Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
Strona główna
 • 11.09.2014

  Ocenianie kształtujące

  W roku szkolnym 2014/2015 w naszej szkole wprowadzamy w klasach pierwszych i czwartych zasady nauczania zwane OCENIANIEM KSZTAŁTUJĄCYM. Więcej informacji w zakładce: O szkole- Ocenianie kształtujące.


   

 • 08.09.2014

  Informujemy, że z pracowni komputerowej tzw. Centrum Społeczeństwa Informacyjnego utworzonego w ramach projektu pt."Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu na terenie gminy Miasto Siemiatycze" w Szkole Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 16.00. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem pracowni komputerowej w SP1.


  Ze środków finansowych przekazanych przez Stowarzyszenie Przyjazna Szkoła zebranych z 1% podatku zakupiliśmy sprzęt multimedialny (laptop i projektor) na kwotę 3000 zł. Dziękujemy za Państwa hojność.


  Informujemy, że ubezpieczycielem dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków na rok szkolny 2014/2015 jest PZU. Składkę w wysokości 37 zł od ucznia należy wpłacać do wychowawcy klasy w terminie do 15 września 2014 r.


   

 • 02.09.2014

  Zebrania z rodzicami odbędą się 18 września 2014 r. (czwartek)

  kl. I- III - godz. 17.00        kl. IV- VI - godz. 18.00

  Spotkania ogólne dla rodziców uczniów klas I odbędą się o godz. 17.00 , a dla rodziców uczniów klas IV o godz. 18.00.


   

 • 01.09.2014

  Uwaga rodzice !

  Opłata za obiady we wrześniu wynosi 51 zł i jest przyjmowana w świetlicy w dniach 1-5.09.2014 r. Po wyznaczonym terminie wpłaty nie będą przyjmowane.

  Zachęcamy rodziców i uczniów do zapoznania się ze zmianami w  Regulaminie stołówki szkolnej.


   

 • 19.08.2014

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA O GODZINIE 93O    

 • 22.07.2014

  Podręczniki do klasy I

  Uprzejmie informujemy, że podręcznik do edukacji wczesnoszkolnej, języka angielskiego oraz materiały ćwiczeniowe potrzebne do nauczania w/w przedmiotów uczniowie otrzymają w szkole za darmo we wrześniu .

  Jedynym podręcznikiem który rodzice powinni zakupić jest podręcznik do religii.

  W przypadku religii prawosławnej będzie on sprowadzany przez nauczyciela, natomiast podręcznik do religii katolickiej dostępny jest w księgarniach:

  autorzy Ks. K.Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek, tytuł: "Żyjemy w Bożym świecie"


   

 • 26.06.2014

  Dofinansowanie do podręczników

  W roku szkolnym 2014/2015 będzie kontynuowany Rządowy program pomocy uczniom "Wyprawka szkolna".

  Dokumenty: zaświadczenie lub decyzja o przyznaniu świadczeń rodzinnych + rachunek za podręczniki. W przypadku niepełnosprawności potrzebne jest orzeczenie Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej o potrzebie kształcenia specjalnego.

  Wniosek: do pobrania w sekretariacie szkoły lub Wzór dla kl II-III i VI z kryterium dochodowego.

        Wzór dla kl II-III i VI poza kryterium dochodowym.

  Kwota uprawniająca do otrzymania pomocy wynosi 539 zł na osobę w rodzinie.

  Bliższe informacje w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej MEN  http://www.men.gov.pl/index.php/1118-wyprawka-szkolna-w-2014-r


   

 • 25.06.2014

  LEPIMY KULE BOKASHI

  Dnia 25.06.2014r. uczniowie kl. IVa i IVc oraz p. Beata Marks, p. Justyna Rózio – Rozbicka, p. Paweł Kowalczyk i p. Dariusz Żebrowski brali udział w Pikniku Ekologicznym nad zalewem. Była to akcja lepienia Kul Bokashi, które zostaną użyte do oczyszczenia siemiatyckiego zalewu. 8 sierpnia w Międzynarodowym Dniu Kul Bokashi będą wrzucone do zalewu. Podczas pikniku odbyły się również zawody ekologiczno – sportowe. Po ciężkiej pracy jedliśmy kiełbaski z grilla. Była to wspaniała lekcja ekologii.

  Zdjęcia z imprezy w zakładce oddziały kl. IVa


   

 • 17.06.2014

  Podręczniki 

  Podajemy zestaw podręczników obowiązujących w naszej szkole w roku szkolnym 2014/2015. Przypominamy, że 26 czerwca (czwartek) o godz. 11.30 rozpocznie się kiermasz podręczników używanych. 

  Zestaw podręczników obowiązujących w SP 1


   

 • 09.06.2014

  Uwaga rodzice !

  W związku z niepełną obsadą nauczycielską na stanowiskach wychowawców klas I w roku szkolnym 2014/2015 przydział wychowawców do poszczególnych klas będzie podany w sierpniu.


    Święto Szkoły


   

 • 05.06.2014

  Rodzinny Festyn

  W piątek 30 maja w naszej szkole odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka. Imprezę zorganizowała Rada Rodziców wraz z pracownikami szkoły. Na uczniów czekało wiele atrakcji m.in.: loteria fantowa, stoiska ze smakołykami, malowanie twarzy. W trakcie festynu dzieci uczestniczyły w grach i zabawach opartych na motywach książki z cyklu „Opowieści z Narnii”- pt.„Lew, czarownica i stara szafa” zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski  oraz w zabawach ruchowych na boisku. 

  Podczas festynu w różnego rodzaju zbiórkach rodzice zebrali 9000 złotych, które przeznaczą na dalsze doposażenie szkoły w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

  Dyrektor szkoły  serdecznie dziękuje za zaangażowanie rodzicom, sponsorom i pracownikom szkoły. Szczególne podziękowania należą się  darczyńcom, dzięki którym festyn mógł się odbyć i przynieść wymierne zyski:

  - firmom i instytucjom: Burmistrzowi Miasta Siemiatycze, MOSiR-owi Siemiatycze, POLSER Sp. z o.o., Społem PSS w Siemiatyczach, Rondo s.j. , ELSTAW, Żerpol – Henryk Boguszewski,  Oerlemans Foods Polska Sp. z o.o., PPHU Uzimex – Zbigniew Załęski, Wędliny – Nowiccy, PHU Rotel – Roberet Świderski, MPO Białystok, ALEXINSTAL – Piotr Oleksiejuk, Hurtowni Papieru, Artykułów Biurowych i Szkolnych –„BAWI S.A.”, DESIRE – Krzysztof Kosmowski, PHU TOPAZ – Zbigniew Paczóski, PPHU BEST – Grzegorz Markowski, Zakład Produkcji Odzieży „ELMIX” – Elżbieta Sawczuk, Bar „U Szymka”, Salon fryzjerski – Bernadeta Łempicka, Salon fryzjerski – STYL – Ewa Sołomacha, Studio Paznokci i Wizażu – Martyna Gajko, Salon Kosmetyczny URODA – Marta Mudel, Salon fryzjerski – Elżbieta Grucel, Gabinet Kosmetyczny – Justyna Osmólska, Studio kosmetyczne –FLESH, Lody tradycyjne – Nina Posławska, Stylizacja paznokci „Butterfly” – Marta Czykiel, Zakład fryzjerski –Łucja Zaremba, Wojciech Zaremba, Automyjnia –LOGIC, Usługi kosmetyczne i sprzedaż kosmetyków – Jolanta Nowakowska, Stylizacja paznokci –Agata Rybacka, Solarium MALIBU- Justyna Kadłubowska, Stajnia i pensjonat Żurobice – Aleksandra Toczko, Salon fryzjerski – Agnieszka Radzikowska, Pizzeria KAROLINA – Józef Kosiński, Siłownia „KUŹNIA”,  Sklep „LEVIS” – Anna i Robert Radomscy, Jaskinia Solna – Łukasz Rybałtowski, Ośrodek Szkolenia Motorowego –DUET, Salon fryzjerski –Bożena Michalczuk, Księgarniom –„Dom książki” oraz „Pod kasztanem”, hotelowi –„Kresowiak”, Przedsiębiorstwu Komunalnemu Sp. z o.o. w Siemiatyczach, Komendzie Powiatowej Policji w Siemiatyczach, Bankowi PKO BP w Siemiatyczach, Sklepowi papierniczemu –„Duduś”, Sklepowi jubilerskiemu – Irena Toczko, sklepowi „ARHELAN”, „ATOS”, „U Gosi”, „Szmizjerka”, „Kryształ” – P. Pawłowski, Sklep kosmetyczny –„BEATA” – J. Sawczyński, Miejskiemu Klubowi Sportowemu „CRESOVIA”, Kwiaciarniom „SUDAN”, „U Agi”, „KAKTUS”,

