• 2. edycja akcji "Szkoły Pełne Talentów"

Szanowni Państwo!

Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w akcji "Szkoły pełne talentów".

Robiąc zakupy w Lidlu, za każde wydane 50 złotych dostaniecie kupon – „Talenciaka” (w zakupach musi pojawić się jedno warzywo lub owoc).

Poniżej znajduje się link do logowania się na stronie i możliwość przypisania Talenciaka.

Talenciaki nasza szkoła

Talenciaki można również wrzucić do specjalnego pudełka, które znajduje się na parterze.

Zgromadzone na koncie szkoły Talenciaki wymienimy na atrakcyjne pomoce edukacyjne.

Akcja trwa do 5 listopada 2023 r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

• Zbiórka pluszaków

Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.”

Dołączamy do akcji zbierania pluszaków!

Zbiórka w naszej szkole  trwa do 28 września (czwartek).

• Matlandia

• Rodzicu,

czy chciałbyś, by Twoje dziecko polubiło i rozumiało matematykę?

Tabliczka mnożenia jest podstawą w matematyce, tak jak znajomość liter w procesie czytania.

Można nauczyć się tabliczki mnożenia bawiąc się na komputerze, oglądając śmieszne animacje.

Zachęcam przede wszystkim klasy III (11zł) i IV (15zł) do zakupu interaktywnego programu online MATLANDIA, który w ciekawy dla dzieci sposób uczy i rozszerza umiejętności matematyczne.

/Katarzyna Miłkowska/

• Świeże powietrze, las i dobra zabawa, czyli biwak integracyjny klas IV.

• W dniach 19- 20 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Serpelicach. Pogoda dopisała i nawet popołudniowy deszcz nie przeszkodził w doskonałej zabawie. Dla dzieci taki wyjazd to ogromne przeżycie (dla wielu to pierwsza noc spędzona bez rodziców, w domkach z kolegami  i w dodatku w lesie), ale i wspaniała frajda. Wspólne zabawy, ognisko, długie, nocne rozmowy to dobry moment na poznanie siebie, a może nawet nawiązania nowych przyjaźni. Z biwaku dzieci wróciły „trochę” niewyspane, zmęczone, ale szczęśliwe, z deklaracją, że wkrótce pojadą znowu...pod warunkiem, że wychowawcy i rodzice wyrażą zgodę.

/Wychowawcy klas IV/

• Nasz nowy Samorząd Uczniowski

•  Społeczność uczniowska  wybrała  nowy skład  Rady SU:

Jakub Dmitruk- przewodniczący

Hanna Markiewicz i Paulina Konobrocka- zastępcy przewodniczącego

Magdalena Radomska- kronikarz

Oskar Bajkowski i Kacper Peretko- członkowie

Opiekunami  zostały Panie: Wioleta Markiewicz i Edyta Pełszyk-Pietronowicz

• Lekcja historii w MBP

• We wrześniu klasa III b i c z Wychowawczynią  uczestniczyły w zajęciach w MBP w Siemiatyczach. Prowadziła je  p. Magdalena Murawska- bibliotekarz Oddziału dla Dzieci. Opowiadała o sile przyjaźni, o wartościach wielkich i małych, o ludzkich rzeczach. Uczniowie wysłuchali opowieści o II Wojnie Światowej. Uczyli się pracować  z książką, wyszukiwali  interesujące informacje oraz poznali  historię pewnej walizki... To była ciekawa lekcja.

*Zdjęcia dzięki uprzejmości MBP w Siemiatyczach.

a tu zdjęcia klasy III b

• Oszczędzaj z SKO!

• Nasza szkoła współpracuje z PKO Bankiem Polskim  Oddział w Siemiatyczach.

Zachęcamy uczniów kl. I - VI do założenia kont oszczędnościowych SKO.

Szczegółowe informacje u opiekuna projektu- p. Beaty Marks.

• Dzień Marzyciela

• „Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować”.

Walt Disney

DZIEŃ MARZYCIELA, to dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia, to również dzień tych, którzy dzięki wytrwałości, samozaparciu, często ciężkiej pracy zrealizowali lub realizują swoje marzenia. Pomysłodawcą i animatorem corocznego już Dnia Marzyciela jest twórca i założyciel Polskiego Portalu Marzeń- Sławomir Rybka, który powszechnie nazywany jest Dyżurnym Marzycielem Kraju. W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień, a nasze marzenia zapisaliśmy na kolorowych karteczkach w kształcie motyla.

/Sylwia Ługowska, Dorota Ryciuk/

• Uwaga! Wywiadówki!

• Na zebraniu z rodzicami uczniów klas VIII poruszany będzie temat Egzaminu Ósmoklasisty, dlatego też prosimy Państwa o przybycie.

• Uwaga wpłaty na szafki!

• Przypominamy, że 8 września 2023 r.  mija  ostateczny termin wnoszenia opłat za przedłużenie korzystania z szafek. Po tym terminie nieopłacone szafki zostaną sprzedane innym uczniom.

• Matlandia

• ​​​​​​

​Interaktywny program komputerowy online​​​​​​​ utrwalający umiejętności matematyczne

(aktywny 12 miesięcy od pierwszego zalogowania)

DLA CHĘTNYCH:

Matlandia Junior dla klas III 11 zł za cały rok (wychowawcy będą zbierać wpłaty od 5 września)

Matlandia dla klas IV-VIII 15 zł za cały rok (matematycy będą zbierać wpłaty od 5 września)

* Obrazek ze strony GWO

• Uwaga Rodzice!

W zakładce <<INFORMACJE O SZKOLE>> <<UBEZPIECZENIE NNW>> znajduje się oferta na rok szkolny 2023/2024.

Prosimy o zapoznanie się z nią.

Rodzice ubezpieczają dzieci we własnym zakresie.

• Opłata za posiłki we wrześniu

• We wrześniu opłata za obiady wynosi 85 zł (17 dni x 5 zł), a za śniadania 51 zł (17 dni x 3 zł). Razem 136 zł.

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 8 WRZEŚNIA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

KWOTĘ Z ODLICZENIAMI NALEŻY UZGODNIĆ
            Z INTENDENTEM TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE

Posiłki będą wydawane od 7 września (czwartek).

Deklaracje na obiady i śniadania można otrzymać u p. intendent lub pobrać ze strony internetowej szkoły- zakładka <<STOŁÓWKA>>.

• Uwaga Rodzice Pierwszoklasistów!

• 4 września,  w sali nr 1 ("stara szkoła") od godziny 9:30 wydawane będą  komplety uczniom klas I (7 podręczników, 12 zeszytów ćwiczeń  i wyprawka). Prosimy o przygotowanie plecaków, toreb.