• Święto naszej szkoły

• Organizacja Święta Szkoły:

• uczniowie klas I-IV przychodzą do szkoły na godz. 9:20; w godz. 9:30 - 10:30 uczestniczą w części oficjalnej na sali gimnastycznej,
            • uczniowie klas V-VIII przychodzą na godz. 10:20; w godz.10.30-11.30 uczestniczą w części oficjalnej na sali gimnastycznej.

W tym dniu stołówka wydaje tylko śniadanie.

•  W dniu Waszego Święta życzymy mnóstwa uśmiechu,

radości i spełnienia marzeń!

Miłego świętowania!

• Uwaga!

• Uczniowie, którzy w czerwcu nie będą korzystać z posiłków (śniadanie, obiad), proszeni są o poinformowanie o tym fakcie p. Intendentkę w terminie do 31 maja (wtorek).

• Uwaga! Egzamin!

• Uczniowie klas ósmych przychodzą do szkoły na godzinę 8:20.

Każdy zdający egzamin powinien mieć przy sobie:

• dokument stwierdzający tożsamość (np. legitymację szkolną),
            • długopis (lub pióro)  z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi),
            •  dodatkowo na egzaminie z matematyki- linijkę.

Nie wolno wnosić żadnego urządzenia telekomunikacyjnego, w tym telefonu komórkowego lub smartwatcha.

Można wziąć ze sobą butelkę z wodą.

• XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

• Celem XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja jest budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

• Wyjazd:  sobota 21 maja 2022r.

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 9:00

Wyjazd: 9:10

Pamiętajcie o zabraniu ze sobą indeksu, identyfikatora, kanapek i picia.

Opiekunowie- p. Wiktoria Moczulska i p. Elżbieta Nowik.

• Test wiedzy o SKO już od 10 maja!

• OSZCZĘDZAJ Z SKO !!!

Zapraszamy uczniów kl. I - VI do udziału w Teście wiedzy o SKO. Test przeprowadzony zostanie w formie elektronicznej, w dniach 10 maja-10 czerwca, w trzech kategoriach wiekowych dla klas 1-2, 3-4, 5-6.

Test znajduje się  pod linkiem

Kod  szkoły do  uruchomienia elektronicznej  wersji  testu: 041

Pytania testowe opracowano w oparciu
            o udostępniony przez  PKO Bank Polski link:

!!! LICZYMY NA WASZE BARDZO DUŻE ZAANGAŻOWANIE !!!

Zachęcamy Was również do założenia kont oszczędnościowych SKO, które będą procentowały w PKO Bank Polski, Oddział 1 w Siemiatyczach.

/Bożena Dzienisiuk, Beata Marks – opiekunki SKO/

• Biblioteka zaprasza!

• W tym  roku obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek przypadły na niedzielę - 8 maja.  Święto to  rozpoczęło XIX Tydzień BibliotekZ tej okazji nasza biblioteka szkolna przygotowała swoim czytelnikom "zadania- niespodzianki" na każdy dzień (poniedziałek-piątek). Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Szczegóły u nauczycieli bibliotekarzy i na gazetce (parter).

Zapraszamy Rodziców  do obejrzenia prezentacji:

Dlaczego warto zachęcać dzieci do czytania?​​​​​​​

• Wyniki rekrutacji do klas I - 2022/2023

• Uwaga Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów!

Na tablicy ogłoszeń i drzwiach wejściowych naszej szkoły zostały zamieszczone listy:

• dzieci z obwodu zapisanych do klas I na rok szkolny 2022/2023
            • kandydatów spoza obwodu szkoły zakwalifikowanych
            • kandydatów spoza obwodu szkoły niezakwalifikowanych
          • Opłata za posiłki

• W maju opłata za obiady wynosi 59, 50 zł (17 dni x 3, 50 zł), a za śniadania 42, 50 zł  (17 dni x 2, 50 zł). Razem 102 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 8 MAJA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

• Witaj Maj, Trzeci Maj!

• „Opowiedz nam Ojczyzno, jak matka dzieciom ciekawym, o latach znaczonych blizną, na wiekach chwały i sławy”. Pod takim hasłem uczniowie klas 7 przygotowali koncert słowno- muzyczny, aby upamiętnić datę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Tańcem, pięknym śpiewem i recytacją, oddali klimat i doniosłość tego niezwykle ważnego w dziejach Polski wydarzenia. Pokazali również, co to znaczy być patriotą we współczesnym świecie, kiedy odrzucane są wszelkie wartości i negowane jakiekolwiek formy czczenia przeszłości. A słowa wieńczące  koncert niech będą mottem życiowym dla nas wszystkich: Nauczmy się na pamięć tego kraju, litera po literze, dzień po dniu…”

/Grażyna Skrzeczyńska, Dorota Ryciuk/