakcie którego obejrzeliśmy przedstawienie wielkopostne przygotowane przez uczniów kl. VI a pod kierunkiem siostry Niny i pani Ewy Podgórzak.


    To i owo o Meksyku

  30 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem p. Tomaszem Stypułkowskim. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV- VI. Gość ciekawie opowiadał o historii, kulturze i  tradycjach Meksyku. Uzupełnieniem opowieści była prezentacja zawierająca zdjęcia z tego egzotycznego kraju. Uczniowie z zainteresowaniem obejrzeli także pamiątki z podróży. Spotkanie było niezwykle zajmujące i być może zainspiruje niektórych do odkrywania odległych zakątków świata.

 • 27.03.2015

  W "Quizie wiedzy o wychowawcy" zorganizowanym przez klasę IV c zwyciężyła kl. Va. Serdecznie gratulujemy.


  Informacje o comiesięcznych opłatach za obiady podawane są w zakładce Opłaty.


  Znamy już wyniki konkursu matematycznego "Pangea". Na 76 startujących 2 uczniów naszej szkoły dostało się do etapu finałowego w kategorii klas V. Są to: Piotr Płotka i Oskar Krempin z kl. Va. Finał odbędzie się 17 kwietnia 2015 roku w Warszawie.  /Teresa Milik/


    24 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Laureatem Konkursu Języka Angielskiego został Przemysław Kazberuk z kl. VI c. Finalistkami Konkursu Języka Polskiego są Julia Nielipińska z kl. VI c i Natalia Terebun z kl. VI c.


     W dniach 23-23 marca, w czasie rekolekcji wielkopostnych,  w naszej szkole odbyło się spotkanie z Panem Henrykiem Merchel – osobą niewidomą, autorem piosenek i wierszy, masażystą i terapeutą działającym w hospicjach domowych. Więcej informacji znajdziecie w zakładce Przedmioty -Religia katolicka.

 • 26.03.2015

  Ważne !

  1 kwietnia 2015 r. (środa)  i 13 kwietnia 2015 r. (poniedziałek) są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno- wychowawczych. Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 16.30


  W okresie przerwy świątecznej od 2 do 7 kwietnia 2015 r. świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00- 15.00


     Spotkanie z P. Anną Maruszeczko


    "Bóg kocha mnie, takiego jakim jestem"

  Przedstawienie pod takim tytułem zaprezentowali 26 lutego uczniowie kl. III b uczestnikom Warsztatu Terapii Zajęciowej prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Siemiatyczach. W marcu młodzi aktorzy wystąpili przed uczniami Szkoły Specjalnej. Trzecioklasiści pracowali pod kierunkiem s. Niny i p. Elżbiety Piotrowskiej.


   

 • 17.03.2015

    

  19 marca 2015 roku odbył się konkurs "Kangur Matematyczny" . Od wielu lat cieszy się on w naszej szkole wielką popularnością. Wzięło w nim udział 77 uczniów, którzy startowali w 3 kategoriach: Żaczek ( 18 ucz. z klas II), Maluch (32 ucz. z klas III- IV) i Beniamin (27 ucz. z kl. V- VI). Wyniki konkursu poznamy w maju 2015 r. Nad przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Teresa Milik- szkolny koordynator konkursu, Beata Marks, Aneta Putko i Anna Głuchowska.


  W dniach rekolekcji (23, 24 i 25 marca) świetlica zapewnia opiekę uczniom w godz. 7.00 - 16.30. W tych dniach nie będzie również obiadów.

  Program rekolekcji wielkopostnych w kościele

  Program rekolekcji wielkopostnych w cerkwi


   

 • 11.03.2015

     Wybory

  Ogłaszamy konkurs na najsympatyczniejszą koleżankę i najsympatyczniejszego kolegę w szkole. Zagłosuj oddając tylko jeden głos. Wybory trwają do 12 marca 2015 roku (czwartek) do godz. 14.30.  / organizator - kl. IV c/


   

 • 09.03.2015

   

  Drogie Panie i Koleżanki !

  Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet, spełnienia najskrytszych marzeń oraz aby każdy dzień był wyjątkowy życzy klasa IV c


   

 • 06.03.2015

    Dzień Otwarty


   

 • 05.03.2015

  W Albumie fotograficznym utworzono galerię Najlepsi uczniowie w I semestrze roku szkolnego 2014/2015.


   

 • 02.03.2015

  Sukcesy naszych uczniów

  Z przyjemnością informujemy, że Przemysław Kazberuk z kl. VI c został laureatem Konkursu Przedmiotowego Języka Angielskiego. Finalistkami Konkursu Przedmiotowego Języka Polskiego zostały Julia Nielipińska z kl. VI c i Natalia Terebun z kl. VI b. Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunkom.


  Dzień Kobiet

  W piątek (6 marca) będziemy obchodzić w naszej szkole Dzień Kobiet. Prosimy wszystkich chłopaków o włożenie krawatów. Zapraszamy również na słodki kiermasz, który odbędzie się na parterze szkoły.   / Organizatorzy - kl. VI a/


   

 • 27.02.2015

  Dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 informuje

  Od 23 marca 2015 r. rozpoczyna się rekrutacja do Gimnazjum Publicznego nr 1 im. Ignacego Gilewskiego w Siemiatyczach. Termin składania wniosków upływa w dniu 17 kwietnia 2015 r. Szczegółowe zasady rekrutacji oraz wnioski są do pobrania na stronie https://gim1siem.edupage.org/ w zakładce Rekrutacja 2015/2016.

  Terminy rekrutacji

  1. Nabór do klasy pierwszej na rok szkolny 2015/2016 prowadzony jest w terminach:

  • składanie dokumentów   od 23 marca do 17 kwietnia 2015 r. do godz. 15.00
  • składanie świadectw       26 czerwca oraz od 30 czerwca 2015 r. do godz. 15.00
  • ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych   3 lipca 2015 r. do godz. 15.00
  • ogłoszenie listy przyjętych i nieprzyjętych   8 lipca 2015 r. o godz. 15.00

    Pangea

  3 marca 2015 r. o godz. 9.00 rozpocznie się I etap Konkursu Matematycznego Pangea. Weźmie w nim udział 67 uczniów z klas IV- VI. Życzymy powodzenia.


    

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć