• Międzynarodowy Dzień Kropki w świetlicy

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jego historia rozpoczęła się w 2003 roku, kiedy to na półkach amerykańskich księgarń pojawiła się książka Petera Reynoldsa „The Dot” ("Kropka").  Opowiada ona historię Vashti, dziewczynki przekonanej, że nie potrafi rysować. Dzięki inspiracji i zachęcie ze strony nauczycielki Vashti odkrywa w sobie moc kreatywności. Moc drzemiącą w każdym z nas. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie, organizują tego dnia wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować.

• Zbiórka pluszaków

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.”

Dołączamy do akcji zbierania pluszaków!

Zbiórka w naszej szkole  trwa do 28 września (czwartek).

• Matlandia

• Rodzicu,

czy chciałbyś, by Twoje dziecko polubiło i rozumiało matematykę?

Tabliczka mnożenia jest podstawą w matematyce, tak jak znajomość liter w procesie czytania.

Można nauczyć się tabliczki mnożenia bawiąc się na komputerze, oglądając śmieszne animacje.

Zachęcam przede wszystkim klasy III (11zł) i IV (15zł) do zakupu interaktywnego programu online MATLANDIA, który w ciekawy dla dzieci sposób uczy i rozszerza umiejętności matematyczne.

/Katarzyna Miłkowska/

• Świeże powietrze, las i dobra zabawa, czyli biwak integracyjny klas IV.

• W dniach 19- 20 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Serpelicach. Pogoda dopisała i nawet popołudniowy deszcz nie przeszkodził w doskonałej zabawie. Dla dzieci taki wyjazd to ogromne przeżycie (dla wielu to pierwsza noc spędzona bez rodziców, w domkach z kolegami  i w dodatku w lesie), ale i wspaniała frajda. Wspólne zabawy, ognisko, długie, nocne rozmowy to dobry moment na poznanie siebie, a może nawet nawiązania nowych przyjaźni. Z biwaku dzieci wróciły „trochę” niewyspane, zmęczone, ale szczęśliwe, z deklaracją, że wkrótce pojadą znowu...pod warunkiem, że wychowawcy i rodzice wyrażą zgodę.

/Wychowawcy klas IV/

• Nasz nowy Samorząd Uczniowski

•  Społeczność uczniowska  wybrała  nowy skład  Rady SU:

Jakub Dmitruk- przewodniczący

Hanna Markiewicz i Paulina Konobrocka- zastępcy przewodniczącego

Magdalena Radomska- kronikarz

Oskar Bajkowski i Kacper Peretko- członkowie

Opiekunami  zostały Panie: Wioleta Markiewicz i Edyta Pełszyk-Pietronowicz

• Lekcja historii w MBP

• We wrześniu klasa III b i c z Wychowawczynią  uczestniczyły w zajęciach w MBP w Siemiatyczach. Prowadziła je  p. Magdalena Murawska- bibliotekarz Oddziału dla Dzieci. Opowiadała o sile przyjaźni, o wartościach wielkich i małych, o ludzkich rzeczach. Uczniowie wysłuchali opowieści o II Wojnie Światowej. Uczyli się pracować  z książką, wyszukiwali  interesujące informacje oraz poznali  historię pewnej walizki... To była ciekawa lekcja.

*Zdjęcia dzięki uprzejmości MBP w Siemiatyczach.

a tu zdjęcia klasy III b

• Oszczędzaj z SKO!

• Nasza szkoła współpracuje z PKO Bankiem Polskim  Oddział w Siemiatyczach.

Zachęcamy uczniów kl. I - VI do założenia kont oszczędnościowych SKO.

Szczegółowe informacje u opiekuna projektu- p. Beaty Marks.

• Dzień Marzyciela

• „Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować”.

Walt Disney

DZIEŃ MARZYCIELA, to dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia, to również dzień tych, którzy dzięki wytrwałości, samozaparciu, często ciężkiej pracy zrealizowali lub realizują swoje marzenia. Pomysłodawcą i animatorem corocznego już Dnia Marzyciela jest twórca i założyciel Polskiego Portalu Marzeń- Sławomir Rybka, który powszechnie nazywany jest Dyżurnym Marzycielem Kraju. W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień, a nasze marzenia zapisaliśmy na kolorowych karteczkach w kształcie motyla.

/Sylwia Ługowska, Dorota Ryciuk/

• Uwaga! Wywiadówki!

• Na zebraniu z rodzicami uczniów klas VIII poruszany będzie temat Egzaminu Ósmoklasisty, dlatego też prosimy Państwa o przybycie.

• Uwaga wpłaty na szafki!

• Przypominamy, że 8 września 2023 r.  mija  ostateczny termin wnoszenia opłat za przedłużenie korzystania z szafek. Po tym terminie nieopłacone szafki zostaną sprzedane innym uczniom.

• Matlandia

• ​​​​​​

​Interaktywny program komputerowy online​​​​​​​ utrwalający umiejętności matematyczne

(aktywny 12 miesięcy od pierwszego zalogowania)

DLA CHĘTNYCH:

Matlandia Junior dla klas III 11 zł za cały rok (wychowawcy będą zbierać wpłaty od 5 września)

Matlandia dla klas IV-VIII 15 zł za cały rok (matematycy będą zbierać wpłaty od 5 września)

* Obrazek ze strony GWO

• Uwaga Rodzice!

W zakładce <<INFORMACJE O SZKOLE>> <<UBEZPIECZENIE NNW>> znajduje się oferta na rok szkolny 2023/2024.

Prosimy o zapoznanie się z nią.

Rodzice ubezpieczają dzieci we własnym zakresie.

• Opłata za posiłki we wrześniu

• We wrześniu opłata za obiady wynosi 85 zł (17 dni x 5 zł), a za śniadania 51 zł (17 dni x 3 zł). Razem 136 zł.

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 8 WRZEŚNIA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

KWOTĘ Z ODLICZENIAMI NALEŻY UZGODNIĆ
            Z INTENDENTEM TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE

Posiłki będą wydawane od 7 września (czwartek).

Deklaracje na obiady i śniadania można otrzymać u p. intendent lub pobrać ze strony internetowej szkoły- zakładka <<STOŁÓWKA>>.

• Uwaga Rodzice Pierwszoklasistów!

• 4 września,  w sali nr 1 ("stara szkoła") od godziny 9:30 wydawane będą  komplety uczniom klas I (7 podręczników, 12 zeszytów ćwiczeń  i wyprawka). Prosimy o przygotowanie plecaków, toreb.