Nawigacja

 • 10.02.2016

  Wieczór zaklęć

  Klasa VI a zaprasza na WIECZÓR ZAKLĘĆ

  Czekają na Was miłe niespodzianki, niezwykłe przeżycia.

  Bawimy sie razem w piątek 19 lutego od godz. 16.30 do godz. 21.00

  Chętni zgłaszają się do p. Beaty Marks, do 15 lutego.

  Najlepsze przebranie będzie nagrodzone.


  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach

  serdecznie zapraszają na Dzień Otwarty,

  który odbędzie się 3 marca o godz. 16.00


  W Siemiatyczach powstaje Uniwersytet Dziecięcy

  Wkrótce w naszym mieście rozpocznie działalność Uniwersytet Dziecięcy. Rekrutacja na studia odbędzie się w dniach 12 - 18 lutego. Więcej informacji znajduje się na stronie Urzędu Miasta w zakładce Siemiatycki Uniwersytet Dziecięcy  http://www.siemiatycze-um.com.pl/pl/aktualnosci/item/1537-w-siemiatyczach-powstaje-uniwersytet-dzieciecy.html

 • 09.02.2016

  Wywiadówki

  15 lutego (poniedziałek) odbędą się spotkania rodziców z wychowawcami klas:

  klasy I- III       godz. 17.00

  klasy IV- VI     godz. 18.00

 • 08.02.2016

  UWAGA!

  Przypominamy, że decyzje MOPS-u w sprawie obiadów są ważne do 29 lutego 2016 roku.

 • 02.02.2016

      W konkursie na "Nauczyciela jedynego w swoim rodzaju" zwyciężyli:

  • w kategorii Żyleta - p. Dariusz Żebrowski
  • w kategorii Elegant - p. Wioleta Markiewicz
  • w kategorii Sędzia - p. Katarzyna Miłkowska
  • w kategorii Kumpel - p. Edyta Pełszyk- Pietronowicz

  w kategorii Autorytet - p. Rafał Burakowski.


      Odwiedziny  w PDPS

  22 stycznia uczniowie klasy 2 a i 2 d udali się z wizytą do PDPS z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Złożyły życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane laurki. Na koniec poczęstowały wszystkich zgromadzonych cukierkami.    / Wiktoria Moczulska, Anna Kwiek /

 • 22.01.2016

   

  Opłata za obiady w lutym wynosi 48 zł i przyjmowana będzie w dniach 8- 10 lutego 2016 r.

 • 21.01.2016

     Ruszyło pogotowie naukowe klasy V c.


     W konkursie na strój postaci z bajki Kubuś Puchatek wyróżniono:

  Natalię Tołwińską z kl. I a, Maję Markiewicz z kl. I b i Wiktorię Pyszko z kl. II e. 

  Dziękujemy za udział i serdecznie gratulujemy !!!   / klasa V c


     Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z choinki klas IV- VI.


     Klasa V c

  zaprasza uczniów do wzięcia udziału w konkursie na kartkę z życzeniami dla mojej babci i dla mojego dziadka.


     Bezpieczne ferie

  14 stycznia dla uczniów klas II a i II d wychowawczynie zorganizowały spotkanie z przedstawicielami policji na temat "Bezpieczne ferie". Uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznych zabaw zimowych, dowiedzieli się, w jaki sposób zachowywać się w domu, gdy zostaną sami. Przypomnieli numery telefonów do służb ratunkowych. Na koniec otrzymali kolorowanki na Dzień Babci i Dzień Dziadka, które wręczą swoim bliskim. Zawierają one ostrzeżenia dla osób starszych przed różnymi niebezpieczeństwami.     / A. Kwiek,  W. Moczulska /

 • 17.01.2016

     Wieczór Kolęd       Mali pastuszkowie      Orszak Trzech Króli

  6 stycznia po raz trzeci uczestniczyliśmy w organizowanym w naszym mieście Orszaku Trzech Króli. Byliśmy dworzanami Króla Baltazara. W tym roku z naszej szkoły wzięło udział ponad 50 osób.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz ich rodzicom za udział i zaangażowanie!   / Edyta Pelszyk- Pietronowicz /


  Z przyjemnością informujemy, że Piotrek Szepietowski z kl. VI c  zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

 • 16.01.2016

   

  Klasa V c zaprasza wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie Najciekawsze przebranie za postać z bajki pt. "Kubuś Puchatek". Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 18 stycznia (poniedziałek):

  - kl. I- III o godz. 11.30 na piętrze

  - kl. IV- VI o godz. 12.40 w sali nr 4

  Na zwycięzców czekają nagrody.

 • 15.01.2016

   Piątkowe Wieczory Filmowe

 • 14.01.2016

     Wyróżnienia w Konkursie Bożonarodzeniowym

  Z przyjemnością informujemy, że w Konkursie Kolorowa Fabryka Św. Mikołaja wyróżnienia otrzymali:

  - w kategorii kl. I- III: Aleksandra Konstanciuk z kl. II d, Agata Łubko z kl. III a, Karolina Kochańska z kl. II c i Karol Swajda z kl. II b.

  - w kategorii kl. IV- VI: Julia Sińczuk i Hanna Dmitruk z kl. VI b oraz Jędrzej Pietronowicz z kl. IV c.

  Nagrody zostaną wręczone 18 stycznia 2016 roku podczas Przeglądu Kolędniczego w Siemiatyckim Ośrodku Kultury.

 • 13.01.2016

  Akcja charytatywna

  Spraw, by w naszej szkole było kolorowo. Niektóre dzieci potrzebują kredek, mazaków, farb, pędzli, zeszytów, bloków rysunkowych, plasteliny, wycinanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy.

  Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory i w ten sposób pomagaj razem z nami!

  Akcja trwa od 13 do 22 stycznia. Przybory zbieramy w sali nr 4.    / organizatorzy - kl. V c/


  Załosuj i weź udział w konkursie "Nauczyciel jedyny w swoim rodzaju". Głosowanie na niepowtarzalnego nauczyciela odbędzie się 14 stycznia 2016 roku na parterze.       /organizatorzy - kl. V c/

 • 12.01.2016

  Na coś słodkiego masz ochotę

  smiley weź jutro do szkoły dwa złote smiley

  13 stycznia odbędzie się kiermasz słodkości organizowany przez klasę V c.


    Jasełka w PDOS

  Dnia 12 stycznia 2016 roku uczniowie klas II a i II d wraz z wychowawczyniami W. Moczulską i A. Kwiek odwiedzili podopiecznych z Powiatowego Domu Opieki Społecznej w Siemiatyczach. Zaprezentowali oni przygotowane jasełka pt." Mali kolędnicy". Osoby starsze przebywające w PDOS z uwagą i zainteresowaniem śledzili występ małych aktorów i włączali się we wspólne śpiewanie kolęd. Uczniowie w najbliższym czasie planują kolejną wizytę w PDOS.     / Anna Kwiek, Wiktoria Moczulska/


  Mikołajkowa Loteria Fantowa

  7 i 8 grudnia po raz kolejny odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Fanty na loterię przekazali uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły. Były nimi maskotki, zabawki, książki, gry, przybory szkolne i wiele innych przedmiotów. Każdy za 2 zł mógł kupić los i wygrać atrakcyjną nagrodę. Loteria cieszyła się bardzo dużym powodzeniem. Za uzyskane pieniądze (970 zł) zakupione zostaną nowości książkowe. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom fantów, a w szczególności Paniom Agnieszce Sitarskiej i Teresie Kłopotowskiej.    /Anna Sawczuk, Beata Marks/

 • 05.01.2016

     III  Szkolny Koncert Kolęd

  Serdecznie zapraszamy dyrekcję, uczniów,

  słuchaczy, rodziców, nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych

  na wspólne kolędowanie 14 stycznia 2016 roku (czwartek) o godz.16.00,

  na salę gimnastyczną w Szkole Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach.

  Zgłoszenia uczestników będą przyjmowane do środy (13 stycznia 2016r.)

 • 04.01.2016

  UWAGA !

  7 i 8 stycznia 2016 roku /czwartek i piątek/ są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

  W tych dniach szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo- wychowawcze dzieciom, które potrzebują opieki.

  Świetlica czynna będzie od 7.00 do 16.30.


  O dyżurze klasy V a

  Klasa V a pełniła funkcję gospodarza szkoły w dniach 7. 12.2015 – 18.12.2015r. Jednak już 7 września 2015r. zapoczątkowaliśmy swoją działalność, gdyż w tym dniu, z naszej inicjatywy odbyło się spotkanie uczniów naszej szkoły z piłkarzem  Jagiellonii Białystok  Piotrem Grzelczakiem i menagerem klubu Emilem Kamińskim. Spotkanie nie odbyło się w czasie naszego dyżuru, ale to my musieliśmy dostosować się do terminarzu spotkań klubu.

          W poniedziałek 7 grudnia odbył się konkurs na „ Najciekawsze przebranie za Mikołaja, Śnieżynkę, Renifera lub choinkę”. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością. Najciekawsze pomysły zostały wyróżnione i będą nagrodzone.

  W tym dniu prowadzona była również „Poczta Mikołajkowa”. Mikołaje i Śnieżynki nie nudzili się i mieli „pełne ręce roboty”.

  We wtorek 8 grudnia z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-VI z paniami – wolontariuszkami, działającymi w   „ Towarzystwie Miłośników Zwierząt”. ( Przytulisko dla zwierząt w Siemiatyczach).

  Z tej okazji został również ogłoszony konkurs „Mój pupil”, na który należało zrobić wspólne zdjęcie ze swoim pupilem i napisać kilka ciekawych zdań.

          W drugim tygodniu uczniowie naszej klasy, w czasie I przerwy obiadowej, pełnili dyżur na stołówce szkolnej (przy stole nauczycieli).

  16 grudnia odbył się kiermasz „Świątecznych słodkości”, z którego połowa pozyskanych środków pieniężnych, została przekazana na rzecz  Rady Rodziców przy SP nr 1.

  17 grudnia obchodzony jest Dzień bez Przekleństw. Z tej okazji ogłosiliśmy konkurs na  „Najciekawsze powiedzonko – zastępujące wulgaryzmy”. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, zostali nagrodzeni „złotymi ustami”, a ci, którzy zostali „przyłapani” na używaniu wulgaryzmów otrzymali „czarne usta”.

  W czasie trwania całego dyżuru, były sprzedawane cegiełki, w postaci kalendarzyków ze zwierzętami z siemiatyckiego przytuliska. Dochód ze sprzedaży  w całości został przekazany dla schroniska.

  W ramach dyżuru zaprezentowaliśmy gazetki: „ Klasa V a zachęca i poleca”, „Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt – zaadoptuj mnie”, „Mój pupil”, „Wulgaryzmom i przemocy w szkole – mówimy: NIE”.

  Należy również wspomnieć, że uczniowie naszej klasy nagrali teledysk na konkurs „W szkole gramy”, gdzie można było zdobyć nagrodę dla szkoły. Jednak w rywalizacji z uczniami ze szkół średnich, uczniowie szkół podstawowych, nie mieli większych szans.

  Prosimy o obiektywną ocenę naszej pracy. (Zdjęcia można obejrzeć w zakładce klasy).

    Wychowawca klasy – Teresa Milik

 • 03.01.2016

  Wyniki konkursów

  Zostały już rozstrzygnięte konkursy, organizatorami których była klasa V a. W konkursie "Mój pupil" zwyciężyli: Kamila Zajkowska z kl. III a, Patryk Bałut z kl. IV b, Oliwia Krasowska z kl. I d i Anna Zaremba z kl. I c.

