26 listopada (wtorek) - godz. 16 - 18.30 - klasy IV - VIII- obowiązuje zmiana obuwia.
Organizatorzy Samorząd Uczniowski
26 listopada (wtorek) - godz. 16 - 18.30 - klasy IV - VIII- obowiązuje zmiana obuwia.
Organizatorzy Samorząd Uczniowski
20 listopada to dzień uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka – najważniejszego dokumentu poświęconego dzieciom. W tym szczególnym dniu dzieci na całym świecie jednoczą się, dlatego również nasza szkoła we wtorek, 20 listopada 2019 roku, przyłączyła się do akcji UNICEF, by uczcić to wyjątkowe święto. Przeprowadzone zostały zajęcia z wychowawcami, które miały na celu przypomnienie dzieciom ich praw, poznanie ważnych terminów związanych z tą tematyką, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na indywidualność i unikalność każdego dziecka. Niemalże wszyscy przyszliśmy w tym dniu ubrani na niebiesko, więc zebraliśmy się, aby wykonać wspólne zdjęcia.Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i świętowali razem z nami.
Samorząd Uczniowski
W dniu 20 listopada 2019r. przyłączamy się do akcji organizowanej przez miasto Siemiatycze „Dla każdego dziecka, dzieciństwo” Siemiatycze - Dzieciom w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Zachęcamy wszystkich do ubrania się w tym dniu na niebiesko. Na I długiej przerwie w sali gimnastycznej zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie.
ZAPRASZAMY DO ŚWIĘTOWANIA RAZEM Z NAMI !!!
Samorząd Uczniowski
Dla każdego dziecka, dzieciństwo - 30. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka
Siemiatycze dołączają do międzynarodowych obchodów 30. rocznicy Konwencji o Prawach Dziecka. Hasło – „Dla każdego dziecka, dzieciństwo” Siemiatycze – Dzieciom w 30. rocznicę uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.
Tego dnia w przedszkolach i szkołach miejskich przeprowadzone zostaną pogadanki tematyczne. Z 6-latkami z miejskich przedszkoli o ich prawach porozmawia Burmistrz Siemiatycz w czasie wyjątkowego spotkania, przygotowanego z myślą o najmłodszych. 20 listopada w Siemiatyczach królować będzie kolor niebieski, który jest kolorem przewodnim 30. rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. CZYTAJ WIĘCEJ
W dniu 31 października 2019 r. z okazji Święta Zmarłych uczniowie opod opieką p. Beaty Marks i p. Wiolety Markiewicz wybrali się na cmentarz. Pamiętaliśmy o grobach osób zasłużonych oraz związanych z życiem naszej szkoły. Odwiedziliśmy i uporządkowaliśmy zaniedbane groby, zapaliliśmy znicze, jako wyraz pamięci i szacunku. Towarzyszył nam podniosły nastrój, zaduma i smutek. Był to moment głębokiej refleksji, a zarazem wspaniała lekcja historii i szacunku dla zmarłych.
/Samorząd Uczniowski/
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Woda to luksus, to nasze wspólne dobro, to źródło życia. Poprzez prezentację i eksperymenty dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej poznały zasady odpowiedzialnego jej używania. Zapoznały się z obiegiem wody w przyrodzie oraz jak należy dbać o czystość wody i środowiska. Nasza wiedza została wzbogacona dzięki zaangażowaniu p. Katarzyny Niedbało oraz p. Krystyny Kosińskiej z Przedsiębiorstwa Komunalnego w Siemiatyczach.
Dziękujemy także p. Kasi za możliwość udostępnienia zdjęć.
/Elżbieta Jakubiuk/
8 listopada nasza szkoła po raz ósmy wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Śniadanie daje moc” w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. CZYTAJ DALEJ
Informacje i zdjęcia znajdują się także na stronie http://podlasie24.pl/siemiatycze/region/sniadanie-ktore-daje-moc-w-szkole-podstawowej-nr-1-w-siemiatyczach-2c1cc.html
W poniedziałek 12 listopada z okazji Święta Niepodległości odbyły się dwie uroczyste akademie. Po odśpiewaniu hymnu państwowego obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez uczniów kl. III a i III c pod kierunkiem p. Anny Kwiek i p. Wiktorii Moczulskiej.
Jak co roku, 11 listopada, w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości wzięliśmy udział w uroczystościach miejskich. Uczestniczyliśmy w nabożeństwach religijnych, przemarszu, złożeniu kwiatów przy Obelisku Niepodległości oraz VII. Siemiatyckiej 11- godzinnej Sztafecie Niepodległości.
Sto pierwszą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkolna reprezentacja, składająca się z czterdziestu osób, uczciła na sportowo. Chętni rodzice, uczniowie i nauczyciele w godz. 10.00-11.00 biegali na stadionie MOSiR Siemiatycze. Po czym ubrani w białe i czerwone koszulki ruszyliśmy do biegu w Paradzie Finałowej, tworząc żywą flagę narodową. Biegowi towarzyszyła jak zwykle wyjątkowa atmosfera.
Do zobaczenia za rok!
/Beata Marks i Bożena Dzienisiuk/
Dziewczęta z naszej szkoły wykonały plan minimum i wywalczyły brązowe medale Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Chłopcy w Igrzyskach Dzieci zajęli X miejsce, a w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uplasowali się na XVII miejscu. Trasy biegowe były rewelacyjnie przygotowane, pogoda sprzyjała biegaczom. Gratulacje i podziękowania należą się wszystkim zawodnikom za walkę, opiekunom: pani Ewelinie Piotrowskiej i panu Januszowi Łopuskiemu, Dyrekcji Szkoły oraz Rodzicom.
