• Rekolekcje wielkopostne

          • Uczniowie klas IV- VIII, którzy nie idą do świątyń, zostają w świetlicy.

            W tych dniach (18 i 19 marca)

            uczniowie klas I- III uczą się wg planu lekcji.

          • Fotorelacja z Dnia Otwartego

          • 12 marca 2024 r. odbył się po raz kolejny Dzień Otwarty. Naszą szkołę odwiedziło ok. 40 przedszkolaków  z rodzicami. Przybyłych powitał dyrektor szkoły Radosław Kondraciuk. Na początku goście obejrzeli występ zespołu cheerleaders (klasy I i II) oraz obejrzeli przedstawienie o Królewnie Śnieżce przygotowane  przez Koło Teatralne. Na dzieci czekały niespodzianki, np. zabawy muzyczne i ruchowe, gry dydaktyczne, fotobudka. Rodzice mogli odwiedzić punkty konsultacyjne: psychologiczno- pedagogiczny oraz dotyczący rekrutacji.

            Dyrekcja szkoły oraz Grono Pedagogiczne serdecznie dziękują  Wszystkim  za przybycie.

          • Szkolne eliminacje do konkursu PIKtoGRAmy

          • 13 marca odbyły się Szkolne Eliminacje IV Wojewódzkiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Teatralnej PIKtoGRAmy w kategorii klasy I- III. Dziewięcioro uczestników zaprezentowało swoje umiejetności piosenkarskie, a trzynaścioro recytatorskie. Jury w składzie: Pani wicedyrektor Zofia Mańko, p. Edyta Pełszyk- Pietronowicz, p. Grażyna Skrzeczyńska, p. Bogusława Mazurek i p. Anna Sawczuk  wyłoniło spośród licznego grona po 3 osoby z każdej kategorii. Wezmą oni udział w Miejskich Eliminacjach w dniu 21 marca i 25 marca .

          • Uwaga Rodzice!

          •  

            Z uwagi na brak miejsc

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

            im. Księżnej  Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach

             nie ogłasza rekrutacji na rok szkolny 2024/2025  

            dla dzieci spoza obwodu szkoły.

          • Tydzień Języka Ojczystego

          • ,,Polszczyzna jest piękna, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas niczym lato, ortografią i interpunkcją.”

            /Karolina Błażejczyk/

             

            Kilka dni temu obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Języka Ojczystego. Został on zainaugurowany w związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego obchodzonym corocznie 21 lutego po to, abyśmy uświadomili potrzebę prawidłowego posługiwania się językiem ojczystym oraz rozumieli, jak wielka jest różnorodność i wartość języków ojczystych. Pamiętajmy, że dbając o język, chronimy kulturę i tożsamość narodową.

                        W poniedziałek na parterze szkoły została przygotowana okolicznościowa gazetka, na której codziennie pojawiało się nowe wyzwanie.

                        Język polski oprócz pięknego brzmienia może pochwalić się również interesującymi literami, których nie znajdziemy w żadnym innym języku, dlatego pierwsze wyzwanie było kaligraficzne.

                         We wtorek był ,,Humanistyczny sprinter”. Należało jak najszybciej poprawić zdanie naszpikowane błędami. Okazało się, że to zadanie nie było   łatwe. Tylko nielicznym  udało się zauważyć wszystkie błędy. Pierwszym uczniem, który właściwie poprawił zdanie, był Michał Jakimiuk z klasy 7C.

                        We środę 21 lutego na lekcjach języka polskiego uczniowie poznali powody, które skłoniły Unesco do ustanowienia tego święta oraz rozwiązali okolicznościowy test w aplikacji Kahoot przygotowany przez Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego z Instytutu Polonistyki Uniwersytetu Zielonogórskiego. Emocji było co niemiara, każdy chciał zająć zaszczytne miejsce na podium, dlatego pojedynki z różnych dziedzin języka ojczystego (gramatyka, frazeologia, ortografia, interpunkcja) były bardzo pasjonujące.

                        Tego dnia uczniowie zmierzyli  się również z wykreślanką, w której należało znaleźć  nazwiska znanych językoznawców i je wykreślić, by otrzymać hasło. To wyzwanie cieszyło się dużą liczbą  uczestników, którzy podpowiedzi szukali w szkolnej bibliotece, gdzie czekała na nich wystawka książek i słowników tychże językoznawców.

                        We czwartek ruszyły poszukiwania związków frazeologicznych z wyrazem ,,język”. Okazało się, że jest ich bardzo dużo i nie trzeba było ciągnąć uczniów za języki, by je podali. Najwięcej znaleźli uczniowie z klasy VIC- Filip Chojnowski, Oliwier Poniatowski i Karol Turosiński.

                        W piątek była zabawa ze spiralą imion, które miały w sobie trudność ortograficzną. Dzięki temu zadaniu przypomnieliśmy pisownię takich imion jak Józef, Róża czy Helena.

            Dzięki tym działaniom została zwrócona  uwaga na bogactwo i piękno rodzinnego języka. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z podjętych działań.

            /Nauczyciele języka polskiego/

          • Opłata za posiłki w marcu

          • W MARCU OPŁATA WYNOSI :

            ZA OBIADY – 95 zł  (19 dni  ͯ  5 zł obiad)

            ZA ŚNIADANIA – 57 zł  (19 dni  ͯ  3 zł śniadanie)  

            RAZEM 152 zł

            WPŁATY NALEŻY DOKONAĆ DO 9 marca 2024 r. !!!

            WYŁĄCZNIE PRZELEWEM NA KONTO SZKOŁY: BANK PEKAO

            NR: 65 1240 5211 1111 0010 3201 2009

            Przelew musi zawierać następujące dane: nazwę szkoły(SP1), imię i nazwisko ucznia, klasę, obiad czy śniadanie oraz nazwę miesiąca którego dotyczy wpłata.

            KWOTĘ Z ODLICZENIAMI NALEŻY UZGODNIĆ Z INTENDENTEM TELEFONICZNIE LUB OSOBIŚCIE

          • Wyjazd na PUD

          • Wyjazd: 2 marca 2024r. (sobota)

            Zbiórka dzieci wraz z rodzicami przed szkołą o godzinie 10:30

            Wyjazd: 10:40

            Powrót: ok. 16:30

            Prosimy, aby dzieci wzięły ze sobą kanapki i picie.

            Opiekunem jest: p. Barbara Kużel

          • Uwaga odra!

          • W związku z rosnącą liczbą zachorowań na odrę w Europie i Polsce, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Siemiatyczach informuje:

             "Odra jest ostrą chorobą wirusową przebiegającą z gorączką, kaszlem, zapaleniem spojówek oraz wysypką. Jednocześnie jest to choroba, która może mieć, u osób które uległy zakażeniu, poważne, odległe konsekwencje zdrowotne w postaci groźnych powikłań neurologicznych. Ryzyko zachorowania na odrę występuje u każdej osoby, która nie była szczepiona przeciw tej chorobie lub jej wcześniej nie przechorowała. Stosowanie szczepień ochronnych ma zasadnicze znaczenie w zapobieganiu zachorowaniom na odrę i ze względu na wysoką zakaźność choroby oraz jej przenoszenie się drogą powietrzno-pyłową, nie może być zastąpione jakimikolwiek innym środkiem ochrony".

            Rosnąca liczba zachorowań na odrę jest związana z większą liczbą rodziców, którzy nie zgadzają się na szczepienia dzieci. Zachęcamy do korzystania z wiarygodnych źródeł informacji nt. szczepień ochronnych: https://szczepienia.pzh.gov.pl/

          • Koci tydzień w bibliotece

          • Na naszych czytelników czekają: wystawka książek, gazetka- ciekawostki o kotach, quizy, puzzle oraz kreatywne zajęcia plastyczne. Zapraszamy:)