  W konkursie na najzabawniejsze "Powiedzonko zamiast wulgaryzmu" wyróżnienia otrzymali: Sofija Maruszeczko, Julia Dawidziuk i Magda Siniakowicz z kl. IV b, Magda Daciuk z kl. VI b, Jędrzej Pietronowicz z kl. IV c i Bartosz Tomkiel z kl. VIa.

  Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu.      / Teresa Milik /


     Pasowanie na czytelników

  17 grudnia uczniowie klas pierwszych zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników naszej biblioteki. Dzieci zapoznano z regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek. Uczniowie chętnie odgadywali tytuły baśni i bajek, rozwiązywali zagadki. Złożyli przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki. Po uroczystym pasowaniu każde dziecko samodzielnie wybrało i wypożyczyło książkę. Na pamiątkę spotkania pierwszoklasiści otrzymali zakładki.

 • 30.12.2015

    Wyniki konkursu świątecznego

  Komisja konkursowa w składzie: Dariusz Żebrowski, Wioleta Markiewicz i Edyta Pełszyk-Pietronowicz postanowiła wyróżnić prace następujących uczniów:

   

  KATEGORIA CHOINKA: Aleksandra Leoniuk II b, Julia Kopówka II a, Wiktoria Pyszko II e, Szymon Dekarz II a, Maciej Lachowicz IV a i Miłosz Szmurło V a.

   

  KATEGORIA OZDOBA: Aleksandra Konstanciuk II d, Anna Zaremba I c , Norbert Boguszewski III a, Maja Sitarska II a, Patryk Bałut IV b, Kacper Zaremba V a i Rafał Szyszko VI c

   

  KATEGORIA POCZTÓWKA ŚWIĄTECZNA: Julia Granatowska II e, Maciej Zarzecki II b, Gabriel Sawczuk II c, Weronika Górska IV b, Jędrzej Pietronowicz IV c, Julia Sińczuk  i Julia Pisiecka VI b.


       Samorząd Uczniowski serdecznie dziękuje wszystkim darczyńcom

  Szlachetnej Paczki 2015

 • 29.12.2015

  Opłata za obiady w styczniu wynosi 36 zł i będzie przyjmowana w dniach 4- 5  oraz 11-12 stycznia 2016 roku.

 • 23.12.2015

                              Znalezione obrazy dla zapytania obrazki kartki gify na boże narodzenie na licencji cc

    Świąt Bożego Narodzenia

             wypełnionych radością i miłością,

  niosących spokój i odpoczynek,

          Nowego Roku 2016 spełniającego wszelkie marzenia

  pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

           życzy całej społeczności szkolnej

            Dyrekcja

 • KONKURS ŻONGLERKI PIŁKI NOŻNEJ

  MISTRZOSTWA SP 1

  Zostań mistrzem żonglerki, sprawdź się w rywalizacji z innymi!

  TERMIN: STYCZEŃ 2016 r.

  KATEGORIE WIEKOWE: klasy 1-3, klasy 4-6

  ZAPISY DO DN. 13.01.2016 r. u p. RAFAŁA BURAKOWSKIEGO

 • 18.12.2015

  Uwaga !

  Od 23 do 31 grudnia 2015r. trwa zimowa przerwa świąteczna.  

  W tym czasie szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dzieciom, które potrzebują opieki.

  Świetlica czynna będzie w następujących godzinach:

        23, 28, 29 i 30 grudnia od 7.00 do 16.30;

        24 grudnia/WIGILIA/ i 31 grudnia /SYLWESTER/  od 7.00 do 13.00.


  Wyniki multitestu z przyrody

  Kolejny raz uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie Multitest z przyrody. W tym roku konkurs pisało 26 uczniów. Wyróżnienia otrzymali Julia Dawidziuk kl. IVb, Aleksandra Wasilewska kl. IVb, Klaudia Godun kl. IVa i Miłosz Szmurło kl. Va. Wszystkim uczniom serdecznie gratuluję i zapraszam do uczestnictwa w konkursie już za rok.    /Beata Marks/

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
  ul Ogrodowa 2
  17-300 Siemiatycze
 • 85 6552379

Galeria zdjęć