• Uwaga! Nowy regulamin korzystania ze stołówki szkolnej.

• Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Informujemy, że od dnia 1 grudnia 2022 r. (czwartek) obowiązuje nowy regulamin korzystania ze stołówki szkolnej.

Prosimy o zapoznanie się z nim- dokument dostępny w zakładce:

O SZKOLE< STOŁÓWKA< REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ>

• Konkurs "Święci uśmiechnięci"

• Konkurs:” Święci uśmiechnięci”- grudzień

Ten Święty  jest najbardziej lubiany przez dzieci, dlatego warto poznać go bliżej.

1.  Z jakiego miasta pochodził św. Mikołaj?
            2.  Z czego słynął?
            3. Kiedy  wspominamy św. Mikołaja?
            4.  Wymień trzy miejsca, którym patronuje ?
            5. Gdzie znajdują się  jego relikwie ?

Zapraszam do zabawy. Odpowiedzi proszę przekazać metodą tradycyjną lub  przesłać na adres: sp1tkreligia@wp.pl  Czekam do 16 grudnia 2022 r.

/Teresa Kłopotowska/

• Projekt "Razem w klasie"

• Nasza szkoła uczestniczy w projekcie "Razem w klasie". W ramach zajęć integracyjnych z pedagogiem szkolnym- p. Sylwią Ługowską  klasa 3 c wykonała kalendarz świąt klasowych. Uczniowie bardzo zmobilizowali się  i wspólnymi siłami wykonali pracę. Dzięki zabawie i współpracy efekt jest wspaniały!  Poniżej prezentujemy kalendarz  i zapraszamy do obejrzenia :)

• Mikołajki w naszym mieście

• Jak co roku 6 grudnia zawita do naszego miasta Św. Mikołaj.

Bardzo chciałby się z Wami spotkać.W Jego imieniu Burmistrz Miasta Siemiatycze oraz Siemiatycki Ośrodek Kultury zapraszają wszystkie dzieci i nie tylko na spotkanie z Mikołajem na Placu Jana Pawła II. Od godz. 16.00 najmłodsi będą mieli okazję wziąć udział w mikołajkowych animacjach oraz obejrzeć spektakl teatralny, który odbędzie się w S.O.K przy ul. Zaszkolnej 1 (wstęp wolny).

Niezależnie od tego czy wierzycie w istnienie Świętego Mikołaja, czy nadal upieracie się, że nie istnieje, przyjdźcie i spędźcie z nami magiczne chwile.

• Święto Pluszowego Misia

•  25 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w obchodach Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji odbył się konkurs, który polegał na przyniesieniu jak największej ilości misiów. Odzew był fantastyczny, wiele klas stanęło na wysokości zadania i sale lekcyjne wypełniły się pluszakami. Klasy, które wzięły udział w konkursie to: 1 b, 1 c, 2 a, 3 a, 3 b, 3 c, 4c, 5 a, 5b, 5 c, 6 a, 6 b, 6 c oraz 8 b.

Serdeczne podziękowania każdemu z osobna za umilenie nam tego szczególnego dnia:)

/Pedagodzy szkolni/

• Wizyta pszczelarza w świetlicy nr 1

• 24 listopada (czwartek) pan Dariusz Żebrowski podczas zajęć świetlicowych opowiedział o swojej pasji, jaką jest pszczelarstwo. Dzieci wysłuchały ciekawostek o życiu pszczół, dowiedziały się, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje. Pan Dariusz zaprezentował akcesoria potrzebne pszczelarzowi. Pokazał jak zadymia się ul. Opisał rodzaje miodu, które różnią się kolorem, zapachem i smakiem. Dzieci mogły dotknąć ramek, przymierzyć strój pszczelarza, spróbować pyłku. Następnie odbył się konkurs plastyczny "Pszczółka" na najładniejszy rysunek Mai, Gucia lub Królowej pszczół, a na drewnianych deseczkach przyniesionych przez pana Darka powstały  rysunki kwiatów dla pszczół.

• Rozpoczynamy zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego

• Wszyscy uczniowie, którzy złożyli deklaracje, zostali przyjęci na zajęcia Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego (PUD)

Pierwszy zjazd odbędzie się 26 listopada 2022 r. (sobota).

Zbiórka dzieci z rodzicami przed szkołą o godzinie 7:45.

Wyjazd z parkingu (przy naszej szkole) o godzinie 7:50.

Powrót około godziny 16:00

W dniu wyjazdu uczestnik musi wpłacić 10 zł do Opiekunów.

Opiekunami są: p. Dorota Ryciuk i p. Agnieszka Zieleniewska

Przypominamy, że jest to uroczysta inauguracja i obowiązuje strój odświętny.

Poniżej harmonogram zajęć w roku 2022/2023:

Harmonogram-_Siemiatycze.pdf

• Nasze sukcesy w Multiteście z biologii

• W tym roku szkolnym ogólnopolski konkurs Multitest z biologii pisało 456 uczniów z całego kraju, naszą szkołę reprezentowało – 27. Laureatkami zostały: Aleksandra Sawczuk kl. 5 c i Aleksandra Dmitruk kl. 5 a. Wyróżnienia otrzymały: Zofia Onieszczuk kl. 6 a i  Kinga Radziszewska kl. 8 d. Wyniki pozostałych uczniów naszej szkoły też są na dość wysokim poziomie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy zapału do nauki i czekamy na więcej w przyszłym roku :)

/Beata Marks/

• "Dzwoneczki z Jedyneczki"

• W dniach 18-20.11.2022 r. w Cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Siemiatyczach odbył się
            XIX Międzynarodowy Przegląd Pieśni Religijnej i Paraliturgicznej. Po raz drugi, zaszczyt rozpoczęcia przeglądu przypadł w udziale naszemu chórowi „Dzwoneczki z Jedyneczki” prowadzonemu przez p. Ewę Podgórzak.

• Obchody 11 Listopada w naszej szkole

• "Uroczyście biją dzwony, w mieście flagi rozwinięte i me serce się raduje, że obchodzę Polski święto."

10 listopada (czwartek) w przededniu Narodowego Święta Niepodległości na 3 i 5 godzinie lekcyjnej odbędą się uroczyste akademie. W tym dniu obowiązuje strój galowy.