• Wyjazd na PUD

          • Wyjazd: 2 marca 2024r. (sobota)

            Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 10:30

            Wyjazd: 10:40

            Powrót: ok. 16:30

            Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą kanapki i picie.

            Opiekunem jest: p. Barbara Kużel

          • Uwaga odra!

          • W związku z rosnącą liczbą zachorowań na odrę w Europie i Polsce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach informuje:

             "Odra jest ostrą chorobą wirusową przebiegającą z gorączką, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednocześnie jest to choroba, która może mieć, u osób które uległy zakażeniu, poważne, odległe konsekwencje zdrowotne w postaci groźnych powikłań neurologicznych. Ryzyko zachorowania na odrę występuje u każdej osoby, która nie była szczepiona przeciw tej chorobie lub jej wcześniej nie przechorowała. Stosowanie szczepień ochronnych ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zachorowaniom na odrę i ze względu na wysoką zakaźność choroby oraz jej przenoszenie się drogą powietrzno-pyłową, nie może być zastąpione jakimikolwiek innym środkiem ochrony".

            Rosnąca liczba zachorowań na odrę jest związana z większą liczbą rodziców, którzy nie zgadzają się na szczepienia dzieci. Zachęcamy do korzystania z wiarygodnych źródeł informacji nt. szczepień ochronnych: https://szczepienia.pzh.gov.pl/

          • Koci tydzień w bibliotece

          • Na naszych czytelników czekają: wystawka książek, gazetka- ciekawostki o kotach, quizy, puzzle oraz kreatywne zajęcia plastyczne. Zapraszamy:) 

          • Wyjazd na PUD

          •  

            Wyjazd: 17 lutego 2024 r. (sobota)

            Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 8:45

            Wyjazd: 8:55

            Powrót: ok. 15:00

            Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą kanapki i picie.

            Opiekunem jest : p. Anna Sawczuk

          • Apel pochwalny

          • Dnia 15 lutego odbył się apel  podsumowujący pracę uczniów klas IV- VIII w I semestrze bieżącego roku szkolnego. Listy Pochwalne otrzymało  71 uczniów. Uzyskali oni średnią 5,00 i powyżej oraz otrzymali wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. 

            Najwyższą średnią w szkole uzyskała klasa IV b 4,82, otrzymała w nagrodę torbę z cukierkami o wadze 4,82 kg :)

            Wszystkim wyróżnionym Uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

          • Dyżur klas IV a i IV b

          •  

            "Bądź kumplem, nie dokuczaj"

            W ramach tej akcji chcielibyśmy ogłosić 2 konkursy:

            1. Konkurs plastyczny na plakat: "Jak wygląda Dokuczacz?"
            2. Konkurs literacki- Napisz pracę na temat: "Bądź kumplem, nie dokuczaj". Forma wypowiedzi dowolna (opowiadanie, list, wiersz, itp.)

            Prace składamy do 23 lutego 2024r. do pań- G. Skrzeczyńskiej i D. Ryciuk

             

          • Rozpoczynamy dyżur "Klasa na medal"

          •  

            „Siłą jest zespół! Można dużo zrobić w pojedynkę, ale  największe sukcesy osiąga się przy wsparciu innych.”

                        Klasy IV a i IV b wraz z wychowawczyniami postanowiły przystąpić do konkursu na ”Klasa na medal" wspólnie. Zaplanowane przez nas przedsięwzięcia są uzupełnieniem naszego programu wychowawczego „Małe kroki - wielka zmiana”, który wspólnie realizujemy. Również przypadek pomógł nam podjąć taką decyzję - wylosowaliśmy  dwa kolejne tygodnie lutego. A więc zabieramy się do pracy:

            POMAGAMY …

                        Pomagamy 9-osobowej rodzinie z miejscowości Żery Pilaki, która straciła dach nad głową oraz cały dobytek w wyniku pożaru. Ich dom nie nadaje się do dalszego zamieszkania, ale  dzięki szybkiej reakcji lokalnego środowiska udało się zorganizować tymczasowe miejsce pobytu rodziny w szkole w Grodzisku. Poszkodowana rodzina to: rodzice (49 lat, 42 lata) oraz dzieci: Karolina (18 lat), Julia (11 lat), Asia (10 lat), Ola (7 lat), Hania i Amelia (4 lata), Jaś (roczek). Zbieramy żywność o przedłużonym terminie przydatności do spożycia, słodycze, zabawki, przybory szkolne, ubrania dla dzieci (mogą  być używane, ale w bardzo dobrym stanie).

