Do pobrania: formularz_zgloszeniowy.doc
Dla zainteresowanych: http://www.tygieldolinybugu.pl/
W razie pytań kontakt ze szkolnym koordynatorem p. Beatą Marks- sp1bmbiologia@wp.pl
Do pobrania: formularz_zgloszeniowy.doc
Dla zainteresowanych: http://www.tygieldolinybugu.pl/
W razie pytań kontakt ze szkolnym koordynatorem p. Beatą Marks- sp1bmbiologia@wp.pl
Z wielką radością informujemy, że laureatami Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego zostali-
Ada Maria Prochowicz z kl. VIII c i Kamil Korniluk z kl. VII c.
Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego został Szymon Sadowski z kl. VII c.
Serdecznie gratulujemy Uczniom i ich Nauczycielom- p. Beacie Marks i p. Joannie Korzeniewskiej.
Gratulujemy także Rodzicom nagrodzonych Uczniów i dziękujemy za zaangażowanie oraz okazane wsparcie.
OSZCZĘDZAJ Z SKO !!!
Zapraszamy uczniów kl. I - VI do udziału w Teście wiedzy o SKO. Test przeprowadzony zostanie w formie elektronicznej, w dniach 19-25 kwietnia, w trzech kategoriach wiekowych dla klas 1-2, 3-4, 5-6.
Pytania testowe opracowano w oparciu o udostępniony przez PKO Bank Polski link:
http://www.pkobp.pl/media_files/76b83222-8de5-440a-bd79-f1cf5a3778bc.pdf
Uczniowie, którzy zapoznają się ze wskazanym materiałem edukacyjnym, bez problemu otrzymają pozytywy wynik testu (istnieje możliwość powtarzania testu, aż do uzyskania zaliczenia).
Szczegóły konkursu u p. Beaty Marks - sp1bmbiologia@wp.pl
lub p. Bożeny Dzienisiuk - sp1bdewczesnoszkolna@wp.pl
Biorąc udział w teście reprezentujecie naszą szkołę i wygrywacie nagrody. Im więcej uczniów weźmie udział, tym zwiększa się szansa na lepsze nagrody !!! LICZYMY NA WASZE BARDZO DUŻE ZAANGAŻOWANIE !!!
Zachęcamy Was również do założenia kont oszczędnościowych SKO, które będą procentowały w PKO Bank Polski, Oddział 1 w Siemiatyczach.
/Bożena Dzienisiuk, Beata Marks – opiekunki SKO/
Informujemy, iż nauczanie zdalne
w klasach I-VIII zostaje przedłużone do 25 kwietnia 2021r.
To już ostatni lecz równie ważny i interesujący zawód, w którym kształci ZST w Czartajewie. Technik handlowiec to najbardziej poszukiwany zawód na rynku pracy dający ogromne możliwości.
Projektowanie, montaż i obsługa instalacji energetyki słonecznej, wiatrowej, wodnej, geotermalnej oraz technologii spalania biomasy.To właśnie w tym zakresie będzie możliwość podjęcia pracy jako technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Zapraszamy do zapoznania się z następnym zawodem:
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej-prezentacja.
W drugiej połowie marca uczniowie klas siódmych brali udział w Kampanii edukacyjno – informacyjnej „Znamię! Znam je?” Szczegóły akcji znajdują się na stronie: Akademia czerniaka
Podczas lekcji biologii uczniowie dowiedzieli się co to jest czerniak skóry, poznali cechy charakterystyczne oraz złote zasady profilaktyki czerniaka. Na podstawie filmu Akademii Czerniaka nabyli umiejętności rozpoznawania tego złośliwego nowotworu skóry oraz nauczyli się jak regularnie badać skórę. Omówione zostały również czynniki podnoszące ryzyko zachorowania. Swoje wiadomości sprawdzili rozwiązując „Test wiedzy o czerniaku skóry”. Najlepszą wiedzą i najszybszym refleksem wykazały się uczennice:
W ramach tego programu chętni uczniowie wykonali prace plastyczne nt. „Rusz głową – łap słońce zdrowo!” Wszystkim uczniom, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem bardzo dziękuję za poważne podejście do tematu. Zwycięzcom serdecznie gratuluję pogłębienia wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka skóry oraz kreatywności, która widoczna jest w pracach plastycznych.
Zachęcam do udziału w kolejnych programach profilaktycznych.
Beata Marks
Bardzo się cieszę, że tak wiele osób wzięło udział w konkursie marcowym. Wszystko skrzętnie notuję.
Pytania na kwiecień:
Jak nazywał się Papież, który wprowadził Święto Miłosierdzia Bożego?
Kto namalował obraz Jezusa Miłosiernego, który jest czczony na całym świecie?
Gdzie w Polsce znajduje się najsłynniejsze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia?
Na odpowiedzi czekam do końca kwietnia, pod adresem: sp1tkreligia@ wp.pl
Zapraszam do udziału w konkursie.
Teresa Kłopotowska
W lutym i marcu 2021r. w naszej szkole odbyły się akcje charytatywne „Góra grosza dla Rycerza Mikołaja” i „Mikołajkowa puszka”. Uczniowie i pracownicy szkoły chętnie wrzucali pieniądze. W puszce znalazło się ponad 600 zł, a akcja „Góra grosza” przyniosła Mikołajkowi, dziecku choremu na straszną chorobę SMA (rdzeniowy zanik mięśni), kwotę 276,23 zł. Akcja „Góra grosza” będzie kontynuowana kiedy wrócimy do nauczania stacjonarnego. Za wszystkie wpłaty bardzo dziękuję. Jest to nieoceniona pomoc dla chorego dziecka. Jeżeli ktoś chciałby wspomóc małego Mikołaja w walce z nierównym przeciwnikiem może to zrobić również przez specjalną „Jedyneczkową” skarbonkę na Siepomaga.pl w której mamy już kwotę 3041,32zł.
https://www.siepomaga.pl/jedyneczkamikolajkowo
Jeszcze raz dziękuję za wszelką okazaną pomoc, nie tylko w postaci pieniędzy, ale także nakrętek (podziękowania świetlicom szkolnym) oraz różnego rodzaju przedmiotów i ubrań na Mikołajkową licytację.
Niech dobro do Was wszystkich wróci.
Ewa Podgórzak
Organizatorzy konkursów przedłużyli termin przysyłania prac- do 24 kwietnia!
Szczegóły na stronach: https://puszcza.tv/aktualnosci/1609/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-terenu-calej-polski oraz https://puszcza.tv/aktualnosci/1608/konkursy-dla-uczniow-szkol-podstawowych-z-regionu-puszczy-bialowieskiej
Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Minister Klimatu i Środowiska, a projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zachęcamy do udziału!
Masz zdolności plastyczne i wyobraźnię przestrzenną? Każdą wolną chwilę najchętniej spędzasz wśród zieleni?Lubisz ład i często zastanawiasz się, jak zmiana drobnych szczegółów mogłaby poprawić wygląd obserwowanych rzeczy? W takim razie technik architektury krajobrazu to zawód dla Ciebie.
XIII Festiwal Piosenki Europejskiej
odbędzie się 17 maja 2021 r. Ze względu na sytuację epidemiologiczną jest organizowany w formie on-line, co umożliwi wzięcie udziału uczestnikom z każdego regionu Polski. Festiwal doskonale wpisuje się w ideę Święta Unii Europejskiej. Jest on adresowany do młodzieży w wieku 13-16 lat w następujących kategoriach:
* soliści w wieku 13-14 lat,
* soliści w wieku 15 – 16 lat.
Celami głównymi Festiwalu są:
* aktywizacja muzyczna młodzieży,
* doskonalenie warsztatu wokalnego i językowego młodego pokolenia,
* promocja twórczości młodych ludzi,
* zwiększenie poczucia przynależności młodzieży do Unii Europejskiej.
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach
informuje, że rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2021/2022 dla dzieci spoza obwodu szkoły odbędzie się na 12 wolnych miejsc. Jeśli w trakcie trwania rekrutacji będą zgłoszenia dzieci z obwodu szkoły to powyższa liczba wolnych miejsc będzie pomniejszona o ilość dopisanych dzieci z obwodu.
W postępowaniu rekrutacyjnym dla dzieci spoza obwodu szkoły będą brane pod uwagę następujące kryteria:
a) w szkole obowiązek szkolny spełnia rodzeństwo dziecka;
b) dziecko mieszka w mieście Siemiatycze;
c) miejsce pracy rodziców znajduje się w pobliżu szkoły;
d) w obwodzie szkoły zamieszkują krewni dziecka (babcia, dziadek) wspierający rodziców (opiekunów prawnych) w zapewnieniu mu należytej opieki.
Rekrutacja dla dzieci spoza obwodu przebiega od 22 marca 2021 roku do dnia 23 kwietnia 2021 roku.
Szczegółowe informacje wraz z „Regulaminem rekrutacji” i wnioskami do pobrania dostępne są w zakładce <<UCZNIOWIE I RODZICE>>na podstronie << REKRUTACJA DO KLAS I >>
lub tutaj Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu
W związku z epidemią COVID-19 wypełnione wnioski o przyjęcie dzieci spoza obwodu wraz z załącznikami (podpisane przez obojga rodziców) można składać listownie, poprzez wysłanie skanów wypełnionych dokumentów na adres sp1@siemiatycze.eu lub poprzez wrzucenie ich w zabezpieczonej kopercie z dopiskiem „rekrutacja” do urny w holu szkolnym.
Od poniedziałku, 22 marca do 9 kwietnia 2021 r. zostają zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas I-III. Uczniom klas IV-VIII przedłuża się zawieszenie zajęć stacjonarnych.
Dla uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub inne przyczyny uniemożliwiające naukę zdalną w domu, zorganizowane będzie w dalszym ciągu nauczanie zdalne w szkole, z wykorzystaniem niezbędnego sprzętu znajdującego się w placówce.
Opieka w świetlicy szkolnej
Od poniedziałku, 22 marca br. szkoła zapewni opiekę w świetlicy w godzinach 7.00 – 16.30 dzieciom z klas I-III, których rodzice pracują w podmiotach leczniczych lub wykonują zadania publiczne w związku ze zwalczaniem COVID-19. Uczniowie, którzy będą uczęszczali do świetlicy będą realizować zdalne nauczanie na terenie szkoły. Warunkiem jest złożenie wniosku przez rodziców.
Wniosek do korzystania z opieki świetlicowej prosimy wysłać za pomocą poczty elektronicznej do jutra 19.03.2021 r. (piątek) do godziny 10.00 na adres sp1@siemiatycze.eu
Prosimy wskazać w jakich dniach i godzinach Państwa dziecko będzie uczęszczało do świetlicy i czy będzie korzystało z obiadów. W tym okresie nie będzie śniadań.
Szczegółowe informacje na temat zdalnego nauczania w klasach I-III przekażą wychowawcy klas.
W czasie zdalnego nauczania (od 22 marca do 9 kwietnia) biblioteka pracuje wg grafiku:
Poniedziałek, środa i piątek
- godz. 8:00 - 14:00
Wtorek i czawartek
- godz. 8:00 - 16:30
Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa- dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie dystansu, maksymalnie 2 osoby w wypożyczalni. Nie dotykamy książek. Książki podaje nauczyciel bibliotekarz.
Powered by aSc EduPage