Śniadanie daje moc
6 listopada nasza szkoła po raz piąty wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Tego dnia uczniów klas I- III przywitała piękna dekoracja zamku, a w nim, jak każe polska gościnność, suto zastawiony stół.
Prezentowane były wyróżnione prace plastyczne biorące udział w konkursie "Śniadanie daje moc".
Wychowawczynie: kl. I c- p. Elżbieta Piotrowska i kl. I d- p. Patrycja Malantowicz wraz z uczniami przygotowały inscenizację pt."Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki". Pani Bożena Dzienisiuk i pani Iwona Puciłowska przedstawiły prezentację multimedialną o zdrowym odżywianiu.
W trakcie całego przedsięwzięcia uczniowie klas I- III degustowali wiele różnorodnych zdrowych produktów serwowanych przez przyszłych kucharzy z Zespołu Szkół Rolniczych w Ostrożanach.
Wspólne śniadanie odbyło sie dzięki firmom, które od początku wspomagają nasze przedsięwzięcie: piekarnia "Miś", piekarnia "Sokół", Polser, przedsiębiorstwo "Rondo", P.H.U. TOPAZ, Zakład Mięsny "Wierzejki", PSS "Społem", Arhelan Burzyńscy, Gospodarstwo Sadownicze Alina Paluch i Córka.
Wsparły nas swoją pomocą mamy uczniów kl. III: panie Zofia Gredel, Kamila Sawa, Iwona Klepacka, Anna Godun, Marta Gilar, Magda Smorczewska, Katarzyna Walendowicz, Agnieszka Szawkało, Beata Czarkowska, Marta Furmaniak, Dorota Orzepowska, Justyna Boguszewska, Agnieszka Maćkowiak, Dorota Czmut, Edyta Zajkowska, Volha Sielitska, Sylwia Paczko i pan Piotr Putko.
Wszystkie działania koordynowały p. Ala Ostapiuk, p. Raisa Pietruk oraz p. Aneta Putko. / Raisa Pietruk/
CZYTAM SOBIE W BIBLIOTECE
W listopadzie nasza biblioteka realizowała projekt „Czytam sobie w bibliotece”, zorganizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Wydawnictwem „Egmont”. Otrzymaliśmy pakiet składający się z 9 książek, na podstawie których zorganizowano zajęcia literacko – edukacyjne. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. I – III.
Z uczniami kl. I przeprowadzono zajęcia pt."Przyjaciele Planety Ziemia" na podstawie książki W. Widłaka - "Marta i ufoludek". Motywem przewodnim spotkania było uwrażliwienie dzieci na odpowiednie segregowanie i przetwarzanie odpadów. Podczas zajęć dzieci wykonały z surowców wtórnych „Statek kosmiczny przyjaciół planety Ziemia”.
Dzieci z kl. II wysłuchały bajeczki „Syrop maga Abrakabry” W. Widłaka. Opowiada ona o magu, który za pomocą czarodziejskiego syropu chciał zdobyć tron sułtana. Jego podstęp jednak się nie udał. Chętni uczniowie mieli okazję wypróbować własne magiczne zaklęcia. Drugą książką zaprezentowaną na zajęciach była "Maja na tropie jaja" R. Witka. Drugoklasiści wybrali się w niezwykłą podróż razem z Mają i papugą. Przygotowywali się do podróży - pakowali walizkę, wybierali środek transportu i kupowali bilety.
W klasach III do przeprowadzenia zajęć wykorzystano książkę Rafała Witka „Mur”. Jest to opowiadanie o historii powojennego Berlina. Uczniowie poznali historię Muru Berlińskiego, uczestniczyli w jego budowie oraz burzeniu.
Klasy uczestniczące w zajęciach otrzymały dyplomy udziału w projekcie, a dzieci kolorowanki o naklejki przygotowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Celem akcji było pokazanie dzieciom, że czytanie może być radosne, ciekawe i twórcze.