            Zachęcamy do pomocy, a przyniesione rzeczy prosimy dostarczać do sali numer 6 (p. G. Skrzeczyńska) i numer 21 (p. D. Ryciuk).

            Zbiórka będzie trwała do dnia 23 lutego 2024.

             Uczniowie klas IV a i IV b

          • Nauka przez zabawę

          •                W pierwszym tygodniu po feriach nasi uczniowie zagłębiali się  „W LABIRYNCIE NAUK ŚCISŁYCH”. Tematykę przedmiotów określanych jako nauki ścisłe w sposób humorystyczny zaprezentowano w wierszach, umieszczonych na gazetce na parterze. W ciągu tygodnia uczniowie, poczynając od pierwszaków, a kończąc na ósmoklasistach, brali udział w różnych działaniach.

                           W poniedziałek i wtorek uczniowie klas I – III wykonywali plakaty o zwierzętach. Przy tej okazji dowiedzieli się, o czym m.in. będą uczyć się na lekcjach biologii. Wystawę plakatów można było podziwiać przez cały tydzień na parterze naszej szkoły.

                           W środę uczniowie klas piątych rywalizowali w różnych grach planszowych, wykorzystując wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, np. geografii  oraz umiejętności matematyczne.

                            W czwartek wszyscy szóstoklasiści mieli okazję wykazać się w matematycznym origami – wykonywali tą metodą modele brył, np. sześcianów. Natomiast trzyosobowe drużyny z klas szóstych rozwiązując krzyżówki – bez korzystania z atlasu – mieli możliwość wykazać się znajomością sąsiadów Polski oraz ich stolic. Wszystkie drużyny wykonały zadanie bezbłędnie, a najszybsza okazała się „trójka” z 6c: Filip Chojnowski, Aleksandra Sawczuk, Karol Turosiński.

                            Również w czwartek na III piętrze wszyscy zainteresowani oglądali modele atomów wykonane przez siódmo – i ósmoklasistów. Uczniowskie jury pod nadzorem Pani „od chemii” wybrało najlepsze prace z każdej klasy. Największe uznanie zyskały prace  - z 7a Zuzanny Balejko i Joanny Sutyniec, z 7b Zofii  Aksiucik  i Magdy Putkowskiej, z 7c Michała Miłkowskiego, Wiktora Podedwornego i Bartosza Skorupko, z 8a Alicji Suteniec i Igi Wysockiej, z 8b Jakuba Gołębiewskiego i Pawła Szuchnika.  Wystawę wyróżnionych prac w piątek można było obejrzeć na parterze.

                           W piątek czwartoklasiści ćwiczyli swoje umysły mierząc się z sudoku. Podczas długich przerw uczniowie klas I - VIII gimnastykowali  swoje umysły rozwiązując  zagadki matematyczne i przyrodnicze, które zostały przygotowane dla różnych grup wiekowych.

                           Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a do podobnej zabawy - w następnym roku szkolnym.

            /Zespół nauczycieli przedmiotów matematyczno - przyrodniczych/

          • Wywiadówki

          • Informujemy, że:

            • wywiadówka klasy VIII b zostaje przełożona na 13 lutego (wtorek) na  godz.17:45
            • wywiadówki klas I a i III c oraz V a odbędą się w innym terminie, który ustalą wychowawcy.
          • Śladami powstania styczniowego

          • W piątek 9 lutego klasa  II c z przewodnikiem p. Melanią Grygoruk wybrała się na wycieczkę śladami powstania styczniowego. Po powrocie do szkoły p. Melania przeprowadziła warsztaty poświęcone bitwie o Siemiatycze. Uczniowie wcielili się w role powstańców odegrali scenki z bitwy. To był ciekawy dzień i wspaniała lekcja historii.

            /Aneta Putko/