  - Państwu: Beacie i Arkadiuszowi Płotkom, Katarzynie i Leszkowi Łazowskim, Annie i Tomaszowi Sekielskim, Ewie i Januszowi Podgórzakom, Urszuli i Dariuszowi Berskim, Paulinie i Michałowi Baranowskim, Jolancie i Romanowi Posławskim,

  - Paniom: Dorocie Wierchow, Barbarze Łobaczewskiej, Agnieszce Komoń, Dianie Grochowskiej, Dorocie Orzepowskiej, Renacie Łempickiej, Wiktorii Moczulskiej, Annie Kwiek, Edycie Pełszyk – Pietronowicz, Joannie Chodakowskiej, Katarzynie Nielipińskiej, Iwonie Puciłowskiej

  oraz Panom Pawłowi Jakutowiczowi i Dariuszowi Żebrowskiemu.


 • 03.06.2014

  Zakończono rekrutację

  Komisja Rekrutacyjna zakończyła już prace nad naborem dzieci do klas I na rok szkolny 2014/2015 i dokonała przydziału do poszczególnych klas I.                        

                                                             Lista kandytatów  przyjętych do SP 1 

                                                Klasa I A           Klasa I B           Klasa I C         Klasa I D           Klasa I E


   

 • 18.05.2014

    Mam Talent

  12 maja po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs "Mam talent". Przed zgromadzoną publicznością i członkami jury zaprezentowali się:tancerze, piosenkarze, flecistka, akordeonista i karatecy. Konkurencja była duża. Po burzliwych naradach jury nagrodziło: Natalię Wyrozębską z kl. III c za śpiew, Oskara Krempina z kl. IV a za grę na akordeonie i Laurę Goliszek z kl I c za pokaz karate. Imprezę przygotował Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Teresy Milewskiej i Justyny Rózio- Rozbickiej, a poprowawadzili- Kasia Michnowska i Krystian Łopaciuk. Serdecznie gratulujemy wszystkim utalentowanym wykonawcom. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe do majowego kalendarza szkolnych imprez.


  Wyróżnieni w "Kangurze Matematycznym"

  W kategorii Żaczek (kl. II) - Marcel Wielogórski i Gracjana Siemieniuk.

  W kategorii Maluch (kl. IV) - Piotr Szepietowski i Oskar Krempin.

  W kategorii Beniamin (kl. V) - Gustaw Wielogórski.


   


   

 • 14.05.2014

    Podróż po krajach Unii Europejskiej

  12 maja odbyła się nasza pierwsza szkolna uroczystość poświęcona obchodom Dnia Europy. Widzowie zobaczyli bohaterów narodowych, piosenkarzy, tancerki, sportowców oraz wiele innych znanych i lubianych postaci oraz dowiedzieli się ważnych informacji dotyczących wybranych krajów Unii Europejskiej. Prezentacje przygotowali uczniowie klas IV, V i VI. 

  Imprezę przygotowały Wioleta Markiewicz i Beata Marks.


  Wyróżnienia dla Kacpra i Kamili

  Z przyjemnością informujemy, że w powiatowych eliminacjach do XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki" wyróżnienia otrzymali: Kacper Nowaczuk z kl. III b i Kamila Małyszczuk z kl. VI b. Serdecznie gratulujemy.


   

 • 06.05.2014

    Spotkanie z Sybirakami

  29 kwietnia uczniowie klas szóstych na żywej lekcji historii spotkali się z członkami Koła Związku Sybiraków w Siemiatyczach. Na zaproszenie p. dyrektor Zofii Mańko do szkoły przybyli panowie: Henryk Ekielski i Leszek Różański. Goście opowiedzieli o swoich przeżyciach związanych z deportacją na nieludzką ziemię w czasie II wojny światowej. Były to ciekawe, ale i przerażające historie tułaczki. Spotkanie zakończyło wysłuchanie "Marsza Sybiraków".


