• Dzień Marzyciela

• „Wszystkie nasze marzenia mogą się spełnić, jeśli tylko mamy odwagę je realizować”.

Walt Disney

DZIEŃ MARZYCIELA, to dzień tych wszystkich, którzy mają jakiekolwiek marzenia i niespełnione życzenia, to również dzień tych, którzy dzięki wytrwałości, samozaparciu, często ciężkiej pracy zrealizowali lub realizują swoje marzenia. Pomysłodawcą i animatorem corocznego już Dnia Marzyciela jest twórca i założyciel Polskiego Portalu Marzeń- Sławomir Rybka, który powszechnie nazywany jest Dyżurnym Marzycielem Kraju. W naszej szkole również obchodziliśmy ten dzień, a nasze marzenia zapisaliśmy na kolorowych karteczkach w kształcie motyla.

/Sylwia Ługowska, Dorota Ryciuk/

• Uwaga! Wywiadówki!

• Na zebraniu z rodzicami uczniów klas VIII poruszany będzie temat Egzaminu Ósmoklasisty, dlatego też prosimy Państwa o przybycie.

• Uwaga wpłaty na szafki!

• Przypominamy, że 8 września 2023 r.  mija  ostateczny termin wnoszenia opłat za przedłużenie korzystania z szafek. Po tym terminie nieopłacone szafki zostaną sprzedane innym uczniom.

• Matlandia

• ​​​​​​

​Interaktywny program komputerowy online​​​​​​​ utrwalający umiejętności matematyczne

(aktywny 12 miesięcy od pierwszego zalogowania)

DLA CHĘTNYCH:

Matlandia Junior dla klas III 11 zł za cały rok (wychowawcy będą zbierać wpłaty od 5 września)

Matlandia dla klas IV-VIII 15 zł za cały rok (matematycy będą zbierać wpłaty od 5 września)

* Obrazek ze strony GWO

• Uwaga Rodzice!

W zakładce <<INFORMACJE O SZKOLE>> <<UBEZPIECZENIE NNW>> znajduje się oferta na rok szkolny 2023/2024.

Prosimy o zapoznanie się z nią.

Rodzice ubezpieczają dzieci we własnym zakresie.

• Opłata za posiłki we wrześniu

• We wrześniu opłata za obiady wynosi 85 zł (17 dni x 5 zł), a za śniadania 51 zł (17 dni x 3 zł). Razem 136 zł.

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 8 WRZEŚNIA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

KWOTĘ Z ODLICZENIAMI NALEŻY UZGODNIĆ
            Z INTENDENTEM TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE

Posiłki będą wydawane od 7 września (czwartek).

Deklaracje na obiady i śniadania można otrzymać u p. intendent lub pobrać ze strony internetowej szkoły- zakładka <<STOŁÓWKA>>.

• Uwaga Rodzice Pierwszoklasistów!

• 4 września,  w sali nr 1 ("stara szkoła") od godziny 9:30 wydawane będą  komplety uczniom klas I (7 podręczników, 12 zeszytów ćwiczeń  i wyprawka). Prosimy o przygotowanie plecaków, toreb.

• Zaproszenie

• Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego  Księża i Panie Katechetki zapraszają w dniu 4 września  na nabożeństwo w Cerkwi pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (godz. 8:00) oraz mszę świętą w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny  (godz. 8:30).

• Ważne informacje!

• klasy I

I a - p. Magdalena Bożemój- Niewiarowska

I b - p. Anna Kwiek

I c - p. Wiktoria Moczulska

klasy IV

IV a - p. Dorota Ryciuk

IV b - p. Grażyna Skrzeczyńska

IV c - p. Janusz Łopuski

Wychowawstwo w klasie III a  w tym roku szkolnym obejmuje p. Ewelina Piotrowska

• Gościmy "Biedroneczki" z Wesołej Trójeczki

• 22 czerwca 2023 r., w ramach "Tygodnia mojego dziecka" grupa "Biedroneczek" z Przedszkola Nr 3 Wesoła Trójeczka odwiedziła Szkołę Podstawową Nr 1 w Siemiatyczach. Gospodarzami tego wyjątkowego spotkania był czteroletni Wojtuś Marchel i jego tata- Tomasz, który na co dzień pracuje w SP 1 jako nauczyciel wychowania fizycznego. Ich zadaniem było pokazanie dzieciom jak wygląda i na czym polega praca jednego z rodziców. Przedszkolaki z uwagą i entuzjazmem słuchały i wykonywały dzielnie wszystkie zadania przygotowane przez p. Tomasza, a trochę tego było... Dzięki uprzejmości p. Magdaleny Bożemój- Niewiarowskiej i  jej wychowanków z klasy III c, "Biedroneczki" uczestniczyły w "prawdziwej lekcji". Siedząc w ławkach jak uczniowie, wykonywały prace plastyczne, którymi później udekorowały tablicę. Następnie dzieci udały się na salę gimnastyczną, gdzie czekał na nie tor przeszkód. Poradziły sobie z nim rewelacyjnie! Nie mogło zabraknąć również piłki nożnej. Krótki meczyk został rozegrany na szkolnym boisku (gole padały jeden po drugim, a radości nie było końca). Pobyt w szkole przedszkolaki zakończyły biegiem na dystansie 60 m. Za wspaniałą postawę i zaangażowanie otrzymały z rąk Taty Wojtka medale i gwizdki. Zmęczone, ale szczęśliwe wróciły do swojej placówki. Jeszcze bardzo długo opowiadały wszystkim  gdzie były i co robiły.

W tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować Pani Magdzie i Panu Dyrektorowi Radosławowi Kondraciukowi za umożliwienie Naszym Przedszkolakom przeżycia pierwszej, ale jakże ważnej "szkolnej przygody".

/Ania Marchel/

• Rozkład dzwonków 22 czerwca (czwartek)

22 czerwca 2023 r.– lekcje odbywają się według planu, każda trwa 30 minut

1. 8:00- 8:30