• Uwaga, Kibice Jagiellonii!

• Niepowtarzalna okazja!!!

Na Festyn Szkolny otrzymaliśmy 2 koszulki Klubu Jagiellonia Białystok- edycja jubileuszowa (100- lecie klubu) z autografami piłkarzy.  Koszulki są w rozmiarze XS i L. Cena wywoławcza- 200 zł. Zapraszamy do licytacji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z biblioteką szkolną.

• Wyjazd: 27 maja 2023 r. (sobota)

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 7:40

Wyjazd: 7:50

Opiekunami są: p. Elżbieta Buchowiec-Łubko i p. Anna Sawczuk

• Odwiedziny w KPP Straży Pożarnej

• 16 maja uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w  salce "OGNIK" przy KPP Straży Pożarnej w Siemiatyczach.  Dzieci wysłuchały pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego. Wzięły udział w próbnej ewakuacji z zadymionego pomieszczenia. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie garaży w jednostce ratowniczo-gaśniczej. Uczniowie obejrzeli wozy pożarnicze,  urządzenia i sprzęty jakich ratownicy używają w swej pracy. Za  wykazanie się znakomitą sprawnością fizyczną i bardzo dobrą znajomością zasad bezpieczeństwa każdy pierwszoklasista otrzymał Certyfikat Dzielnego Małego Ognika. Serdecznie dziękujemy prowadzącym panom- Grzegorzowi Godunowi i Szymonowi Piotrowskiemu.

/Ala Ostapiuk/

• Corrida Ortograficzna 2023

• 12 maja 2023 roku w naszej szkole  odbyła się XXI edycja Powiatowego Konkursu Języka Polskiego Corrida Ortograficzna. Powrócił on po trzyletniej przerwie. Celem rywalizacji jest propagowanie poprawnego pod względem ortograficznym posługiwania się pisanym językiem ojczystym. W tym roku z bykami ortograficznymi walczyli uczniowie SP1.

Rywalizacja odbyła się w trzech kategoriach:

- klasy III

- klasy IV- VI

- klasy VII – VIII.

Najmłodsi uczniowie zmierzyli się z tekstem o koronacji króla Karola III, a pozostali zostali zaproszeni na wiosenny spacer. Tekst dla dwóch starszych grup został zróżnicowany - dostosowany do poziomu wiedzy.

Komu najlepiej udało się poskromić byki? Dowiemy się już niebawem.

Organizatorki: Zofia Mańko, Magdalena Bożemój – Niewiarowska i Katarzyna Nielipińska

• Wycieczka na Policję

• 11 maja 2023 r. uczniowie kl. II c odwiedzili Komendę Powiatową Policji w Siemiatyczach. Celem wycieczki było poznanie pracy policjanta i przypomnienie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego. Drugoklasiści z uwagą i zainteresowaniem wysłuchali pogadanki przygotowanej przez funkcjonariuszy komendy. Obejrzeli pojazdy policyjne- radiowóz, motor oraz strój zakładany na akcje specjalne. Wzięli udział w konkursie z nagrodami. Wycieczka była bardzo ciekawa i udana.

/Elżbieta Piotrowska/

• "Poznajemy Podlaskie"

• W ramach programu „Poznajemy Podlaskie– wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na organizację wycieczek.”klasy I a i I b otrzymały dofinansowanie. 9 maja wyjeżdżają do Białowieży. Uczniowie zwiedzą Białowieski Park Narodowy, Muzeum Przyrodnicze, Park Pałacowy, Rezerwat Pokazowy Żubrów oraz przejdą Edukacyjną Ścieżką „Żebra Żubra”.

• Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

• „Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas.
            Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie."

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. To akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy. XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w tym roku odbywa się pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!

• Opłata za posiłki

• W maju opłata za obiady wynosi 75 zł (15 dni x 5 zł), a za śniadania 45 zł (15 dni x 3 zł). Razem 120 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 8 MAJA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

• Spotkanie integracyjne

• 28 kwietnia klasa VC wzięła udział w warsztatach pt. „Poznaj swoją wrażliwość” w Szkole Specjalnej w Siemiatyczach. Każdy z uczniów mógł doświadczyć z jakimi problemami spotykają się osoby ze spektrum autyzmu- wrażliwość na zapachy, nadwrażliwość słuchu, dotyku czy dźwięku. Prowadzący przybliżyli między innymi sposoby alternatywnego komunikowania się. Zajęcia wzbudziły ogromne zainteresowanie. Było wiele emocji, uśmiechów. Na zakończenie uczestniczyliśmy we wspólnych zabawach integracyjnych  z uczniami z różnymi niepełnosprawnościami.

/Beata Marks, Ewelina Piotrowska, Agnieszka Falkiewicz/