    Sportowy sukces

  28 kwietnia uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji drużynowej zajęli I miejsce w XIV Biegach im. Anny Jabłonowskiej. Szczegóły http://www.mosir-siemiatycze.info/wyniki-bieg-jablonowskiej-2014.php


    XV Corrida Ortograficzna

  O zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zmagało się dzisiaj w naszej szkole 36 uczniów z klas II- III i 122 z klas IV- VI z 8 szkół powiatu siemiatyckiego (Nurca Stacji, Milejczyc, Grodziska, Perlejewa, Czartajewa, Tołwina, SP 3 i SP 1 Siemiatycze) . Zwycięzców poznamy w połowie czerwca.


      

 • 05.05.2014

    "Baje, bajki, bajeczki"

  30 kwietnia odbyły się eliminacje szkolne do XXVII Małego Konkursu Recytatorskiego "Baje, bajki, bajeczki". Swoje talenty recytatorskie zaprezentowało 26 uczniów z klas I- III i 13 z klas IV- VI. Decyzją jury naszą szkołę na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się 8 maja w Siemiatyckim Ośrodku Kultury, reprezentować będą: Zuzia Furmaniak z kl. I a, Laura Goliszek z kl. I c, Hania Gacka z kl. II b, Kasia Arcimowicz i Kacper Nowaczuk z kl. III b oraz Ania Milewska i Kamila Małyszczuk z kl. VI b.


    Święto 3 Maja

  30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowali ją uczniowie z klasy V a pod kierunkiem p. Edyty Pełszyk- Pietronowicz. Wiersze, piosenki i prezentacja multimedialna przybliżyły zebranym to ważne wydarzenie z historii Polski. Akademię zakończyło wspólne wykonanie piosenki "Kocham Cię, Polsko!". 


   

 • 04.05.2014

  Dzień Ziemi

  22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji nauczycielki przyrody zorganizowały konkurs plastyczny dla uczniów klas I-VI. Wyróżniono 36 prac, które można było obejrzeć w gablotach na szkolnych korytarzach. Dla autorów wyróżnionych prac przygotowano nagrody niespodzianki.


   

 • 30.04.2014

  Laureaci konkursów o Janie Pawle II

  Laureatami konkursu ph. "Jan Paweł II- życie, twórczość, osobowość" zorganizowanego przez Siemiatycki Ośrodek Kultury i Akcję Katolicką w kategorii klas I-III zostali: Magda Siniakowicz z kl. II b (I miejsce), Kuba Niewiarowski z kl. II b i Natalia Wierożębska z kl. III c (II miejsce) oraz Maja Zalewska z kl. II b (III miejsce). W kategorii klas IV- VI wyróżnienie otrzymała Martyna Zajkowska z kl. VI a.

  Laureatami "Szkolnego Konkursu Wiedzy - Jan Paweł II" w kategorii klas IV zostali: Piotr Szepietowski i Kamila Czarkowska z kl. IV c oraz Piotr Płotka z kl. IV a. W kategorii klas V: Marcin Leoniuk i Aleksandra Kołodziejuk z kl. V a oraz Julia Jermakowicz z kl. V c. W kategorii klas VI: Natalia Jaszczołt, Blanka Walkowicz i Daria Wiercińska z kl. VI c. Nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.


  Uwaga!!!

  2 maja 2014 roku jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Świetlica zapewnia opiekę uczniom w godzinach 7.00- 16.30.


   

 • 16.04.2014

  Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych

  najserdeczniejsze życzenia zdrowia, pogody ducha i miłych chwil

  spędzonych w gronie najbliższych życzy

  Dyrekcja.


          Dzisiaj odbyło się w naszej szkole spotkanie świąteczne, w trakcie którego obejrzeliśmy misterium na Wielki Post pt."Uśmiech Maryi" przygotowane przez uczniów klasy V b pod kierunkiem pań katechetek. Pieśni wielkopostne wykonała przy akompaniamencie gitary Marysia z klasy VI c.

  Przypominamy, że wiosenna przerwa świąteczna rozpoczyna się 17 kwietnia, a kończy się 22 kwietnia 2014 r. Do szkoły wracamy w środę 23 kwietnia.


   

 • 10.04.2014
strona: