• Wyjazd: 11 marca 2023 r. (sobota)

Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 8:50

Opiekunami są:

p. Barbara Kużel  i p. Edyta Pełszyk- Pietronowicz

• „Znamię! Znam je?” Co każdy powinien wiedzieć o czerniaku?

• Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Kampanii edukacyjno – informacyjnej „Znamię! Znam je?” Szczegóły akcji znajdują się na stronie:  https://akademiaczerniaka.org

Podczas lekcji biologii uczniowie klas siódmych dowiedzieli się co to jest czerniak skóry, poznali cechy charakterystyczne oraz złote zasady profilaktyki czerniaka. Na podstawie filmu Akademii Czerniaka nabyli umiejętności rozpoznawania tego złośliwego nowotworu skóry oraz nauczyli się jak regularnie badać skórę. Omówione zostały również czynniki podnoszące ryzyko zachorowania. Swoje wiadomości sprawdzili rozwiązując „Test wiedzy o czerniaku skóry”.

Najlepszą wiedzą wykazali się:

• klasa 7a – Maja Zaremba, Bartłomiej Kosk, Wiktor Orzepowski
            • klasa 7b – Oliwia Korzeniewska, Aleksandra Sokołowska

W ramach tego programu chętni uczniowie wykonali prace plastyczne nt. „Rusz głową – łap słońce zdrowo!”

/Beata Marks/

• Konkurs "Święci uśmiechnięci"

• Parafia św. Józefa w Rudzie Śląskiej

Święty Józef, opiekun Jezusa.

1. Z jakiego rodu pochodził św. Józef?
            2. Jak zawód wykonywał św. Józef?
            3. Komu patronuje?
            4.  Kiedy obchodzone jest wspomnienie św. Józefa?
            5. Wymień trzy modlitwy do św. Józefa?

Odpowiedzi proszę wysłać do 31 marca na adres sp1tkreligia@wp.pl lub przekazać spisane na kartce.

/Teresa Kłopotowska/

• Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

• 3 marca 2023 r. klasy I b i I c spotkały się z Ratownikiem Medycznym p. Marcinem Usakiewiczem. Dzieci poznały zasady udzielania pierwszej pomocy w  różnego rodzaju wypadkach (rany, poparzenia, omdlenia, krwotok z nosa, urazy). Odbyły się ćwiczenia w bandażowaniu. Pierwszoklasiści wiedzieli, że w razie wypadku należy dzwonić pod numer 112.

• Pamiętamy Ukraino!

• 24 lutego minął rok od inwazji Rosji na Ukrainę. Uczniowie klasy III c jedną z lekcji poświęcili na rozmowę o konfliktach i potrzebie pokoju.  Podsumowaniem tych rozmów było  wspólne wykonanie  plakatu. Tą pracą dzieci chciały wyrazić swoją solidarność z Ukrainą.

/Magdalena Bożemój- Niewiarowska/

• Opłata za posiłki

• W marcu opłata za obiady wynosi 115 zł (23 dni x 5 zł), a za śniadania 69 zł (23 dni x 3 zł). Razem 184 zł

WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ  DO 7 MARCA  WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY:

• Chcemy być Przyjaciółmi Ziemi.

• Każdy z nas lubi wycieczki do lasu, parku czy nad rzekę. Czasami jednak piękno krajobrazu zakłócają nam porozrzucane śmieci lub hałaśliwa muzyka.  Każda nasza czynność ma wpływ na otoczenie. Co zrobić, aby ten wpływ był jak najmniejszy? W związku z tym pytaniem  w klasie I a odbyło się spotkanie z p. Katarzyną Niedbało i p. Mariuszem Pyzowskim – pracownikami Przedsiębiorstwa Komunalnego  w Siemiatyczach. Dzieci obejrzały prezentację pt. „Losy Ziemi w naszych rękach”, nauczyły się „Tańca tupańca” (deptanie butelek plastikowych przed wrzuceniem do kosza), wysłuchały pogadanki na temat dbania o naszą planetę. Nasi goście odpowiedzieli na wszystkie zadane pytania. Na koniec pierwszoklasiści otrzymali dyplomy „Przyjaciół Ziemi”.

/Ala  Ostapiuk/