Skład Brązowych Medalistek: Gabriela Łukijaniuk, Oliwia Mlonka, Julia Kosk, Gabriela Orzepowska, Patrycja Orzepowska, Kinga Mickiewicz, Zuzanna Furmaniak, Julianna Godun, Klaudia Godun, Olivia Kuryga, Olimpia Nielipińska i Kornelia Andryszek.
/trener Paweł Kowalczyk/
6 listopada uczniowie z kl. VIII b zaprezentowali w formie teatru cieni biografię Św. Jana Pawła II. Pomysłodawcą i reżyserem przedstawienia był ks. Piotr Jarosiewicz.
Więcej informacji i zdjęć znajdziecie na http://podlasie24.pl/siemiatycze/kultura/teatr-cienia---osmoklasisci-na-duzej-scenie--2c176.html
Zapraszamy do przeczytania ostatniej już relacji Krzyśka i Damiana z wyjazdu do Włoch: Punktem kulminacyjnym wyjazdu było wzgórze Monte Cassino. Najpierw zwiedziliśmy klasztor benedyktynów, jeden z najstarszych klasztorów w Europie, założony w VI w. Następnie przeszliśmy do małego muzeum tamtejszej bitwy. Po zwiedzaniu poszliśmy na cmentarz wojskowy, gdzie złożyliśmy wieniec i zawiązaliśmy wstążki na części grobów. Następnego dnia naszego wyjazdu zwiedzaliśmy Rzym - miasto, które ma już ponad 2000 lat. Zwiedzanie zaczęliśmy od najmniejszego państwa świata, czyli Watykanu. Zobaczyliśmy tam bazylikę św. Piotra i pałac papieski. Następnie przeszliśmy jedną z głównych ulic do zamku anioła. Stamtąd ruszyliśmy na starówkę, gdzie zobaczyliśmy między innymi plac i schody hiszpańskie oraz słynną fontannę di Trevi. Ostatnim punktem było zwiedzanie zabytków starożytnych- Forum Romanum i Koloseum. Ostatniego, szóstego dnia pojechaliśmy do Loreto, gdzie znajduje się sanktuarium loretańskie i zwiedziliśmy już trzeci polski cmentarz wojenny.
W następnych dwóch dniach zwiedziliśmy dwa słynne włoskie miasta uniwersyteckie - Padwę i Bolonię. W Padwie zobaczyliśmy bazylikę św. Antoniego i klasztor Franciszkanów. Po zwiedzeniu tego miasta pojechaliśmy do małego miasteczka San Lazzaro di Savena, gdzie znajduje się jeden z czterech polskich cmentarzy wojennych we Włoszech. Po nocy spędzonej w Bolonii ruszyliśmy na zwiedzanie tego miasta, które zaczęliśmy od starówki. W Bolonii oprócz uniwersytetu zobaczyliśmy bazylikę św. Petroniusza, dawny sąd miejski, pałac legata papieskiego i fontannę Neptuna. Bolonia to także miasto wież. Wieże te pochodzą z XIII - XIV w. i służyły mieszkańcom miasta jako magazyny lub schrony.
Krzysztof Grzyb i Damian Moczulski z kl. VIII a, w ramach projektu edukacyjnego IPN „Śladami bohaterów”, uczestniczą w wycieczce Włochy- szlakiem pamięci wielkich Polaków i walk 2 Korpusu Generała Andersa.
Oto ich pierwsza relacja: Pierwszym punktem naszego wyjazdu było zwiedzanie stolicy Austrii - Wiednia. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki tego miasta np.: Katedrę św. Szczepana, kompleks pałacowy Habsburgów. Następnie pojechaliśmy na wzgórze Kahlenberg obok którego miała miejsce Odsiecz Wiedeńska. Dzisiaj jest tam kościół prowadzony przez polskiego księdza. Na tym wzgórzu znajduje się też taras widokowy, z którego roztacza się piękna panorama Wiednia.
Kochani!
Przedstawiam Wam nową koleżankę z Afryki. To: Ingride Blondelle Newa Djeusseu z Balengou w Kamerunie. Ma 10 lat i uczęszcza do klasy II na misjach Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła. Pochodzi z plemienia Bamileke. Ojciec –wdowiec mający pod opieką jeszcze 4 dzieci, oddał dziewczynkę na wychowanie ciotce, która ma trójkę swoich dzieci. Ciotka opiekuje się dziećmi. Chciałaby, aby dzieci ukończyły szkołę. Prosi o wsparcie, które przeznaczy na opłatę szkoły. Dzięki Waszej ofiarności w akcji - Szkolna Adopcja Serca przekazaliśmy kwotę 400 zł na kontynuację nauki przez Ingride Blondelle.
Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękuję!
/Teresa Kłopotowska/
Rozpoczęła się rekrutacja na PB SUD. Biorą w niej udział uczniowie klas IV - VI. Liczba miejsc - 20. Wypełnione dokumenty prosimy składać w sekretariacie szkoły do 6 listopada 2019 roku.
Dokumenty do pobrania: formularz rekrutacyjny
Powered by aSc EduPage