• Wyjazd: 11 maja 2024r. (sobota)

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 8:55

Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą kanapki i picie.

Opiekunem jest: p. Justyna Szulc

• Akademia z okazji 3 Maja

• "Naród, który nie zna swej przeszłości, umiera

i nie buduje przyszłości.”

/Jan Paweł II/

Uczniowie klas siódmych pod opieką wychowawczyń /Justyna Szulc, Wioleta Markiewicz, Iwona Dawidziuk/ przygotowali uroczystą akademię z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Młodzież w tym dniu zorganizowała uczniowski sejmik, na którym próbowała odpowiedzieć na pytania:,, Czym jest konstytucja?”  i ,,Jaką rolę odegrała w życiu polskiego narodu?”. Poza tym zdefiniowała pojęcia: ,,wolność”, ,,naród”, ,,ojczyzna”. Nie zabrakło też elementów historycznych- uczniowie przedstawili scenkę dotyczącą uchwalenia ustawy sejmowej w obecności króla – Stanisława Augusta Poniatowskiego i reprezentantów polskiej szlachty. Całości dopełniły utwory muzyczne. Z patriotycznymi piosenkami wystąpiły dziewczęta z klasy II B należące do zespołu ,,Wesoła piąteczka” pod kierunkiem pani Raisy Pietruk.

/Iwona Dawidziuk/

• Czytam z klasą- edycja V

• Uczniowie klas pierwszych w miesiącu kwietniu ukończyli II moduł Międzynarodowego Projektu czytelniczego „Czytam z klasą- edycja V”, którego temat przewodni brzmiał: ”Być dobrym dla zwierząt”. Lekturą inspirującą do dalszych działań była książka Toma Justyniarskiego pt. „Psie troski”. Uczniowie w nawiązaniu do przygód psiej bohaterki Betty tworzyli okładkę swojego lekturnika, rysowali ilustracje wybranych rozdziałów, projektowali psią obrożę. Wśród zrealizowanych zadań było spotkanie z dogoterapeutą i jego psem rasy golden retriver, spotkanie autorskie z pisarką książek dziecięcych panią Magdaleną Biernat- Protaziuk, zbiórka karmy dla zwierząt oraz zespołowe tworzenie plakatu promującego adopcję zwierząt.

/Magdalena Bożemój-Niewiarowska, Anna Kwiek, Wiktoria Moczulska/

• Opłata za posiłki w maju

• W MAJU OPŁATA WYNOSI :

ZA OBIADY – 75 zł  (15 dni  ͯ  5 zł obiad)

ZA ŚNIADANIA – 45 zł  (15 dni  ͯ  3 zł śniadanie)

RAZEM 120 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO 10 MAJA 2024 r. !!!

WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY: BANK PEKAO

NR: 65 1240 5211 1111 0010 3201 2009

Przelew musi zawierać następujące dane: nazwę szkoły(SP1), imię i nazwisko ucznia, klasę, obiad czy śniadanie oraz nazwę miesiąca którego dotyczy wpłata.