• Wyjazd:  21 stycznia 2023 r. (sobota)

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 8:50

Prosimy, aby na te zajęcia dzieci wzięły ze sobą:

- kalkulator (może być ten w telefonie komórkowym),

- strój sportowy (wygodny do ćwiczeń) oraz klapki, gdyż zajęcia będą odbywały się na matach sportowych,

- kanapki i picie.

Opiekunami są: p. Aneta Putko i p. Anna Sawczuk

• Tydzień Życzliwości

• Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie!

W dniach 16-20 stycznia 2023 r. będziemy obchodzić w naszej szkole szczególny tydzień – Tydzień Życzliwości. Życzliwość to troska o drugiego człowieka, miły gest, uśmiech, powitanie. To także odczuwanie współczucia i chęć niesienia pomocy. Bycie dobrym i miłym człowiekiem tworzy gotowość do rozwiązywania konfliktów i osiągania porozumienia z innymi. Dobro wraca, życzliwość się opłaca.

Jak będziemy to robić? Najlepiej uśmiechnąć się, powiedzieć miłe słowo, podać pomocną dłoń, przesłać ciepłe spojrzenie. Chcielibyśmy, aby uczniowie wzięli aktywny udział w tej akcji, dlatego przygotowaliśmy dla nich wyzwania życzliwości na każdy dzień tygodnia.

Harmonogram Tygodnia Życzliwości:

PONIEDZIAŁEK – Wyzwanie dnia: BĄDŹ POZYTYWNY! (ubieramy coś żółtego)

WTOREK – Wyzwanie dnia: BĄDŹ POMOCNY! (ubieramy coś pomarańczowego)

ŚRODA – Wyzwanie dnia: BĄDŹ WDZIĘCZNY! (ubieramy coś zielonego)

CZWARTEK  Wyzwanie dnia: POWIEDZ COŚ MIŁEGO! (ubieramy coś czerwonego)

PIĄTEK – Wyzwanie dnia: BĄDŹ ŻYCZLIWY DLA SIEBIE! (ubieramy się na kolorowo, dzień kolorowych skarpetek)

Z uwagi na dużą aktywność uczniów w mediach społecznościowych, na Instagramie zostanie utworzony fanpage naszej akcji. Serdecznie zachęcamy do udostępniania zdjęć, relacji, filmików prezentujących Tydzień Życzliwości oraz takich, w których będziemy przekazywać życzliwe hasła, zwroty. Utworzymy własny hashtag:  #nasiona_zyczliwosci, dlatego prosimy, aby każdy post w mediach był nim podpisany.

O podejmowanych działaniach będziemy informować na bieżąco. Zapraszamy na stronę naszej szkoły.

• X Szkolny Koncert Kolęd

• 12 stycznia 2023 roku odbył się X Szkolny Koncert Kolęd. W poprzednich latach koncerty odbywały się w formie on-line. W tym roku wykonawcy zaprezentowali się w Siemiatyckim Ośrodku Kultury. Koncert otworzył dyrektor szkoły Radosław Kondraciuk. Na początku uczestnicy oraz licznie zgromadzona publiczność wspólnie wykonali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Następnie wysłuchano utworów związanych z Bożym Narodzeniem w interpretacji 20 wokalistów oraz instrumentalistów.

W koncercie wzięli udział: Maja Markiewicz, Hanna Chraniuk, Karolina Arasimowicz, Bartosz Chraniuk, Gabriel Kucharczyk, Sebastian Mazuruk, Laura Swajda, Rozalia Cieślik, Iga Wysocka, Natalia Wydzierzecka, Maciej Konachowicz, zespoły z klas: I a, I b, I c, II a,  II b, II c,  III a, III b, IV c, V a, V c, VI c oraz Dzwoneczki z Jedyneczki. Koncert prowadzili Maja Markiewicz, Hanna Chraniuk oraz Michał Sywno. Dziękujemy wykonawcom, nauczycielom oraz zespołowi Siemiatyckiego Ośrodka Kultury.  Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy: Teresa Kłopotowska, Wioleta Markiewicz, Edyta Pełszyk-Pietronowicz

• DENTOBUS w szkole

• Drodzy Rodzice!

Informujemy, że w dniach 16 – 19 stycznia 2023r.  (poniedziałek – czwartek) w naszej placówce będzie DENTOBUS.

Uczniowie, którzy mieli wypełnione zgody na badanie będą mogli z nich skorzystać bez wypełniania dodatkowej dokumentacji.

Wszystkich zainteresowanych, którzy wcześniej nie wypełnili zgody  prosimy o wypełnienie dokumentu karta stomatologiczna dentobus i przekazanie go w dniu badań pielęgniarce w dentobusie.

Oferta DENTOBUSU:

Każde dziecko ma wykonany przegląd oraz świadczenia profilaktyczne tj. usunięcie złogów nazębnych, lakowanie i lakierowanie preparatem Duraphat. Istnieje również możliwość leczenia zębów. Rodzic otrzymuje informację zwrotną dotyczącą stanu uzębienia. Wszystkie świadczenia są bezpłatne w ramach koszyka świadczeń NFZ.

• Opłata za posiłki

•  W styczniu opłata za obiady wynosi 70 zł (14 dni x 5 zł), a za śniadania 42 zł (14 dni x 3 zł). Razem 112 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 7 STYCZNIA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY: