Mikołaje mile widziani!
6 grudnia włóż czapkę Mikołaja lub czerwony strój! Zapraszamy do wspólnego świętowania - Samorząd Uczniowski
Mikołaje mile widziani!
6 grudnia włóż czapkę Mikołaja lub czerwony strój! Zapraszamy do wspólnego świętowania - Samorząd Uczniowski
Nagrody w konkursie plastycznym „Niepodległa!”
27 listopada w Siemiatyckim Ośrodku Kultury miało miejsce podsumowanie konkursu plastycznego ogłoszonego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Przed wręczeniem nagród miał miejsce wykład pracownika białostockiego Instytutu Pamięci Narodowej, a jednocześnie prezesa Oddziału Związku Piłsudczyków pana Piotra Siwickiego pt. „Krótki przewodnik po Legionach”. Miło nam poinformować, że spośród 41 prac, jakie wpłynęły na konkurs komisja nagrodziła cztery z naszej szkoły. I miejsce ex aequo zdobyły: Justyna Kurzelewska kl. VI b i Monika Aleksiejuk kl. VI a, II miejsce: Agnieszka Stachera kl. V d, III miejsce: Agata Łubko kl. VI a. Gratulujemy!
Wyróżnienie w "Bitwie na słowa"
28 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie odbyła się VI edycja Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „Bitwa na słowa”. W setną rocznicę odzyskania niepodległości konkurs został poświęcony poezji patriotycznej, aby poprzez wspólny śpiew i recytację wyrazić miłość do Ojczyzny oraz złożyć hołd tym, którzy walczyli o jej wolność.
W zmaganiach konkursowych wzięło udział 26 uczestników z dziesięciu szkół. W tym roku po raz pierwszy również my zostaliśmy zaproszeni. Nasza szkoła była reprezentowana przez trzy uczennice: Aleksandra Wasilewska z kl. VII b, Gabriela Korzeniewska kl. VIIIc i Natalia Wyrozębska z kl. VIIIc.
Nad prawidłowością konkursu czuwało jury w składzie: pani Ewa Nowik (dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej ), pani Zofia Stypułkowska (wieloletni nauczyciel języka polskiego), pan Mikołaj Żabiński (absolwent tamtejszej szkoły, poeta) oraz pan Łukasz Kraujutowicz (muzyk, dyrygent, organista).
Miło nam poinformować, że wśród wyróżnionych znalazła się też nasza uczennica - Natalia Wyrozębska. Gratulujemy. /Justyna Szulc/
Studenci SUD
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/ 2019 https://siemiatycze.eu/pl/aktualnosci/item/3811-siemiatycki-uniwersytet-dzieciecy-uroczysta-immatrykulacja.html
Zainteresowanym podajemy tematykę zajęć tematyka zajęć.
Dobra zabawa, szczypta tradycji, niepowtarzalny klimat!
26.11 w naszej szkole odbyła się DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA klas IV - VIII. Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski. Chętni do tańca bawili się przy muzycznych hitach oststnich miesięcy. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik wróżb. Dyskotekę tradycyjnie zakończył wspólny taniec- Belgijka. W ciągu dnia przedstawiciele samorządu zorganizowali wróżby uczniom klas I - III. Zdjęcia można obejrzeć w zakładce Album fotograficzny.
Święto Niepodległości – uroczystości miejskie
Przedstawiciele naszej szkoły licznie wzięli udział w miejskich obchodach Święta Niepodległości. Uczestniczyliśmy w uroczystościach religijnych, złożyliśmy kwiaty przy Obelisku Niepodległościowym, braliśmy udział w VI Siemiatyckiej 11-godzinnej Sztafecie Niepodległości i tańczyliśmy poloneza.
...A w co wierzysz? W Polskę wierzę!
11 listopada 2018 roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości szkolne miały miejsce 9 listopada. Świętowanie rozpoczęliśmy akademią przygotowaną przez klasy III a i III b. Następnie zgromadziliśmy się na placu przed szkołą. Wysłuchaliśmy przemówienia dyrektora szkoły oraz wiersza Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Włączyliśmy się także do akcji organizowanej przez Ministra Edukacji Narodowej p. Annę Zalewską oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej – „Rekord dla Niepodległej”. Akcja polegała na wspólnym zaśpiewaniu czterech zwrotek hymnu narodowego. Na koniec wszyscy obecni wpisali się do kroniki szkoły.
8 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyła się ogólnopolska akcja „Śniadanie daje moc”. Dzięki hojności sponsorów, którzy również wiedzą, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia można było przygotować smaczne i różnorodne kanapki dla całej społeczności szkolnej. CZYTAJ WIĘCEJ
Nagrody w konkursie plastycznym "Moje zdrowe śniadanie"
I miejsce - Joanna Sutyniec z kl. II a, Szymon Kozłowski z kl. III a i Kacper Manturewicz z kl. III b.
II miejsce - Jakub Gołębiewski z kl. III b i Stanisław Kalbarczyk z kl. III b.
III miejsce - Maja Granatowska z kl. II a, Bartłomiej Kosk z kl. III a i Marceli Kalbarczyk z kl. III b.
Wyróżnienia - Szymon Konobrocki z kl. I b, Amelia Gąsior z kl. II a, Zofia Onieszczuk z kl. II a i Paulina Konobrocka z kl. III b. / A. Kwiek, W. Moczulska/
Śladami Powstania Warszawskiego
22 października 2018 r. chętni uczniowie z klas 8, 7 oraz 6 b odwiedzili Warszawę. Był to wyjazd zorganizowany z okazji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości. Miał na celu poznanie miejsc pamięci narodowej oraz sylwetek wybitnych postaci zasłużonych dla Polski. Odwiedziliśmy Muzeum Powstania Warszawskiego. Oddaliśmy cześć bohaterom spoczywającym na Powązkach.
W godzinach popołudniowych mieliśmy możliwość odbyć spacer po Starym Mieście i zwrócić szczególną uwagę na miejsca związane z walkami powstańców. Choć pobyt w stolicy trwał ponad 7 godzin wielu z nas czuje niedosyt i obiecało, że jeszcze raz tu wróci. / Joanna Korzeniewska/
Ku Niepodległej
5 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły zostali wprowadzeni w tematykę walki o niepodległość przez grupę artystyczną „Rekonstrukto”. Panowie opowiedzieli o najważniejszych etapach walk o wolność, honor i ojczyznę. Swoją opowieść wzbogacili pokazami uzbrojenia i elementów umundurowania.
W drugiej części pokazu uczniowie mogli wcielić się w postaci kosyniera, powstańca, legionisty, sanitariuszki i poeksperymentować z rekwizytami lub stoczyć nawet pojedynek o honor. Mamy nadzieję, że ta wesoła lekcja rozbudzi i pogłębi ich historyczne zainteresowania. / Joanna Korzeniewska/
100 lat Niepodległej
W dniu 9 listopada w naszej szkole odbędą się uroczystości związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Będą one przebiegać według programu:
Przypominamy, że tego dania obowiązuje strój galowy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem z nami włączyć się do świętowania!
Mydlane szaleństwo w świetlicy
W świetlicy mieliśmy możliwość wzięcia udziału w warsztatach wykonywania decoupage. Pani Katarzyna Konicka przeprowadziła nam profesjonalne zajęcia wykonywania prac plastycznych tą współczesną i popularną metodą. Były one o tyle ciekawe, że dzieci wykonywały pracę na mydle. Bardzo dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się takie warsztaty.
Ufamy, że jeszcze kiedyś będziemy mogli zaprosić Panią Kasię, która bardzo chętnie zgodziła się i przeprowadziła nam tego rodzaju warsztaty. / s. Nina/
Drodzy Uczniowie!
Przygotowałyśmy Wam III część zagadek biblijnych - listopad. Mamy nadzieję, ze świetnie sobie poradzicie.
Na odpowiedzi czekamy do końca listopada.
Przypominamy, że skrzynka na odpowiedzi znajduje się w bibliotece.
DROGĄ LOSOWANIA ZWYCIĘZCAMI KONKURSU ZA PAŹDZIERNIK ZOSTAJĄ:
1.Maja Oleszczuk - 4A
2.Maciej Konachowicz - 4C
3.Kacper Peretko - 2B
4. Kornelia Mickiewicz - 4B
5. Szymon Sadowski - 5C
Złoto w Sztafetowych Biegach Przełajowych
Z wielką radością informujemy, że w rozgrywanych 20 października 2018 roku w Augustowie- Przewięzi Finałach Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, drużyna w składzie: Zuzia Furmaniak, Gabrysia Orzepowska, Julia Kosk, Oliwia Maćkowiak, Kinga Mickiewicz, Magda Milewska, Olimpia Nielipińska, Patrycja Orzepowska, Kinga Posławska, Maya Wierożębska, Oliwia Mlonka, Maja Godun i Paulina Zakrzewska zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy zawodniczkom i trenerowi p. Pawłowi Kowalczykowi. CZYTAJ WIĘCEJ
Sukces Dominiki!
Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w konkursach. Miło nam poinformować, iż Dominika Wysocka z klasy V b została laureatką regionalnego konkursu plastycznego pt. ,,100 lat Niepodległej Polski– plakat”. Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Czyżewie. Dominice gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
26 października z okazji 100- lecia Odzyskania Niepodległości w klasach I-III odbył się „Biało-czerwony dzień”. Uczniowie z pomocą nauczycieli i rodziców wykonywali prace plastyczne związane z symbolami narodowymi. Dzieci z klas pierwszych kolorowały godła Polski i udekorowały nimi swoje sale lekcyjne. Uczniowie klas drugich wykonali biało-czerwone chorągiewki, które posłużyły do dekoracji klas i korytarza szkolnego. Klasy trzecie zrobiły piękne, biało-czerwone kotyliony i udekorowali nimi korytarz. To był pełen wrażeń dzień, ponieważ w każdej klasie przy okazji wykonywanych prac plastycznych odbyła się rozmowa o zbliżającym się święcie. / Anna Kwiek/
Włączamy się do akcji „Rekord dla Niepodległej”!
19 października uczniowie kl. I a i II b wraz z opiekunami byli na wycieczce w Białymstoku.
Najpierw odwiedzili Papugarnię „Ara”, a następnie w Operze i Filharmonii Podlaskiej obejrzeli bajkę muzyczną „Sprawa Kapturka Cz.”
W papugarni mieszka około 80 ptaków. W tym kolorowym i hałaśliwym gronie są papugi, przepiórki chińskie i zeberki. Latają one swobodnie, siadają odwiedzającym na ramionach i na głowach. Można je głaskać, karmić zakupionym w sklepiku specjalnym pokarmem i robić zdjęcia.
„Sprawa Kapturka Cz.” to uwspółcześniona wersja baśni, w której las zastępuje wielkomiejska dżungla. Czerwony Kapturek zachęcony przez wilka zboczył z bezpiecznej ścieżki i wszedł w nieznany świat. Wilk tylko czyha, aby pożreć dziewczynkę i jej babcię. Nie wie jednak, że po piętach depcze mu wynajęty przez mamę Czerwonego Kapturka detektyw. Nie wie też, że Kapturkowi pomaga malutki przyjaciel – chomik Ogryzek. Ciekawa scenografia, rekwizyty, barwne kostiumy i piosenki zaciekawiły młodych widzów.
Po spektaklu, z tarasu widokowego na dachu opery, oglądaliśmy panoramę miasta w jesiennych barwach.
17 października włączyliśmy się do realizacji projektu MIODEK - inicjatywy Miasta Siemiatycze oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Założeniem akcji jest powstanie miejskiej pasieki. Przedstawiciele uczniów wspólnie z panem Burmistrzem Piotrem Siniakowiczem oraz dyrektorem szkoły panem Radosławem Kondraciukiem pomalowali ul, w którym już wkrótce zamieszka pszczela rodzina. Mamy nadzieję, że będzie to miłe mieszkanko, gdzie pracowite pszczółki wyprodukują smaczny miód.
/Edyta Pełszyk - Pietronowicz/
Ślubowanie klas pierwszych
Zapraszamy do przeczytania informacji na temat uroczystości i obejrzenia galerii zdjęć na stronie http://podlasie24.pl/siemiatycze/region/pierwszaki-zlozyly-slubowanie-i-otrzymaly-legitymacje-27871.html
Multitesty 2018
Ogólnopolski konkurs Multitest z języka angielskiego odbędzie się w dniu 17.10.2018r. (środa) o godzinie 9:50 w sali nr 1
Ogólnopolski konkurs Multitest z przyrody i biologii odbędzie w dniu 19.10.2018r. (piątek) o godzinie 12:55 w sali nr 31
Zapraszamy do udziału i życzymy powodzenia !!! /Wioleta Markiewicz, Beata Marks/
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
W dniu 9 października 2018 r. odbyły się wybory do szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Po oddaniu głosów przez przedstawicieli klas IV-VIII i podliczeniu ich przez Komisję Wyborczą, wyłoniono następujący skład:
Przewodnicząca – Natalia Wyrozębska (kl.8c)
Zastępca przewodniczącego – Łucja Toczko (kl.8c)
Skarbnik – Jakub Konachowicz (kl.7c)
Kronikarz – Bartosz Mularczuk (kl.8c)
Członek – Julia Sycewicz (kl.8b)
Członek – Paulina Łopaciuk (kl.8b)
Zwycięzcom gratulujemy !!! /Opiekunowie SU: Wioleta Markiewicz, Paweł Kowalczyk/
Europejski Dzień Języków Obcych
W dniu 26 września 2018 roku odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy VII b przebrani w stroje charakterystyczne dla krajów europejskich ( Francja, Wielka Brytania, Rosja) przeprowadzili quiz językowy wśród uczniów naszej szkoły. Dzieci miały za zadanie odpowiedzieć na pytanie związane z kulturą Wielkiej Brytanii lub Francji. Drugim zadaniem było przetłumaczenie podanego wyrażenia na jeden z języków obcych nauczanych w naszej szkole. Nagrodą były słodycze. Do zabawy chętnie przyłączyła się dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Zabawę koordynowały nauczycielki języka angielskiego- Monika Chraniuk i Barbara Kużel.
2 października przypada wspomnienie Aniołów Stróżów. Z tej okazji uczniowie z klas I- III przebrali się w anielskie stroje. Zgromadzonym aniołkom przewodził Aleksander Stremkowski z kl. II, który jako Święty Michał Anioł częstował uczestników słodyczami. / T. Kłopotowska, s. Nina, E. Podgórzak/
Po raz kolejny w siemiatyckim LO przebywali zagraniczni studenci, którzy przyjechali jako przedstawiciele organizacji AIESEC w ramach projektu ”PEACE Cross-Cultural Understanding”. Celem inicjatywy jest zwalczanie stereotypów, uprzedzeń i nietolerancji.
W dniu 27 września dwóch studentów z Brazylii (Theo) i z Peru (Briam) gościło na zajęciach warsztatowych także w naszej szkole. Zapoznali oni uczniów klas ósmych z obyczajami oraz kulturą swoich krajów. Projekt PEACE jest dla nas nowym, ale jak przydatnym doświadczeniem, dzięki któremu można nie tylko zetknąć się z kulturą innych krajów, ale również podszkolić swój język. / Wioleta Markiewicz/
Konkurs Biblijny - pytania na październik
Na odpowiedzi czekamy do końca października.
Znamy już zwycięzców I części Konkursu Biblijnego. W wyniku losowania nagrody otrzymują: Radek Sadowski z kl. I b, Laura Swajda z kl. I b, Gabrysia Arasimowicz z kl. IV a, Maciek Konachowicz z kl. IV c i Wiktoria Pyszko z kl. V d. Serdecznie gratulujemy. Po odbiór nagród prosimy zgłaszać się do pani Teresy Kłopotowskiej.
14 września uczniowie klas ósmych naszej szkoły uczestniczyli w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży w Serpelicach pod hasłem „Wolni w Duchu Świętym.” Spotkanie nawiązywało do przeżywania roku duszpasterskiego oraz 100 rocznicy odzyskania niepodległości.
Spotkanie rozpoczęło się koncertem ewangelizacyjnym grupy” Wyrwani z niewoli.” Młodzi wykonawcy szybko zdobyli sympatię, a młodzież z wielkim zaangażowaniem uczestniczyła w koncercie poprzez wspólną zabawę i modlitwę uwielbienia. Centralnym punktem spotkania była Msza Święta, której przewodniczył ksiądz Biskup Tadeusz Pikus, na końcu której młodzież złożyła pod ołtarzem przywiezione przez siebie krzyże .
W czasie Mszy świętej został przeczytany Telegram do Ojca Świętego Franciszka, w którym młodzież bardzo gorąco pozdrawia i zapewnia o swojej pamięci modlitewnej. / Teresa Kłopotowska, s. Nina/
Konkurs Biblijny
Pani Teresa Kłopotowska i siostra Nina z wielką radością zapraszają uczniów do udziału w SZKOLNYM KONKURSIE BIBLIJNYM. Wytrawni znawcy Biblii będą mieli okazję pochwalić się swoją wiedzą.
Co miesiąc na stronie szkoły będą publikowane zagadki. Odpowiedzi należy zapisać na kartce i podpisane przynieść do biblioteki do końca września.
NAJLEPSI ZNAWCY BIBLII ZOSTANĄ NAGRODZENI
Na początek coś łatwego:
A OTO CZĘŚĆ I:
Powered by aSc EduPage