• Gościmy "Biedroneczki" z Wesołej Trójeczki

• 22 czerwca 2023 r., w ramach "Tygodnia mojego dziecka" grupa "Biedroneczek" z Przedszkola Nr 3 Wesoła Trójeczka odwiedziła Szkołę Podstawową Nr 1 w Siemiatyczach. Gospodarzami tego wyjątkowego spotkania był czteroletni Wojtuś Marchel i jego tata- Tomasz, który na co dzień pracuje w SP 1 jako nauczyciel wychowania fizycznego. Ich zadaniem było pokazanie dzieciom jak wygląda i na czym polega praca jednego z rodziców. Przedszkolaki z uwagą i entuzjazmem słuchały i wykonywały dzielnie wszystkie zadania przygotowane przez p. Tomasza, a trochę tego było... Dzięki uprzejmości p. Magdaleny Bożemój- Niewiarowskiej i  jej wychowanków z klasy III c, "Biedroneczki" uczestniczyły w "prawdziwej lekcji". Siedząc w ławkach jak uczniowie, wykonywały prace plastyczne, którymi później udekorowały tablicę. Następnie dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekał na nie tor przeszkód. Poradziły sobie z nim rewelacyjnie! Nie mogło zabraknąć również piłki nożnej. Krótki meczyk został rozegrany na szkolnym boisku (gole padały jeden po drugim, a radości nie było końca). Pobyt w szkole przedszkolaki zakończyły biegiem na dystansie 60 m. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały z rąk Taty Wojtka medale i gwizdki. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swojej placówki. Jeszcze bardzo długo opowiadały wszystkim  gdzie były i co robiły.

W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Pani Magdzie i Panu Dyrektorowi Radosławowi Kondraciukowi za umożliwienie Naszym Przedszkolakom przeżycia pierwszej, ale jakże ważnej "szkolnej przygody".

/Ania Marchel/

• Rozkład dzwonków 22 czerwca (czwartek)

22 czerwca 2023 r.– lekcje odbywają się według planu, każda trwa 30 minut

1. 8:00- 8:30

2. 8:35- 9:05

3. 9:10- 9:40

4. 9:45- 10:15

5. 10:20- 10:50

(I przerwa obiadowa)

6. 11:10- 11:40

(II przerwa obiadowa)

7. 12:00- 12:30

8. 12:35- 13:05

• Koło Teatralne Maska przedstawia...

• Aktorzy ze Szkolnego Koła Teatralnego „Maska” zaprosili młodszych kolegów i koleżanki na przedstawienie pt. ”Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”… Przedstawienie zostało bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzoną publiczność.

• Spotkanie z ratownikiem medycznym

• Z myślą o pogłębieniu wiedzy na temat bezpieczeństwa podczas wakacji uczniowie klas trzecich spotkali się z ratownikiem medycznym panem Marcinem Usakiewiczem. Powtórzyli znane i poznali nowe wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy. Mieli okazję przećwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej oraz postepowania podczas zakrztuszenia się.Spotkanie było bardzo kształcące.

Dziękujemy bardzo Panu Marcinowi za ciekawe rady.

/Wychowawczynie klas trzecich: W. Moczulska,  A. Kwiek, M. Bożemój- Niewiarowska/

• Ważne!!!

• Uwaga! Uczniowie klas I- VIII!

Uprzejmie prosimy o zabranie wszystkich swoich rzeczy z szafek do dnia 23 czerwca.

Szafki będą czyszczone, więc pozostawione
             w nich przedmioty zostaną usunięte.

• Uwaga! Skrócone zajęcia!

• 19 czerwca 2023 r. (poniedziałek) zajęcia lekcyjne będą skrócone do 35 minut i odbędą się wg poniższego harmonogramu:

1. 8.00- 8.35
            2. 8.40- 9.15
            3. 9.20- 9.55
            4. 10.00-10.35
            5. 10.40-11.15
            6. 11.35-12.10
            7. 12.30-13.05
            8. 13.10-13.45
          • Spotkanie z funkcjonariuszami SG

• 16 czerwca na zaproszenie klas III przybyli do naszej szkoły przedstawiciele Straży Granicznej z Mielnika. Opowiedzieli o specyfice swojej pracy. Uczniowie mogli obejrzeć sprzęt i przymierzyć strój  wykorzystywany przez strażników podczas ochrony granic. Furorę wywołał specjalny samochód patrolowy, do którego mogli wsiąść. Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie.  Może w przyszłości ktoś z naszych uczniów wybierze zawód strażnika granicznego?

Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas pani chorąży SG Sylwii Ilczuk, pani młodszy chorąży SG Małgorzacie Borkułak oraz sierżantowi SG Krzysztofowi Olszewskiemu.

/wychowawczynie klas trzecich: W. Moczulska, A. Kwiek, M. Bożemój Niewiarowska/

• Zwycięzcy "Corridy Ortograficznej"

• 15 czerwca 2023 r. w czasie apelu pochwalnego odbyło się podsumowanie wyników osiągniętych przez naszych uczniów w tegorocznej XXI edycji Konkursu Ortograficznego „Corrida Ortograficzna”. Zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy, nagrody oraz szarfy Mistrza Ortografii.

Oto lista uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z „bykami”:

kl. III

I miejsce - Stanisław Onieszczuk- kl. III b

II miejsce - Anna Boguszewska- kl. III a

III miejsce - Agata Fiłoc- kl. III c

kl. IV – VI

1. Ewa Jaszczołt – kl. VI a
            2. Zofia Onieszczuk - VI a
            3. Hanna Kłopotowska - V c

kl. VII – VIII

1. Julia Lendzioszek  - VIII b
            2. Paweł Szuchnik - VII b
            3. Nadia Grodzińska - VIII

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Zapraszamy za rok.

/Z. Mańko,K. Nielipińska,M. Bożemój - Niewiarowska/

• Odwiedziny w stolicy Polski

• 12 czerwca uczniowie klas 3 a i 3 b byli na wycieczce w Warszawie. Zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, spacerowali po Starym Mieście z przewodnikiem oraz podziwiali wnętrza Zamku Królewskiego. Wycieczka była bardzo udana.

/Anna Kwiek, Wiktoria Moczulska/

• Wycieczka klas V do kolebki polskości Biskupina i Gniezna oraz Torunia.

• Krzywa Wieża, mury, świątynie, spichlerze, ruiny zamku i inne budowle w stylu gotyckim, Dom Kopernika, warsztaty robienia pierników, Planetarium  to atrakcje Torunia. Wycieczka kolejką wąskotorową na trasie Żnin - Wenecja -  Biskupin.  Osada sprzed 2700 lat. Katedra w Gnieźnie, wieża, Konfesja św. Wojciecha, Drzwi Gnieźnieńskie - bezcenny skarb sztuki romańskiej. To wszystko udało mam się zobaczyć w ciągu dwudniowej wycieczki 12 i 13 czerwca 2023 r.

/Beata Marks, Joanna Korzeniewska, Rafał Burakowski/